Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akkor mi van ha egy családban...

Akkor mi van ha egy családban 1 db számítógép van a szülőt home officeba küldik, és van két gyerek akinek az online oktatásához kell a gép? Mit lép erre a cég?

Figyelt kérdés

Ugye kinek az érdeke fontosabb? A szülő homeba küldve kell neki a gép. De van két iskolás gyerek, azoknak is kell a gép az online oktatáshoz, amiben ha nem vesznek részt megbuknak.

Ráadásul nagyjából ugyanabban a sávban kell a gép nekik: 8-14h között (durván).

Mit léphet a cég arra ha azt látja az alkalmazott nincs fenn a céges rendszeren a gééépel, mert 1 szál gép van és 3an vannak rá, és a két gyerek épp „órán van“?

Nem kötelessége ezt elfogadni a cégnek?

Eleve milyen dolog az hogy saját eszközzel végzem a cégnek a munkát? Miért nem ad céges gépet a céges munkához? És akkor nem lenne ilyen gond.

Érdekes, ismerősöm szintén homeban van és neki kifejezetten tilos a saját eszközt használni a céges munkához csakis céges eszközzel léphet fel.


Mit léphet erre a szitura a cég? Mert én saját pénzből még egy gépet nem veszek, nem is lenne miből, meg eleve ez elvi kérdés, a melós se veszi a lapátot hogy melózhasson, az a cég dolga adni.


2020. máj. 12. 08:55
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%

#28

Csak egy gyors példa:

Van egy ismerősöm, egyedül neveli a két általános iskolás korú gyerekét. (A férje, tehát a családapa elhunyt évekkel ezelőtt, semmilyen módon nem tud segíteni nekik.)

Közalkalmazottként nem keres vagyonokat.

Szerinted most simán egyik napról a másikra 140-160ezer forint értékben kéne bevásárolnia laptopból, és nehogy már ne tudja megoldani...?? :D

Azzal ugye tisztában vagy, hogy az ország nem csak felső-középosztályból és afölöttiekből áll...??

2020. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
28%

Na ez meg a másik. 70-80 és "nehogyyy máá ne tuggyyaa" MIBŐL?


Ha nekem most 80-at (vagy akár 20at) ki kéne adni nem tervezetten-MIBŐL? Jó ha a villanyszámlát ki bírom köhögni.

2020. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Tény, vannak biztonsági aggályok a saját gép használatával. Én bedolgozok egy cégnek másodállásban, ők VPN-t használnak ilyen esetekre, plusz biztonsági azonosítással, ami mobiltelefonon történik, vagy hívással, vagy egy applikáció segítségével. Természetesen így is történhet baj, de egy céges gépet is leönthet kakaóval a gyerek. Meg kell bízni a dolgozókban annyira, hogy elég felnőttek ahhoz, hogy felelősen kezelik a céges adatokat. A munkaszerződésnek van egy titoktartási része is, jogsértés esetén azt tudják elővenni.
2020. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
"Ha nekem most 80-at (vagy akár 20at) ki kéne adni nem tervezetten-MIBŐL? Jó ha a villanyszámlát ki bírom köhögni." - Egy gyerek felnevelése többe kerül. ;-)
2020. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

31-es vagyok

Köszönöm a lepontozást, de valaki esetleg válasszal is tudna szolgálni mellé? :)

2020. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Olcsóbban is lehet alap számítógépet venni, lett is linkelve ilyen. Gyereknek tanulásra nem kell drága gép, nem kell 100 ezer fölötti árkategóriában gondolkodni, oprendszer, office csomag (van ingyenes is), internet, nem kell, hogy vigye a legújabb játékokat, és mivel már jobban elterjedt, mint mondjuk az én gyerekkoromban volt 20-on x éve, az árak is lejjebb mentek.
2020. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

#36

Oké, de én az egyik korábbi válaszolóra reagáltam. Ő ezt írta: "Nehogy már ne tudjon a gyereknek venni egy munka laptopot. 70-80 ezerért már adnak újat."

Ezzel az árral számoltam, ez két gyerekre 140-160ezer forint, mivel (mint írtam) mindketten iskolások. Plusz anyuka otthonról dolgozik, de oké, neki a munkahely ad. Amúgy 200 fölött lenne a kiadás, ha venne 3 olcsóbb laptopot.

2020. máj. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Ő meg lehet, hogy egy gyerekre gondolt. :-)

Egyébként 70-80 ezer sem számít soknak, de ha hirtelen kell gépet szerezni valahonnan, persze, nehezebb. Mondjuk amúgy sem árt, ha van ennyi tartalékod, mert tönkremehet a mosógép, a hűtő, sajnos nem örök életű dolgok ezek, ne akkor lepődjön meg az ember. Meg amit egy másik válaszoló is írt, hogy részletre is lehet vásárolni, oké, az áruhitel sem kockázatmentes, de ha nincs más, még mindig jobban lehet kijönni vele.

2020. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

#38

Persze, én csak kérdeztem, hogy a válaszoló tisztában van-e azzal, hogy nem mindenkinek van mindig egy rahedli pénze plusz laptopokra - engem inkább egyszerűen a stílusa zavart, hogy "nehogy már" ne tehesse meg valaki. :D

2020. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
A stílusa valóban felháborító, azért nem árt, ha képezünk tartalékot, legalább a hűtő miatt, mosni még lehet kézzel, de hűteni... :-D
2020. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!