Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kamionsofőr vagy gazdasági...

Kamionsofőr vagy gazdasági egyetem?

Figyelt kérdés

Melyiket válasszam? A közgazdászok átlagba,ha a 300 ezer nettót megkapják már jól keresnek. Míg egy kezdő kamionsofőr nettó 600-700 ezret megkap nemzetközibe.

Szerintetek melyiket válasszam? Várok érveket,melyik a jobb .


19/f



2020. júl. 16. 17:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Ha az álmod mindig egy kiegyensúlyozott család, (fizikailag) nyugodt munkai légkör volt, akkor közgazdász. Hiába keres eleinte csak 300 ezret, ha jól továbbképzed magad és egyre több tapasztalatod van, akkor a többszörösét is megkeresheted.


Kamionsofőrnek lenni nehéz dolog. Csak az tegye fel az életét arra, aki hivatásként éli meg a dolgot, és szívesen vezet is, nem csak a pénz miatt. Minek keresnél 6-700ezret, ha nincs időd élni belőle és elkölteni?

2020. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

a kamionost ne válaszd, mert legalább öt év, mire szerelvényre ülhetsz. Amíg oda jutsz, az alsó hangon egy milla. Abban biztos vagyok, hogy legalább két európai nyelvből van érettségid, tehát ez nem gond.

A kamionos fizetés akkor jó, ha nincs más...neked ott lenne a közgáz(persze ehhez be

kell kerülni, aztán öt évig keményen tanulni.)


Én a közgázt választottam, aztán húsz év múlva külföldön buszvezetö lettem.

Te még az elején vagy, ne hibázz.

2020. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

A kamion sofőrködéssel oké, hogy jól fogsz keresni, de hosszútávon ez tarthatatlan (szerintem). Fizikailag/lelkileg setesz jót + plussz a folyton ideodaingázás

a szociális kapcsolataidnak se tesz jót.



Én az egyetemet választanam a helyedben, hosszabb távon jobban megéri + biztonságossabb is, egy kamionnal ha karambolozik az ember az azért nem túl szerencsés.

2020. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Közgazdász vagyok egy specializált területen, 5 év tapasztalattal többet keresek mint 600-700e. Illetve, hogy pontosítsak, 300at megkapok egy félállásért, és mellette tanácsadóként jön amennyi jön.
2020. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

a fiam hetedik éve nyomja nemzetközibe, jól megszedte magát, lakásra gyűjt.

de ha 1-2 éven belül nem mászik ki a fülkéből önként és keres egy polgári foglalkozást, tőlem - anyjától - kap 2 nagy maflást felnőtt férfi létére.

ezt lehet ideig-óráig csinálni, de végtelenségig nem. rámegy az élete, az egészsége


ha a helyedben lennék, kipróbálnám pár évre. az én bátortalan fiamból pár év alatt egy határozott, jó kiállású, jéghátán is megélő férfi lett. büszke vagyok rá, hogy megfelelt a kihívásoknak

a közgázt pedig utána is el lehet kezdeni

2020. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
19 évesen nem hiszem pár ezer km-el a hátad mögött, hogy bármelyik vállalkozó a feneked alá tol egy 40 tonnás gépet.A felelősségről már ne is beszéljünk. Örülj, hogy egyáltalán lesz olyan akihez váltónak felültet valaki.
2020. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

6+Kis futárszolgálatoknál pick-up-ra, vagy furgira még van esélyed. Ők nem keresnek annyit mint a nemzetközis 13,6-osok, de gyakorlat szempontjából tökéletes lenne számodra.


Ha házat építesz a tetővel kezded? vagy adsz neki alapot is?

2020. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
6+ A közgázt bőven ráérsz elkezdeni, ha nincs jobb ötleted.
2020. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért csak ebből a kettőből lehet választani? Egyik szarabb mint a másik. Legyél inkább villanyszerelő!
2020. júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
Azt is érdemes megemlíteni, hogy a kamionsofőrködésnek jelen állás szerint nincs jövője. 10 éve mindenki azt mondta, hogy a vezetést nem fogjuk tudni robotizálni, erre már teljesen működőképes kamionok vannak az utakon néhány országban tesztjelleggel. Teljesen reális, hogy 10-15 év múlva a fejlett országokban nagyrészt már önvezető járműveket fognak használni a legnagyobb fuvarcégek.
2020. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!