Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ezt meddig lehet...

Szerintetek ezt meddig lehet így csinàlni a "jàrvàny" miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pàrom és én is elvesztettük az àllàsunkat. És még több ezer,tízezer? szàzezer? ember itt Magyarorszàgon. Szerintem nem lehet ezt így hónapokon àt csinàlni,hogy pàr 60+os amúgy is beteg embert megvédjünk a halàltól. Akik lehet amúgy is meghaltak volna az alapbetegségükben. Az nem zavar senkit,hogy pàr hónap múlva màr a mérnök is pizzàt fog hàzhozszàllítani? ....Ha felveszik,mert annyira sokan jelentkeznek egy ilyen kulimunkàra. Mert nincs màs. Komolyan mindenki menjen àrutfeltölteni meg pénztàrosnak meg futàrkodni? Szerintem nagyon gàz ez egész. Most még jól el van mindenki,de pàr hónap múlva,amikor felélik a tartalékukat lesz itt haddelhad... Meg amikor màr nem jön a munkanélküli segély. Szomorú ezt làtni,hogy egy mesterséges vàlsàgba így belekényszerítik az egész vàlsàgot. Szerintem előbb utóbb mindenki el fogja kapni. Van,aki tünetmentes lesz,van aki köhöh,prüszköl de túl éli. És vannak azok,akik belehalnak. Természetben is az erős marad életben. Ott sincs lélegeztetőgép. Bocsànat,ha valakinek ez túl erősen hangzó vélemény,de ez az én őszinte véleményem. Kívàncsi vagyok a Tietekre is. Szép napot Mindenkinek ezen a gyönyörű napon :)

2020. ápr. 11. 09:54
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem társadalmi-gazdasági katasztrófa elé nézünk, ha ezt így folytatjuk!


Ok, legyen kötelező a maszk boltokban, tömegközlekedésen, ellenőrizzék, büntessenek, de valamilyen szinten vissza kellene állni, mert több áldozata lesz a helyzetnek, mint amennyi nyertese.

Amúgy egészségtelen kaját enni, mert arra telik csak, aggódni az anyagiak miatt, embertelen, kizsigerelő munkahelyen dolgozni, mert az van --- ez is károsítja a lakosság egészségét!!

2020. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
13%

Mit kinem hoz az emberekből az egó. :)

Csak az ÉN ÉN ÉN. hiàba leszel csak te, attól még.... gondolkozzatok el. Munkahelyen sem egy korosztály dolgozik... muszály erre is gondolni és sajnos nem minden munkáltató ilyen.

2020. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen egyetértek veled Kérdező!
2020. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
11%

"Természetben is az erős marad életben. Ott sincs lélegeztetőgép."


Már kijöttünk a barlangból, ha nem tűnt volna fel.


Azoknak, akik lélegeztetőgépen vannak, és az életükért küzdenek, tényleg gáz ez a vírushelyzet.

Aki elvesztette a munkahelyét, az ehhez képest múló kellemetlenség.

2020. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, hogy jön ide az "ÉN-ÉN-ÉN".

Nyilván mindenkinek a maga baja fáj a legjobban, már csak azért is, mert nem másnak az agya van a fejünkben, hanem a sajátunk.


A társadalmi-gazdasági katasztrófa viszont mindenkinek a baja lesz!


Nem tudom, hogy ha valaki munkanélküli lesz, elfogy az összes pénze, csak kenyeret tud eni margarinnal, a közüzemi számlákkal tartozása lesz, a szakmájában soha többé nem tud elhelyezkedni, az miért egy egyszerű, múló dolog, amire legyinteni kell?


Ha a helyzet miatt nő a családon belüli erőszak előfordulása, esetleg a gyilkosságoké is, nagyot romlik a közbiztonság, az nem probléma?

Nem hinném, hogy a 28-as villamoson történt eset a jelenlegi helyzet miatt lenne, de nem gondoljátok, hogy egyre gyakoribbá válik majd??


Nekem pl. nem lenne ötletem a helyzet megoldására. Illetve de, amint zárt térbe kerül az ember, maszk (bár órákon át, munkahelyen lehet érdekes ez...).

Viszont vannak, akiknek ez a szakmájuk! Politika, közgazdaságtan, egészségügy.

Nekik kellene összefogni, megoldani a helyzetet!


