Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek sötétben az utcán...

Félek sötétben az utcán sétálni, hogy oldjam meg ha lesz munkám?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg nincs munkahelyem és reményeim szerint hamarosan csak fogok kapni értesítést, mert sok írta, hogy január 4-én kezdik nézni. Nos korábban dolgoztam már csak akkor szó szerint a háztól nem messze volt a munkahely, így simán oda tudtam gyalogolni hisz pár perc volt. Mindig is féltem a sötétben mászkálni, főleg ha nincs senki arra és ilyen kihalt. Sajnos muszáj volt néha így mennem mikor kirándulásból haza jöttem, mentem suliba korán. Mindig pumpált a szívem rendesen, meg mindig hátra néztem többször is már betegesen. Este is csak akkor megyek valahova ha nagyon életbevágó. Bevásárolni, szemetet levinni stb mind akkor csinálom míg nappal van vagy legalább világos. Nagyon félek és félek attól is, hogy kicsit messzebb találok munkát és sötét utcákon kell majd hajnalok hajnalán mászkálnom. Taxira gondoltam mind megoldás de az elején sajnos ez nem megoldható hisz pénzem is alig van. Biciklim sincs hogy azzal menjek, de nem is gondolnám, hogy a munkahelyen lenne biciklitartó. Mit javasoltok, hogy merjek éjszaka is közlekedni? Viszonylag jó környéken vagyok (11.ker) de párszor láttam gyanús alakokat és egyszer loholtam már valaki elől mert hajnalban szembejött velem majd mikor hátranéztem az én irányomba jött. Megállók szerencsére vannak közel, de hajnali 1-4 között senki egy lelket se látni erre fele. Próbáltam olyan munkákra jelentkezni amik viszonylag közel vannak de ez lehetetlen hisz alig van ilyen. Mit tanácsoltok? 23l vagyok.



2021. jan. 3. 01:52
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

9.Igen pesti vagyok ez kimaradt de gondoltam egyértelmű :D..

amúgy csak azért irtam az 1-4 órát mert általában sokan 3-4 körül indulnak munkába és ekkor még alig vannak. sőt inkább ilyen gyanús alakoktól félek ha egyedül vagyok és szembe jönne velem egy és sehol senki...

2021. jan. 3. 02:15
 12/38 A kérdező kommentje:

8.könnyű mondani hogy nézz szembe vele :D..

amúgy köszönöm.

2021. jan. 3. 02:15
 13/38 anonim ***** válasza:
A hajnal szerintem is a legbiztonságosabb, a problémás egyének addigra kidőlnek, aki meg kint van az utcán, az nem jókedvében van ott, nem fog szórakozásból kötekedni, mert vagy munkába megy és megvan a maga baja, vagy kutyát sétáltat.
2021. jan. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

#11 úgy értettem, hogy itt nőttél e föl. Mert sokan azok tartanak budapesttől akik később költöztek ide. Soha nem jártál el szórakozni éjszaka meg ilyesmi?


Amúgy szerintem azért nem sokan indulnak 3-4-kor. Mit tervezel dolgozni?


Amúgy átérzem amiről írsz. Ez a nagyon kiszolgáltatott érzés, hogy azt tesznek veled, amit akarnak és nem tudsz semmit tenni. Álmodtam már ilyet, nagyon rossz volt.


Egyébként szerintem a futás az jó dolog. Meg az is ha üvöltesz ha gond van. Mert mind a kettő extra kockázat az illetőnek, hogy valaki meghallja és lebukik, szóval ha nem őrült, akkor van rá esély, hogy inkább kisebb kockázatot keressen.


De szerintem a legjobb az lenne, ha eleve olyan munkát keresnél, amivel kényelmesen tudsz együtt létezni.

2021. jan. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
13.nekem a hajnal valamiért ijesztőbb mint éjszaka lehet azért mert akkor alig van egy lélek is kint és éjszaka legalább járkálnak emberke meg még nyitva vannak boltok üzletek ahova be lehet menni :D..amúgy mindkettőnél sötét van szóval egyre megy. valamiért nagyon félek pedig nem kéne. olyan jó volt mikor szinte pár percre dolgoztam de sajna megszunt az a hely :(
2021. jan. 3. 02:25
 16/38 A kérdező kommentje:

14.születésem óta itt élek.

sosem volt okom rettegni de valamiért egy időben elkezdődött ez.

gyári munka, konyhai, amit találok cigazából csak legyen valami.

futás tényleg jó de nem futhatok mindig és kiköpöm a tüdőmet a végén. volt már hogy kicsit késve értem haza korlátozás idején és az utcámban szószerint adrenalinnal sprinteltem a lakásig mert nem akartam hogy megállítsanak meg rohadt hosszú az utca és sötét. Végére a lakásban összesetem és rohadtul fájt a tüdőm, a lábam remegett és lezsibadt. :(szóval néha jó lehet de mindig?

2021. jan. 3. 02:28
 17/38 anonim ***** válasza:

Esetleg (ha van) és megkéred a barátod? Én a helyében minden bizonnyal elkísérnélek, persze ha nincs más dolgom.


Egyébként pedig Pestről az eddigi összes tapasztalatom leírja a 13as válasz


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Egy hétig nem volt semmi, ami legijesztőbb volt, hogy egy süni közeledett felém 😂


Egyébként pedig, mint valamelyik válaszoló írta, paprika spray és futás ha baj van, hasznos kombó :)


Még esetleg amire gondolni tudok, hogy beszerzel egy robogót, és a bicikli tárolótól sem kell félni

2021. jan. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

#16 vicces így olvasni amúgy :D én csak arra gondoltam, hogy akkor fuss, ha baj van. de most így elképzeltem, hogy mindig rohansz az üres utcákon folyton hátrapillantgatva, hogy utolértek e már.


Meg amúgy az is jó szerintem, ha pl átmész a másik oldalra. Ekkor gondolhatod azt, hogy még jobban felhívod magadra a figyelmet ezzel, meg elárulod, hogy félsz, de szerintem nagyon ritkán reagál erre valaki. Ha meg ő is átjönne, akkor meg tudod legalább, hogy baj van és időben tudsz futni :D


Amúgy ez motiválhatna, hogy csiholj valami hosszabb távú tervet, hogy mit akarsz kezdeni. Mert ezekkel az állásokkal az a legnagyobb gond, hogy nem fogsz velük később sem többet keresni, szóval nincs az, hogy szívsz egy pár évig és jobb lesz.

2021. jan. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
18.de sajnos nincs jobb munkákhoz tapasztalatom meg szakmám...nem válogathat az ember mindig. szeretnék irodista lenni de sajnos nincs ehhez képességem. meg nincsenek barátaim egy van de ő meg messzevan...amúgy nem mindig futok, csak ha tényleg rizikós a dolog.
2021. jan. 3. 02:49
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

#19 pont azt jelenti egy hosszú távú terv, hogy mérd fel mi az amit tudnál csinálni később. És utána felbontani ezt lépésekre, olyan aprókra, amiket meg lehet csinálni. Pl ha ilyesmit is csinálsz lehet jobb lenne külföldön, akkor már, amihez meg kell nyelv tudás pl német. És akkor azt elkezdheted szép lassan tanulni.


Vagy nézd végig milyen szakmák fizetnek jól, amiket jobban fizetnek, vagy lehet egyedül is csinálni nem alkalmazottként és nézd meg mit kell hozzá tanulni. Mire 30 leszel lehet el tudnád érni pl. pl az igyenek OKJ-t nem tudom elhasználtad e már.

2021. jan. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!