Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az megalázás ha egy diplomásra...

Az megalázás ha egy diplomásra olyan munkakört bíznak amit előtte egy 8 általánosos végzett?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a szituról egy munkahelyen?Van egy portás-mindenes feladatkör (ajtó nyitogatása, posta átvétele, folyosó és előtér felmosása) amit egy 8 általánosos 50-es nőci végzett évekig.

Felmondott, elment. A főnök kitalálta hogy senkit se veszünk fel a helyére, majd az egyik diplomás irodistától elvesszük a feladatkörét és beültetjük a portásfülkébe.

És akkor valaki a szerződésétől, a végzettségétől, a munkaköri leírásától függetlenül olyan feladatot végez majd, amiről szó se volt amikor ide belépett, ami ellenkezik a szerződéssel, a munkaköri leírással stb. Szóval inkorrekt az egész-nem erre vették fel az illetőt.


Meg az is „érdekes“ hogy egy semmi tudást nem igénylő feladatkörre olyan valakit osztanak be akinek diplomája van, míg előtte ezt egy 8 elemis nőci végezte. És helyben, a cégnél lenne még egynéhány nulla végzettségű alak-de fel se merül hogy azokból egyet beültetnek a fülkébe.


Mit gondoltok erről? Szerintem ez egy elüldözési hadjárat, semmi több.


2020. dec. 25. 09:02
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk pár dolgot!

1. Nem ciki, megalázó, lealacsonyító, ha valaki nem pont a végzettségének 100%-ban megfelelő munkakört, vagy munkafolyamatot lát el.

2. A munkakör viszont nem módosítható egyoldalúan. Az a munkaszerződés módosításával járna, ami viszont kizárólag kétoldalúan kivitelezhető.

3. Az megint egy másik kérdés, ha valaki nem elég tökös, és akárhogy rángatni lehet ide-oda.

2020. dec. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

" Az a munkaszerződés módosításával járna, ami viszont kizárólag kétoldalúan kivitelezhető."


Hát itt megoldották egyoldalúan... csinálod vagy hello, másnap nem kell bejönni.

2020. dec. 25. 11:46
 33/42 A kérdező kommentje:

"Kérdezõ, hol adnak ki fogyatékosnak diplomát?"


Kérlek! Megmondom!


1. ELTE PPK

2. PPKE BTK



Itt adták ki.

Kérdés megválaszolva?

2020. dec. 25. 11:47
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek vélhetőleg nincs diplomája. A kérdező ugyanaz a troll, aki Balázzsal felváltva garázdálkodik itt már egy jó ideje. Visszatérő történetelemek a 8 általános végzettségűek (van, hogy éppen az ő pozícióját veszik el), a félalkoholista, g*ciskedő főnök, a diplomás, kiszolgáltatott helyzetben lévő kérdező, és úgy általában a szerepek igazságtalan leosztása. A szókincséről is fel lehet ismerni egy idő után. Unalmas.
2020. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
52%

"Miből fogok élni ha innen kivágnak?"

Abból, amit az új munkahelyeden keresel.

3 hónap a felmondási idő, meg 6 hónap az álláskeresési járulék. Majdnem egy év. Ez általában elég szokott lenni ahhoz, hogy új munkahelyet találjon az ember. Főleg, ha nem pályakezdő. Elismerem, a pályám elején, 2 év munkaviszonnyal a hátam mögött én is munkanélküli voltam másfél évig. Most, 10 év munkaviszony után nekem kell visszautasítgatnom az állásajánlatokat. Nem mondom, hogy elhalmoznának vele, de 2-3 havonta csak-csak megkeres valaki, hogy menjek hozzájuk dolgozni.


#28 "Nincs a szerződésedbe olyan mondat, hogy "és minden egyéb amit a főnöke rábíz"? Vagy valami hasonló.

Mert ha van akkor köteles vagy megcsinálni, hiszen az aláírással ezt (is) elfogadtad. A munkaszerződések többségébe van ilyen."