Igen, nyilván a saját helyzetem fáj, hogy lehet, hogy sohase leszek már programozó és fél év múlva vagy margarinos kenyeret eszem (mellesleg nem is szeretem a margarint, de a vajkrém drágább), vagy egy gyárban robotolok majd, 3 műszakban.

Ettől még úgy gondolom, nemcsak az én helyzetem lesz katasztrofális, hanem a fejlett világban igen nagy hányadé!!! (A fejlődő világban sajnos ígyis-úgyis az :( )

2020. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
90%

Sokáig nem lehet ezt folytatni, és (remélem) nem is fogják. A környező országokban, pl. Ausztriában már a lazításról, feloldásról beszélnek, pedig ott is vannak bőven betegek, és nyilván a feloldás után is lennének.

A vírus nem fog eltűnni - ehhez az kellene, hogy ténylegesen lezárjuk az egész világot hetekre, de ez kivitelezhetetlen, ez egy irreális utópia. Márpedig akkor a vírus marad, az életnek pedig újra be kell indulnia, különben sokkal többet fognak meghalni a korlátozások következményeiben, mint a vírusban.

Eleve ha csak az egészségügyet nézzük, most áll minden szakrendelés, állnak a szűrővizsgálatok, most nem szűrik a potenciális rákosokat, cukorbetegeket, későn fog kiderülni egy csomó ember súlyos betegsége... (és el tudjátok képzelni, mekkora várólisták lesznek, mikorra tudnak időpontot adni, ha újra beindul az egészségügy...)?


És igen, ott van a sok munkanélküli.

Az iskola sem lehet a végtelenségig digitális, mert van ahol a tanár nem ért hozzá, van ahol a gyerekek nem tudják megoldani a tanulást normálisan. Meg egyáltalán, ki fog felügyelni a gyerekekre? Mert nagyon sokan most még a rendes szabijukat élik fel, vagy fizetés nélkülin vannak, de azt sem lehet hónapokig folytatni anélkül, hogy elvesztenék a munkájukat.


Szóval, max. 1-2 hónap és fel fogják, muszáj feloldani az intézkedéseket.


Szerintem arra ment ki a játék, hogy az elején valamennyire lassítani a vírust, hogy ne zúduljanak a betegek a kórházakra, ezt azért az iskolabezárásokkal, tömegrendezvények törlésével elég jól el lehet érni. Szerencse, hogy júniustól nyári szünet, így az iskolákat nem is kell szeptemberig újranyitni, ez sokat segít a lassításban. Meg persze az is, hogy azért sok ember fertőződik meg a korlátozások mellett is, így azért lesz egy egyre nagyobb réteg, akik már átestek rajta és valamilyen szinten talán immunitást szereznek (bár ez ugye vitatott). Gyógyszerekkel is kísérleteznek már.


Szóval a mostani intézkedésekkel időt nyernek, hogy később jobban kordában tudják tartani a vírust, de hamarosan újra kell indulnia a világnak, ezt a politikusok is tudják.

2020. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
77%
16: A tömegrendezvényeket is újraindíthatnák, ha előbb nem, akkor augusztustól (hogy mégse az egész nyár legyen oda). Persze bizonyos új szabályokkal, biztos ki lehetne találni pár dolgot.
2020. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
17-es: szerintem legkésőbb nyár végére azokat is elindítják újra. Szeptemberben az iskolák újranyitása lesz az utolsó nagy feloldó intézkedés. Ha belegondoltok, ha azt a rengeteg (iskolánként több száz, szűk osztálytermenként 30) gyereket újra összeeresztik, akkor igazából már bármi mást is engedhetnek újra. :)
2020. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

18: Fesztiválokat illetően ésszerűek lennének olyasmi változtatások, mint:


- dohányzás csak egy bizonyos kijelölt helyen, csikket tilos a földre dobni

- sörösdobozokat, műanyag flakonokat és poharakat tilos a földre dobálni, mostantól egy kijelölt konténerbe kell menniük

-a mobilvécék mindegyikében vécépapír, valamint kézmosási lehetőség fertőtlenítős szappannal


Csak az a gond, hogy ezeknek szerintem már rég standardban így kellene működniük. Szomorú, ha egy vírus kellett ahhoz, hogy ezeket bevezessék.

2020. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!