Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek sötétben az utcán...

Félek sötétben az utcán sétálni, hogy oldjam meg ha lesz munkám?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg nincs munkahelyem és reményeim szerint hamarosan csak fogok kapni értesítést, mert sok írta, hogy január 4-én kezdik nézni. Nos korábban dolgoztam már csak akkor szó szerint a háztól nem messze volt a munkahely, így simán oda tudtam gyalogolni hisz pár perc volt. Mindig is féltem a sötétben mászkálni, főleg ha nincs senki arra és ilyen kihalt. Sajnos muszáj volt néha így mennem mikor kirándulásból haza jöttem, mentem suliba korán. Mindig pumpált a szívem rendesen, meg mindig hátra néztem többször is már betegesen. Este is csak akkor megyek valahova ha nagyon életbevágó. Bevásárolni, szemetet levinni stb mind akkor csinálom míg nappal van vagy legalább világos. Nagyon félek és félek attól is, hogy kicsit messzebb találok munkát és sötét utcákon kell majd hajnalok hajnalán mászkálnom. Taxira gondoltam mind megoldás de az elején sajnos ez nem megoldható hisz pénzem is alig van. Biciklim sincs hogy azzal menjek, de nem is gondolnám, hogy a munkahelyen lenne biciklitartó. Mit javasoltok, hogy merjek éjszaka is közlekedni? Viszonylag jó környéken vagyok (11.ker) de párszor láttam gyanús alakokat és egyszer loholtam már valaki elől mert hajnalban szembejött velem majd mikor hátranéztem az én irányomba jött. Megállók szerencsére vannak közel, de hajnali 1-4 között senki egy lelket se látni erre fele. Próbáltam olyan munkákra jelentkezni amik viszonylag közel vannak de ez lehetetlen hisz alig van ilyen. Mit tanácsoltok? 23l vagyok.



2021. jan. 3. 01:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%

Sokkolo kibiztositva legyen a kezedben ejjel. Vascso is legyen a ridikulben meg hajlakk egyeb spraj.


Nappali munkat vallalj. Munkatars,szomszed ,lakotars hazakiserhetne.


Van ilyen telefonos szolgaltatas i gyenes. Felhivod es beszelgettek. Helyzetjelzest kozbe figyeli meg te is mondod,hol vagy eppen.


Otthoni munkat nem tudsz vallalni? Vagy kutyaval munkaba jarni? Vagy elkoltozni egy surub en lakott belvarosi reszre? Lakotarsakkal egy lakasba?

2021. jan. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

21.egyikse lehetőség jelenleg.

elköltözni max albérlet de cak akkor ha lesz jó fizum...

ridikul nincs inkább hátizsák.

nappali munka...könnyu mondani de ha nincs más mint 3 muszak vagy dupla akkor?

2021. jan. 3. 04:35
 23/38 anonim ***** válasza:
Pszichológus+önvédelmi oktatás.
2021. jan. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
30%
Google-ban rákeresve mindenhol azt írják, hogy a paprika spray nem hordható közterületen. Tehát ha beszerzel egyet, és esetleg használnod kell, legyen rá gondod, hogy kamerák be vegyenek fel, mert téged is megbüntethetnek.
2021. jan. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, Amelyek közvetlen halál okozására alkalmasak.

Ilyen például a:


Gázspray/paprikaspray Hazánkban húsz gramm alatti töltőtömeg esetén legálisan hordhatunk magunknál ilyen eszközt.


[link]


Nem tudom hol kerested ezt ki, de duplán butaságot mondtál. Szerinted majd a támadó fog majd téged feljelenteni mert mikor megtámadott, megvédted magad, egy egyébként legális eszközzel? :))

2021. jan. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Általában van közvilágítás.Éjszaka a városban kevés helyen van koromsötét.
2021. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%
25: Nem kell, hogy feljelentse. Elég ha pont arra jár egy rendőr, és visszanézeti a kamera felvételét vagy esetleg pont látja is, ahogy lefújja. Ugyanakkor az is előfordulhat, hogy a felvételből nem állapítható meg egyértelműen, hogy a másik fél támadni akart. Mondhatja azt, hogy ő csak meg akarta kérdezni a pontos időt vagy egy utcát keresett, és a delikvens erre lefújta.
2021. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%
Miért lett lepontozva a 27-esem? Mintha nem lenne köztudott, hogy a törvény elég gyakran a bűnözőt védi.
2021. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
50%
Azért lett lepontozva mert hülyeséget írtál. Egyrészt nem minden paprikapsray/gázspray tiltott, vannak amiket legálisan lehet árusítani, vásárolni és használni, ezt már valaki le is írta neked, másrészt az önvédelmet a jog is elfogadja, amíg nem végződik halállal. Tehát ha halálra vered a támadódat, akkor téged fognak elítélni, de ha szemenfújod gázspray-vel amitől fetrengeni fog mert krvára fáj neki, de nem hal bele, az jogos önvédelem.
2021. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

29: Látom még mindig nem érted. Leírok egy példát:

Este sétálok az utcán, egyszer csak elém toppan valaki, és így szól: "Ide a pénzed vagy szétverlek!", erre én -úgy csinálva, mintha a tárcámat venném elő- kirántom a spray-t és lefújom. Amennyiben olyan helyen történik, ahol kamera van, símán kihozhatják, hogy jogtalanul hassználtam. Hiszen a felvételen csak annyit látni, hogy az illető elémlép, mond valamit, és erre én lefújom. Ő meg jöhet avval, hogy csak információszerzés céljából szólított meg vagy ilyesmi.

2021. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!