Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akkor mi van ha egy családban...

Akkor mi van ha egy családban 1 db számítógép van a szülőt home officeba küldik, és van két gyerek akinek az online oktatásához kell a gép? Mit lép erre a cég?

Figyelt kérdés

Ugye kinek az érdeke fontosabb? A szülő homeba küldve kell neki a gép. De van két iskolás gyerek, azoknak is kell a gép az online oktatáshoz, amiben ha nem vesznek részt megbuknak.

Ráadásul nagyjából ugyanabban a sávban kell a gép nekik: 8-14h között (durván).

Mit léphet a cég arra ha azt látja az alkalmazott nincs fenn a céges rendszeren a gééépel, mert 1 szál gép van és 3an vannak rá, és a két gyerek épp „órán van“?

Nem kötelessége ezt elfogadni a cégnek?

Eleve milyen dolog az hogy saját eszközzel végzem a cégnek a munkát? Miért nem ad céges gépet a céges munkához? És akkor nem lenne ilyen gond.

Érdekes, ismerősöm szintén homeban van és neki kifejezetten tilos a saját eszközt használni a céges munkához csakis céges eszközzel léphet fel.


Mit léphet erre a szitura a cég? Mert én saját pénzből még egy gépet nem veszek, nem is lenne miből, meg eleve ez elvi kérdés, a melós se veszi a lapátot hogy melózhasson, az a cég dolga adni.


2020. máj. 12. 08:55
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

"De komolyan, nem kérdezte az iskola, van-e szükségetek az eszközökbe segítségre?"


Kit érdekel az iskola? A cég hozzáállása a lényeg nem a sulié!


Már bocs de nem a suli használja az ÉN eszközömet közvetetten üzleti haszonszerzésre hanem a cég!


Az én saját gépem per pill arra van befogva, hogy a cégnek hasznot termeljen.

???


ÉN etetem a lovat ami a cég szekerét húzza? Nem véletlen a cégnek kéne etetnie?

2020. máj. 12. 09:18
 12/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem unod a minden napos kamu kérdéseket? Tegnap még net sem volt otthon.
2020. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
42%

A cégnek egyrészt kell adni gépet.

Viszont neked meg kötelességed a gyerekeknek biztosítani a tanulást.


Nem akarok kötekedni,de 2 gyerek eddig 1 gépen hogy tanult?

2020. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
54%
Ha ennyire nem látod a fától az erdőt meg semmibe veszed a gyerekeidet, akkor a gyerekek megfognak bukni ennyi. Eddig min tanultak? Márc 18 óta mikor mindjárt suli vége akkor ébredsz fel?
2020. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom eldönteni, igaz-e a kérdés, de ha te pusztán elvi okokból nem teszed lehetővé, hogy a gyerekeid részt vegyenek az órákon, az bőven veszélyeztetés, és nagyon remélem, hogy az iskola rátok küld valakit. Vagy nem dolgozol, amíg a gyerekeid tanulnak? Mert akkor meg jogosan rúgnak ki.

Ezt a helyzetet megoldani kell, nem hisztériázni.

2020. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
53%

"ÉN etetem a lovat ami a cég szekerét húzza? Nem véletlen a cégnek kéne etetnie?"


Kettős mérce, ha nem dolgoznál ott akkor nem lenne pénzed. Te csak elvi kérdés miatt nem akarsz gépet venni.


A cég nem köteles pont téged dolgoztatni majd felvesz mást.

2020. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
82%

Nem kötelessége a munkáltatónak, úgyhogy bocsi, de dolgoznod kell.

Azt meg a te dolgod megoldani, hogy a gyerekeid tudjanak haladni a tanulmányaikkal.

Tudod, van a felnőtt létnek egy olyan vetülete is, hogy akkor már TE vagy felelős a saját és gyerekeid dolgaiért.

2020. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként meg: remélem kirúgnak, és akkor megszűnik a problémád. Lesz másik, de mindegy. :D
2020. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
39%

"Az én saját gépem per pill arra van befogva, hogy a cégnek hasznot termeljen."


Lehet így is nézni. meg lehet úgy is nézni, hogy a saját gépem arra van befogva, hogy neked jövedelmet termeljen úgy, hogy közben nem kell a saját és családod egészségét veszélynek kitenned.

De ha neked jól esik, akkor csak hisztizz tovább!

:-D

2020. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
96%

Az internetet meg a nyomtatópapírt kifizették már? :D


Amúgy mire jók ezek a kérdések? Mármint értem én a poént, lehet szerintem trollkodni meg viccelni, de akkor legalább lenne vicces vagy valami...

2020. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!