Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy maradjak meg egy munkahel...

Hogy maradjak meg egy munkahelyen félelmekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár hónapja nem dolgozok mivel félek elindulni az interjúkra, félek az új kihívásoktól. Mindig is nehezen ment a beilleszkedés de egy időben sikerült végül is. Volt, hogy elindultam de ahelyett hogy elmentem volna a célhoz máshova mentem és buszra szállva gondolkodtam. Itthon szidják a fejem sokszor, hogy miért nem dolgozok már, egész nap itthon vagyok. Én dolgoznék, hogy legyen pénzem de közben félek is. Szeretném ha már lenne saját keresetem a munkámmal de sosem tudok elmenni az adott munkára. Leblokkolok akkor ha az indulás napja van és minden félelem elnyeli azt a kis önbizalmamat ami volt akkor. Most úgy vagyok vele, hogy bármi állásajánlatot kapok a jövőhéten vagy akár szombaton hátha van olyan is aki ilyenkor is keres akkor bármennyire félek elvállalom. Csak nem tudom utána, hogy boldoguljak, mert a beilleszkedéstől félek igazán meg a megfeleléstől. Ma is meg egész hétvégén azon leszek, hogy minél több munkahelyre adjak önéletrajzot és egy vagy kettő csak keresni fog nem? Én amúgy is eléggé csendes és szótalan típus vagyok. Mit tanácsoltok? 22L



2020. dec. 11. 22:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi csak annyiszor váltottam munkahelyet korábban,hogy valamit elkéne már vállalnom ha törik ha szakad de valamit kell csinálnom, mert érzem magamon, hogy a hosszadalmas semmittevés nem tesz jót. Sokszor vagyok szomorú, unott, bambulok magam elé, néha sígörcsöt kapok, egész nap aludnék meg ilyenek. Ezért is szeretnék kitörni ebből mert nem ilyen vagyok, csak a semmitevés szerintem elhatalmasodott rajtam.
2020. dec. 11. 23:10
 12/19 anonim ***** válasza:
Epp azért gondolj erre úgy, mint egy jó lehetőség, új embereket ismerni meg, és hasznosan eltolteni a szabadidőd. Es meg pénz is jár érte. És ha nem válik be, akkor másnak adod el a munkaerodet. Ne foglalkozz a múlttal. Csak azzal, ami előtted áll.
2020. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Ezek a jó tanácsok tényleg felvillanyoznak kicsit és már is jobban érzem magam :D.

2020. dec. 11. 23:17
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. A cél előtt megtorpantam. Nem mertem bemenni, tartottam a kérdésektől. Jelenleg 10 évvel vagyok idősebb nálad és már nem érdekelnek az interjúk, elbeszélgetések. Úgy megyek megbeszélésre mintha a boltba mennék vásárolni. Egyszer az állásinterjún ezt szóvá is tették nekem! Állásinterjún vagyok! Én erre: Most mit kell pontosan csinálnom? Vigyázz állásban, széles mosollyal nagyokat pislogni és mindenre bólogatni?! Elején kötekedik a főnök, ismeretlenül, mi lesz később? Felálltam aztán otthagytam. Nekem az ilyenekhez nincs idegem, türelmem.


Munkahelyen az első 2 hét, 1 hónap a legnehezebb. Utána napról napra könnyebb. A beilleszkedés(társasági) ettől nem kell félni. Ha valamit nem tudok akkor kérdezek. Ha valamit kérdeznek arra válaszolok, de nem kezdek el hosszasan mesélni. Itt meghúzom a határt! Velem csak eddig lehet! Valaki piszkál, csesztet azt el szoktam küldeni! Munkából kifolyólag nem tudom a többiekkel tartani a lépést, vagy nem megy akkor elválunk egymástól, erre van a próbaidő. Itt ismeri meg az ember önmagát, hogy jelenlegi képességei szerint ez a maximum amit nyújtani tud. Ez miatt beszólogatások vannak, akkor: "lehet egyszarvú is, de mégsem vagyok az." "Persze! Itt születtem! Mindent nagyon jól tudok!" Tovább folytatódik van még pár bunkó (nyomdafestéket nem tűrő) válaszom amivel örök haragot idézek elő.


Csak ügyesen! Fel a fejjel! :)

2020. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Örülök neki nagyon hogy sikerült felvillanyozni, látod, mások is ugyanazt írjak. 😊 Szóval csak lazán, nem kell görcsölni semmin, hiszen nem rabszolganak mész, ahol életed végéig húzod az igát. Gondolj rá egy kellemes időtöltéskent. Persze az első napok nehézségei után.
2020. dec. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hát sajnos az első napok, hetek, hónapok a legnehezebbek de végülis bele lehet jönni. Első időkben mindenki ugye kedves, segítőkész aztán derül ki majd csak, hogy ki milyen is valójában. De ha önmagamat adom és kedves vagyok mindenkivel akkor csak nem lehet annyira rossz :)
2020. dec. 11. 23:29
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Én vagyok a 45 éves megint, aki 4 hónapja váltott... Az első két hónapban még voltam négy állásinterjun, miközben már itt dolgoztam. Kettőre fel is vettek volna, de valami azt súgta, maradjak. És lám, nagyon örülök neki, hogy maradtam, mert nagyon jól érzem magam azóta.
2020. dec. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szard le őket, csak a célod legyen a szemed előtt. Az emberek inkább idegesítőek, mint veszélyesek. Amitől én egy munkahely miatt félek az az, hogy baromira megterheli mások nyüzsgése és hülyesége az idegrendszerem, meg hogy pontosnak lenni, alkalmazkodni.

Régebben ezt én is félelemnek, szorongásnak véltem, aztán rájöttem, hogy szimplán herotom van attol, ha 2 embernél több vesz körül egy nap. Ugyhogy lehetőleg kerülön az ilyen "elmegyógyintézeteket"..

2020. dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Berserker88 ***** válasza:
Nem kell félni ettől, én is ilyen voltam. Nekem az segített, hogy belegondoltam, hogy egy munkahelyen jó eséllyel értelmes felnőttek dolgoznak, akik nem barátkozni vagy beszélgetni járnak be hanem pénzt keresni. Azt sem kell elfelejteni, hogy ők is voltak ebben a helyzetben, ők is voltak első naposak. Legrosszabb esetben nem tetszik és eljössz. Kitartást hozzá! Menni fog ez.
2020. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!