Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek sötétben az utcán...

Félek sötétben az utcán sétálni, hogy oldjam meg ha lesz munkám?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg nincs munkahelyem és reményeim szerint hamarosan csak fogok kapni értesítést, mert sok írta, hogy január 4-én kezdik nézni. Nos korábban dolgoztam már csak akkor szó szerint a háztól nem messze volt a munkahely, így simán oda tudtam gyalogolni hisz pár perc volt. Mindig is féltem a sötétben mászkálni, főleg ha nincs senki arra és ilyen kihalt. Sajnos muszáj volt néha így mennem mikor kirándulásból haza jöttem, mentem suliba korán. Mindig pumpált a szívem rendesen, meg mindig hátra néztem többször is már betegesen. Este is csak akkor megyek valahova ha nagyon életbevágó. Bevásárolni, szemetet levinni stb mind akkor csinálom míg nappal van vagy legalább világos. Nagyon félek és félek attól is, hogy kicsit messzebb találok munkát és sötét utcákon kell majd hajnalok hajnalán mászkálnom. Taxira gondoltam mind megoldás de az elején sajnos ez nem megoldható hisz pénzem is alig van. Biciklim sincs hogy azzal menjek, de nem is gondolnám, hogy a munkahelyen lenne biciklitartó. Mit javasoltok, hogy merjek éjszaka is közlekedni? Viszonylag jó környéken vagyok (11.ker) de párszor láttam gyanús alakokat és egyszer loholtam már valaki elől mert hajnalban szembejött velem majd mikor hátranéztem az én irányomba jött. Megállók szerencsére vannak közel, de hajnali 1-4 között senki egy lelket se látni erre fele. Próbáltam olyan munkákra jelentkezni amik viszonylag közel vannak de ez lehetetlen hisz alig van ilyen. Mit tanácsoltok? 23l vagyok.



2021. jan. 3. 01:52
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
30 tudsz ilyen megtörtént esetekről?
2021. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
nem pontoztam le senkit szóval nem tudom :D
2021. jan. 4. 17:56
 33/38 anonim ***** válasza:

Kérdező, esetleg egy Gázpisztoly?


Egyes modellek a megtévesztésig hasonlítanak egy valódi fegyverre, és nem valószínű hogy a támadó merne kockáztatni a fegyver láttán, ha igen, pedig kapja, és te el tudsz menekülni.

2021. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
33.legális?
2021. jan. 4. 19:48
 35/38 anonim ***** válasza:

34


Legális magánterületen..Viszont az utcán viseléshez tudtommal már kell külön engedély.

2021. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Gázpisztoly 2004. óta Magyarországon is legálisan vásárolható, tartható és használható magánterületen – önvédelmi célra. Ha valaki közterületen is magával szeretné hordani, ahhoz engedélyre lesz szüksége, ez többnyire megadják mindenkinek, aki nagykorú, büntetlen előéletű személy. Önvédelemre 1-1,5 méter távolságban hatásos. Ennél közelebbről célozva akár belső sérüléseket is okozhat, hiszen ilyenkor a gázmolekulák a lágyrészekbe fúródva robbannak szét. Működési elve teljes mértékben megegyezik az azonos elven működő éles fegyverekével, ám szilárd lövedék kilövésére alkalmatlan. Két típusa van: revolver és öntöltő.
2021. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

36


És a gumilövedék kilövésére is alkalmas fegyver az használható engedéllyel utcán gumira töltve?Mert az szerintem hatásosabb lehet mint a gáz. Nagyobb a hatótávolsága is.

2021. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

A 2004-es törvénymódosítás lehetőséget biztosít arra, hogy megfelelő engedély kiváltása után, elrejtve, az utcán is magunknál tarthatjuk.

Ha birtokunk védelme a fő célunk (csak magánterületen engedélyezett), akkor érdemes inkább gumilövedékes fegyver kategóriából mazsolázgatni.


Előnye és hátránya a gázpisztolyhoz képest:


Előnyök:


- nem kell tartanunk attól, hogy gázfelhőből mi is ’kapunk’. Így zárt térben használható.


- 10-15 méterről is hatékony lehet megfelelő gyakorlás után


- a gázfelhő irritációja személyenként eltérő lehet, ugyanez a gumilövedékről nem mondható el. (mindenkinek nagyon fáj)


- a gumigolyónak nincs lejárati ideje, így nem kell évről évre cserélni.



Hátrányok:


- Valószínűleg nem zárt térben fogod használni, és a szembe széltől sem kell annyira tartani, mert kifújod, és szaladsz, azt pedig nem hátrafelé nézve fogod tenni.


- Viszonylag nagy távolságból is lehet hatásos! De viszont egy a sötétben 10-15 méterre lévő emberre jobb ha nem lövünk rá, mert az nem önvédelem an legtöbb esetben.


- Lehetséges hogy fáj, viszon kábítószer hatása alatt álló személyt nem feltétlenül fog megállítani, lehetséges hogy meg sem fogja érezni. Ugyan úgy egy nagyobb darab, motiváltabb támadó sem.


- Nagyon pontos célzást igényel, még a gázpisztollyal csak fújsz és szaladsz, mivel az nagy sugárban terjed, így pontos célzása nem fontos, a gumilövedékessel igen is fontos a pontos lövés, és így sem biztos hogy hatástalanítja a támadót.


Összességében a gázpisztoly inkább utcai ön, még a gumilövedékes területvédelemre való.

2021. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!