Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ezt meddig lehet...

Szerintetek ezt meddig lehet így csinàlni a "jàrvàny" miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pàrom és én is elvesztettük az àllàsunkat. És még több ezer,tízezer? szàzezer? ember itt Magyarorszàgon. Szerintem nem lehet ezt így hónapokon àt csinàlni,hogy pàr 60+os amúgy is beteg embert megvédjünk a halàltól. Akik lehet amúgy is meghaltak volna az alapbetegségükben. Az nem zavar senkit,hogy pàr hónap múlva màr a mérnök is pizzàt fog hàzhozszàllítani? ....Ha felveszik,mert annyira sokan jelentkeznek egy ilyen kulimunkàra. Mert nincs màs. Komolyan mindenki menjen àrutfeltölteni meg pénztàrosnak meg futàrkodni? Szerintem nagyon gàz ez egész. Most még jól el van mindenki,de pàr hónap múlva,amikor felélik a tartalékukat lesz itt haddelhad... Meg amikor màr nem jön a munkanélküli segély. Szomorú ezt làtni,hogy egy mesterséges vàlsàgba így belekényszerítik az egész vàlsàgot. Szerintem előbb utóbb mindenki el fogja kapni. Van,aki tünetmentes lesz,van aki köhöh,prüszköl de túl éli. És vannak azok,akik belehalnak. Természetben is az erős marad életben. Ott sincs lélegeztetőgép. Bocsànat,ha valakinek ez túl erősen hangzó vélemény,de ez az én őszinte véleményem. Kívàncsi vagyok a Tietekre is. Szép napot Mindenkinek ezen a gyönyörű napon :)

2020. ápr. 11. 09:54
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
29: És mi van, ha mondjuk még 3 évig nem találnak gyógyszert? (Arról nem is beszélve, hogy a gyógyszer sem biztosíték, az influenza ellen létezik, mégis többszázezren halnak bele évente.)
2020. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
A 25-ös rátapintott a lényegre! Ott a pont, hogy semmi bíztatót nem mondanak, állandóan csak a riogatás megy és az a hangulat, hogy soha nem lesz vége. Azt nem lehet a végtelenségig csinálni, hogy majd-majd-majd valamikor vége lesz, de addig mindenki maradjon otthon, ne csináljon semmit...
2020. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Jó vàlaszok érkeznek. Örülök,hogy sok értelmes van ebben az orszàgban. Azért megkérdezném Müller Cecíliàt,hogy meddig maradjak még itthon a 26nmes sötét garzonomba? Amig el nem gyengülök? Amíg teljesen kiürül a d-vitamin szintem? Mire vàrjak? 1 év múlva kimehetek majd a napra levegőzni teljesen legyengült àllapotban? Nah,pont akkor fogom elkapni a vírust.
2020. ápr. 12. 09:11
 34/51 A kérdező kommentje:
Nagyon sokatoknak ment a zöld :)
2020. ápr. 12. 09:16
 35/51 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
0%

"29: És mi van, ha mondjuk még 3 évig nem találnak gyógyszert? "


Akkor 3 évig maradsz otthon a fenekeden. Nem halsz bele, kicsit kényelmetlen. Nem értem, miért nem lehet felfogni, hogy ez szó szerint élet-halál kérdése.

2020. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
35: Mivel hogy nem az, leginkább csak egy bizonyos réteg veszélyeztetett. Ami meg az otthonmaradást illeti, lehet hogy te egy puritán, introvertált típus vagy, aki amúgyis mindig a négy fal közt tölti a szabadidejét. (Vagy esetleg ültél már börtönben, és van gyakorlatod a bezártságban, mit tudhatja az ember.) De ettől a többség még nem ilyen, nyugodtan elhiheted. És kíváncsi lennék, hogy például mit tanácsolsz azoknak, akik munka nélkül maradtak a vírus miatt, és mondjuk korukból kifolyólag már általában véve nem könnyű új helyet találniuk, nemhogy most? Maradjanak otthon ők is 3 évig? És miután kilakoltatják őket, hol maradjanak?
2020. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor 3 évig maradsz otthon a fenekeden."


És vajon hány embernek van 3 évre elegendő tartaléka arra az esetre ha elveszítené a munkáját, és még újat sem talál tekintve hogy az a cég amelyik nem tett lakatot az ajtajára ott is létszámstop van? Miből fog élelmiszert vásárolni? Vagy majd otthon a sarokban megvárja míg éhenhal? (Már ha lesz neki otthona)

És ne gyere azzal hogy "aki nem tartalékolt az így járt". Szerintem senkitől nem várható el hogy több évre elegendő tartaléka legyen. Azoknak akiknek van, nekik is többségben max 0,5 - 1 év, de sokaknak annyi sem.

2020. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért Nemhiszem higy olyan sok ember lenne akinek 3 évre előre tartaléka van...ez már kb pár hónap után meg fog bukni ami most van.
2020. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
Észreveszitek az agy milyen érvekkel győzi meg magát? 3 év sok senki nem mondta mármint szakemberek ennyit. De bakker 1 hónapot sőt sokan 3 napot se. Azért ez szégyen lássukbe. Felnőtt emberektől ennyitse lehet elvárni?
2020. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
39: Én május végéig kibírom, ahogy utalok is rá a 25-ösömben.
2020. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!