Ez viszont egy gyakori tévedés. A munkaköri leírás nem jogi dokumentum. A munkaszerződés viszont az. A munkaszerződésben van foglalva, hogy mi a munkaköröd, a munkaköri leírásban ennek legfeljebb csak a pontosítása szerepelhet. Ez a "jolly-joker" mondat, hogy bármi, amire a főnök megkér, csak a munkakörödön belül érvényes. Ha téged egy más feladatkörben akarnak munkavégzésre rábírni, akkor azt megtagadhatod, sőt, meg is kell tagadni, ha azzal te bárkit/bármit veszélybe sodornál. Mondjuk egy példa: ha én egy adminisztrátor vagyok egy kórház sebészetén, akkor a főnököm nem utasíthat arra, hogy a következő műtétet én végezzem el. Egész egyszerűen azért, mert nincs meg hozzá a szaktudásom, és ebből adódóan akár életveszélyt is okozhatnék, ha elfogadnám az utasítását. (És ez esetben a munkavállaló felelősségre vonható!) De szubjektívebb indokkal is meg lehet tagadni a munkavégzést. Senki nem kötelezhető egyoldalúan olyan munkavégzésre, ami számára valamilyen okból kellemetlen, vagy megterhelő. A munkavállaló ugyanis nem rabszolga, nem a munkáltató tulajdona. A munkavállaló adott területen szerzett szaktudását, és munkavégzési képességét (és nem az életét, valamint mentális és fizikai egészségét) ajánlja fel a munkáltatónak bérezésért cserébe.

Ha perre kerül a sor, nem azt fogják nézni, hogy a jolly-joker mondat szerepelt-e a munkaköri leírásban, hanem azt, hogy mi szerepel a munkaszerződésben.

De eleve abszurd lenne, hogy csak mert valaki leszerződött mondjuk bérszámfejtőnek, attól ő köteles lenne a villanyszerelésen át a trágyázáson keresztül a prosztatavizsgálatig, sőt, akár még a bérgyilkosságig is bármit megtenni, csak mert a főnök "aszonta".

Ettől függetlenül persze lehet jó fej az ember, és tapasztalatból mondom, hogy ha az ember nem azt nézi folyamatosan, hogy hol tudna kötekedni, akkor jobban fogják a munkahelyen kedvelni, és összességében jobb élete lesz ott. Ezzel nem azt mondom, hogy szó nélkül törődjön bele, ha tök mást végeztetnek vele, mint amire felvették. Egyáltalán nem. Sőt, az a baj idehaza, hogy sokan birkák, nulla tartással. Ha kicsit öntudatosabbak lennének a munkavállalók, akkor nem lenne ilyen mértékű a kizsákmányolás, mint most, és nem lenne ennyi visszaélés.

2020. dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

"Hát itt megoldották egyoldalúan... csinálod vagy hello, másnap nem kell bejönni."

Megoldották, mert hagytad, hogy megoldják.

Vagy mehettél volna a munkaügyi bíróságra, részint egyoldalú (szabálytalan) szerződésmódosítás miatt, részint meg jogtalan felmondás miatt. Ugyanis a felmondásnak is megvannak a maga szabályai. Olyan nincs, hogy ha nem fogadsz el egyoldalúan egy munkaszerződés-módosítást, akkor másnap már nem dolgozol itt.

2020. dec. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

"Itt adták ki."


Igen, látszik, hogy vannak hibák a rendszerben, és - amennyiben tényleg diplomás vagy - sajnos nem lehetetlen diplomához jutni úgy, hogy az illetőnek semmilyen jogi ismerete nincs.


Egyébként milyen szak?

2020. dec. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
77%
Engem nem érdekel hogy a kérdező troll vagy ogre vagy dumbledore vagy akárki, általában elmondom hogy szerintem miért probléma ha valaki ilyen szituba kerül: lehet annak egyfelől örülni hogy megkapod ugyanazt a pénzt mint eddig, az előző munkakör felelősséfének a töredékéért, másfelől viszont mi lesz ha pl váltani akarsz egyszer, mit írsz be az önéletrajzodba? Mari néni után te válogattad a leveleket meg mostad fel a folyosót?
2020. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

"nem érdekel hogy a kérdező troll"

Nem létező - kizárólag provokatív célú és hozzászólás gerjesztő - problémákra fecsérled az idődet, holott olyanoknak is írhatnál választ akiknek valóban szüksége van rá. Helyette akár oldalakon át egy trollnak érvelsz egy kitalált történethez. Régen törölték is a kérdéseit, úgyhogy még annak sem volt értelme, hogy hátha majd valaki látja és tanul belőle valamit, mert volt-nincs az egész sztori. Holnap meg ugyanúgy folytatja és kezdődik az egész elölről.

2020. dec. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy mi itt a probléma? Kevesebb munkáért kapnád ugyanazt a pénzt, és ez neked nem tetszik? Kevesebb lenne a stressz, kevesebb lenne a felelősség, egész nap gyakorlatilag a lábad lógathatnád, könyvet olvashatnál, keresztrejtvényt fejthetnél, mobilozhatnál, és ugyanannyi pénzt kapnál, mint eddig, de neked ez nem tetszik? Az emberek azon szoktam felháborodni, hogy ugyanannyi fizuért egyre több és több melót kapnak, neked meg adnának egy sokkal kevesebb munkát igénylő pozíciót, és ezen megsértődsz?? Őrület, hogy mik vannak!
2020. dec. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!