Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor jött el az a pont,...

Mikor jött el az a pont, amikor felmondtál? Illetve, mennyi ideig voltál munka nélkül? (Ha voltál)

Figyelt kérdés
Azt hiszem, eljött az a pont, amikor fel kell mondanom, a bánásmód miatt, meg egészségügyi okokból is. A kérdés adott, kíváncsi vagyok a ti történeteitekre.

2021. febr. 18. 14:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ezekhez a GYES, GYED, CSED dolgokhoz nem értek.
2021. febr. 18. 15:27
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam most van az a pont, hogy csapot-papot ott hagynék.
2021. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Metionin ***** válasza:
100%
Ügyfélszoliban dolgoztam diákként, részmunkaidőben. Egy idő után elkezdtek egyre többet követelni és emellett mindig megoldották valahogy, hogy a plusz juttatást ne kapjuk meg pl. egy órával hamarabb hazaküldtek és akkor már nem volt meg a havi x óra ami után a juttatás járt vagy amikor szájsebészeti műtétem volt, nem értették meg hogy nem tudok varratszedésig dolgozni mert nem fogom tudni kinyitni a számat. Lassan ott tartottam hogy egy éjszakai gyári melóval többet kerestem volna, így elkezdtem nézelődni és amikor találtam ilyen munkát, leléptem. Igaz hogy diák voltam de magamat tartottam el, nem tehettem meg hogy x ideig nem dolgozok mert a kolit és az egyéb dolgokat senki se fizette volna helyettem. Ezt a szokást azóta is tartom, ha úgy érzem hogy váltani akarok, először megkeresem az új helyet hogy azonnal tudjak ott kezdeni.
2021. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A GYES-hez pont semmi nem kell.

CSED/GYED-nél érdekes, de eleve a 30 napnál rövidebb szünet nem szünet, ha álláskeresésin van (90 nap) nem szünet; és a CSED/GYED jogosultság 2 éven belül 365 nap biztosítási időhöz nem kell hogy folyamatos legyen (akár fél év szünet is lehet, nem érdekes). Az összeg számításánál lehet érdekes az, hogy annál a konkrét munkaadónál mióta vagy (igen, teljesen igaszságtalan a rendszer), de az is elsősorban magasabb jövedelemnél, tehát nem biztos hogy érint.

Amikor legutóbb felmondtam, úgy voltam vele, hónapokig nem akarok dolgozni. Persze pont akkor kaptam egy olyan ajánlatot a felmondási idő alatt, amit nem lehetett visszautasítani, úgyhogy végül nem maradt ki egy napom se, amit igazából azóta is bánok.

2021. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

10 hónapot voltam munka nélkül 2 éve. Tavaly csak 7 et. Most megint munka nélkül 2 hónapja.

Ez van, covid is van, hiába jelentkezek állásra, válasz semmi.

Ne hagyj el munkahelyet ha nem muszáj.

2021. márc. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!