Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az megalázás ha egy diplomásra...

Az megalázás ha egy diplomásra olyan munkakört bíznak amit előtte egy 8 általánosos végzett?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a szituról egy munkahelyen?Van egy portás-mindenes feladatkör (ajtó nyitogatása, posta átvétele, folyosó és előtér felmosása) amit egy 8 általánosos 50-es nőci végzett évekig.

Felmondott, elment. A főnök kitalálta hogy senkit se veszünk fel a helyére, majd az egyik diplomás irodistától elvesszük a feladatkörét és beültetjük a portásfülkébe.

És akkor valaki a szerződésétől, a végzettségétől, a munkaköri leírásától függetlenül olyan feladatot végez majd, amiről szó se volt amikor ide belépett, ami ellenkezik a szerződéssel, a munkaköri leírással stb. Szóval inkorrekt az egész-nem erre vették fel az illetőt.


Meg az is „érdekes“ hogy egy semmi tudást nem igénylő feladatkörre olyan valakit osztanak be akinek diplomája van, míg előtte ezt egy 8 elemis nőci végezte. És helyben, a cégnél lenne még egynéhány nulla végzettségű alak-de fel se merül hogy azokból egyet beültetnek a fülkébe.


Mit gondoltok erről? Szerintem ez egy elüldözési hadjárat, semmi több.


2020. dec. 25. 09:02
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
De nem érted. Jösz itt a diplomáddal amiről nem írtál semmi konkretumot, valamint az előző munkakörödről sem. Van a kettőnek közé egymáshoz? Az oke, hogy az új beosztásodnak nincs, de biztos nem véletlen, hogy pont téged jelöltek eme dicső posztra.
2020. dec. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

"Hogy egy 8 osztályos el tudná végezni a diplomával végzett melódat? "


Hát erre én még gyakorlati példát nem láttam. de hajrá szívesen megnézem, üljön be valaki 8 elemivel az excel-könyvelés-bérszámfejtés-számlázás feladatkörbe és végezze!


Hajrá megnézem!

Persze felelősséggel hogy másképp. Ha rosszul könyvel le valamit és a NAV megbüntet, akkor majd fizesse is saját zsebből az akár milliós büntit.

Megbeszéltük?


Ígérem, ha én elrontom a felmosást, tartom a hátam.


Ha ő elrontja a számlázást és jön a milliós nav bünti, ő is tartja a hátát?

2020. dec. 25. 09:33
 13/42 anonim ***** válasza:
64%
Hát kérdező, 1-2 diploma pont annyit ér mint egy ajtónyitogatás-felmosás kombó, szóval attól mert diplomád van, közel sem jelenti azt, hogy piacképes és értelmes végzettség. Egy villamosmérnöki diploma aranyat ér, de egy kommunikációs szakon végzett ajtót nyitogatni pont jó, mert a kutyának se kell ilyen végzettségű ember.
2020. dec. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

"de biztos nem véletlen, hogy pont téged jelöltek eme dicső posztra."


VILÁGOS, hogy nem véletlen. EZZEL KEZDTEM!

" Szerintem ez egy elüldözési hadjárat, semmi több."


ezzel kezdtem.

Arról szól az egész, hogy kedvem legyen "magamtól" elmenni és ne kelljen kifizetni a végkielégítést.

2020. dec. 25. 09:35
 15/42 A kérdező kommentje:

"szóval attól mert diplomád van, közel sem jelenti azt, hogy piacképes és értelmes végzettség. Egy "


Teljesen mindegy mit ér a diplomám, mert van egy


a) szerződésem benne feladatkörrel

b) és munkaköri leírásom


és ehhez mindkét félnek tartania kell(ene ) magát.

Normális helyen ilyen NEM TÖRTÉNHETNE MEG.

2020. dec. 25. 09:37
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Menj multihoz. Magyar kkvk nagy része nem becsuli meg az embert. Multi szárra dolgoztat, de legalább anyagilag elismer.


De még mindig nem írtad le milyen diplomád van és hogy milyen pozícióban dolgozol.

2020. dec. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
#14: Olvasd át a munkaszerződésedet. Csak azt végezd ami benne van. Újat ne írj alá. Ha nem tetszik rakjanak ki. Ennyi. Ha meg nincs más akkor ajtót nyitogatsz amíg nem találsz új melót.
2020. dec. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

". Újat ne írj alá"


senki nem kérte és nem is fogja kérni hogy bármit is aláírjak...

2020. dec. 25. 09:41
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elnézem észt nem adtak a diploma mellé...
2020. dec. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

mi is a probléma meséld már el?

Hm? áruld már el?

Mi lenne a megoldás? Fel nem fogom.

Áruld már el mit kellene tennem? Tagadjam meg?

Akkor másnap nem kell menni.

Ne írjam alá? Nem kell semmit aláírni, nincs is mit.


Akkor? Mit tehetek?

2020. dec. 25. 09:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!