Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kamionsofőr vagy gazdasági...

Kamionsofőr vagy gazdasági egyetem?

Figyelt kérdés

Melyiket válasszam? A közgazdászok átlagba,ha a 300 ezer nettót megkapják már jól keresnek. Míg egy kezdő kamionsofőr nettó 600-700 ezret megkap nemzetközibe.

Szerintetek melyiket válasszam? Várok érveket,melyik a jobb .


19/f



2020. júl. 16. 17:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági egyetem. Édesapám évekig nemzetközizett (spanyoltól kezdve minden volt, heteket töltött szinte ülve) és összecsuklott a gerince a sok ülés miatt. Úgy kellett húzni-vonni, mert nem bírt a lábára állni. Voltunk orvosnál, azóta jobban van, tud járni valamennyire, de nem az igazi. Műtetni nem akarja, mert a doki azt mondta, hogy ha kés alá fekszik, akkor vagy javulni fog vagy lebénulni.
2020. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%

10-essel egyet értek. Már most vannak 90-95%-ig önvezető autók. Több cég dolgozik olyan kamionokon, teherautókon, amelyek konvojban mennek, csak az első autóban van sofór.


A közúti teherszállításban sokkal hamarabb eljön az automatizáció, mint a sima személyautókban. Egy szállítócég a munkabér óriási részét megspórolja hosszú távon, ha automatizált kamionokat alkalmaz, és a sofőröket leépíti.


Ne alapozzad erre az egzisztenciádat, kérdező.

2020. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%

GAZDASÁGI EGYETEM!!!!!


Egy KAMIONSOFŐR!!

Ha nem egy bádog dobozban akarod le élni az egész életedet, akarsz egy rendes családot akkor ne legyél kamionos maximum napi bejarós de inkább ha tudsz és akarsz is tanulj jobban jársz azzal szerintem.

2020. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát... az élet áldozatokról szól. Aki szeret kempingezni, vezetni, új helyeket látni, csavarogni, az kamionozzon, DE NE A PÉNZ MIATT! Úgy szopás lesz az egész...


Aki szereti az irodai melót, a monotonitást, a kollégákat, meg nap végén hazajárni és fontos a család még ha apa-anya is csak, akkor a másik.


De miért ne lehetne mindkettő? Ha mentálisan nem vagy gyenge és labilis simán elmehetsz kamionozni, aztán meg egyetemre (nincs korhoz kötve) és közgazdász lenni, vagy fordítva.


Azt csináld amit akarsz csinálni, és ilyen hülye indokokkal hogy pénz meg ilyesmi.. 19 évesen mégis mi a francra kellene neked pénz? A szórakozáson kívül... ha 40 évesen tele lennél adóssággal még megértem de így ne röhögtess már

2020. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#10, 12


Az addig oké, hogy automatizálható a 40 tonnás kamion, viszont a kamionos agyát nehezen fogják feltörni, a számítógépet viszont annál inkább. :) Aztán ha az elszabadul...

2020. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudom, jönnek az ellenérvek, hogy a sofőr többet hibázik, elaludhat, de kérlek, csak gondoljatok bele a felvetésbe.
2020. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!