Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért problémáznak az emberek,...

Miért problémáznak az emberek, hogy másfél hónapnyi láblógatás (Home office) után vissza kell menniük az irodába és ténylegesen munkát kell végezni?

Figyelt kérdés
Én a koronavírus alatt is be kellett, hogy járjak, és ha csak az ismerősöm helyzetéből indulok ki, pontosan tudom, hogy a home office alatt az illető korántsem dolgozik munkaidőben. Ráadásul az utazási idő is megszokott dolog, nem értem az erre vonatkozó hisztit, másfél órát naponta ki lehet bírni..
2020. máj. 25. 20:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

"És mi a baj a kötött félórás ebédidővel?"


Minden nagyképűség nélkül az a bajom vele, hogy nem azért jártam 3 évig egyetemre, és szereztem diplomát, hogy aztán főnöknek nevezett öntelt seggfejek (akik szakmailag semmivel sem jobbak mint én, csak jobban nyaltak) megmondják, hogy mikor, mennyi ideig ebédeljek. Egy szellemi munkát végző ember igenis megérdemli a rugalmasságot, és a kötetlenséget a munkájában. Ha minden munkát elvégez precízen határidőre, akkor a köztes időben hagy csináljon azt amit akar. Nem tudom, hogy melyik külföldi országról beszélsz. Ukrajnáról, Romániáról mondjuk el tudom képzelni, hogy ez megy de fejlett országokban, mint Németország, Ausztria, USA megbecsülik a munkavállalót.

2020. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

11:

[link]

"This takes into account the 30 minutes you have for lunch"


[link]

"Workers have the right to one uninterrupted 20 minute rest break during their working day, if they work more than 6 hours a day."

2020. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
11: Hollandiában élek, itt is meg van szabva, hogy az irodai dolgozó mennyi ideig kajálhat. Oké, az, hogy mikor, az nincs egészen. Déltől kettőig van az ebédidő zóna, ezenbelülre kell valamikor fél órát időzítenie.
2020. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Amúgy Balutól gondolom jövő héttől várhatóak a kérdések a lógós kollégákról, akik átlátszó módon pont a home office időszak vége utáni első hetekre betegszenek meg. :)
2020. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14nek: ó Balázs, mond merre vagy? :D
2020. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Az, hogy egyetemet végeztél, semmit sem ér, jelenleg a munkatapasztalat az, amivel feljebb lehet jutni. Szállj le a magas lóról, a diplomáddal kitörölheted a hátsód a jelenlegi helyzetben.
2020. máj. 26. 21:15
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel, hogy ekkor otthon ki nem csinálta a mit csinálást, verte-e inkább, vagy dolgozott.

Nekem időszakonként be kellett mennem, de szerintem jobb lenne átgondolni ezt a home office dolgot, mert nem feltétlen csak negatív következménye van. Nem feltétlen akar mindenki tönkremenni egy munkahelyi csapatban, ahol nem tudnak a felek meglenni egymással.

2020. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
Biztos nem mai gyerek a kerdezo azert kezeli fenttartasokkal ezt a helyzetet. Tudod kerdezo a fejlett allamokban ez mar sok sok éve jelen van ahol adott rá a lehetoseg. A munkavegzes nem helyrajzi kerdes ott ahol adottak a feltételek. Otthonrol ugyanugy dolgozni kell ugyanugy online ellenoriznek tudom boommer felfogas az h az az igazi munkavegzes ha a troger bejar lehuz 10 orat utazik masfel orat a kakasokkal kel es a tyukokkal fekszik. A napja hetkoznap abbol all h hajnalba elindul tolja a vasat kozbe nyeli a stresszt a hulye kollegait a bal labbal kelt frusztralt fonokeit majd estere haza er es bezuhan az agyba es ez igy van rendjen 30 40 even keresztul. Csak tudod nem mindenkinek ez az eletcel bar lehet neked igen es sok sikert is hozzá azert mert mondjuk neked nem adatott meg a home office. Otthonrol ugyanugy melozni kell sot még tobbet is gyere probald ki a lablogatast azt meglatjuk amikor reggel 7kor mar jonnek az emailek meg este 9kor is a home office kicsit olyan mint a vallalkozok élete se eleje se vége a munkanak mert akaratlanul is még tobb időt szán az ember a munkajara es sokan hatekonyabbak produktívabbak is. De te sajnos ezt nem értheted meg.A penzkereses nem helyrajzi kerdes ha otthonrol is tudnal dolgozni hidd el otthonrol nyomnad. Miert is kellene masfel orat utazni stb attol jo munkaero vki. Nagyon elavult a gondolatmeneted 2020 van es nem 1985. Azert mert te utazol a tomegbe szted ez a normalis? Sztem meg nem s sokan nem szeretnenek igy elni es 30 evet ebben a szellemben dolgozni. Ez mukodott 30 eve ma mar nem.
2020. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Összeszedetlen, helyesírási hibáktól hemzsegő mondat. Ha ilyenek dolgoznak otthonról, akkor csak méginkább megerősítetted azt, amiről a kérdésem szól.
2020. máj. 28. 00:36
 20/23 anonim ***** válasza:
Maximum a te gondolatod összeszedetlen :) sajnálom ha nem érted meg mit írtam. Csupa rosszindulat van minden egyes hozzászólásodban, engem meg az a gondolat erősít meg h végtelenül buta megkeseredett emberek tesznek fel ilyen magas röptű kérdéseket, mert esetleg nem adatott meg olyan helyen dolgozni ahol van home office. Sajnállak, tudod nekem sem csak h ne erősítsen meg téged a tudat h otthonról lógatom a lábamat. Én is igazi munkásember idióta sztahanov vagyok mert bejárok az irodába dolgozni (lehet bocsika a helyesírásra sem figyeltem légyszíves nézd el nekem jó? :)bár ez neked nem igen megy) mégsem verem az asztalt és irigykedem a home office-be dolgozó emberekre.Gondolom te mindenkinél többet dolgozol és lehúztál már vagy 20 évet ugye? Az óriási élettapasztalatoddal :)
2020. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!