Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért szeretik olyan sokan a...

Miért szeretik olyan sokan a home office-t? Szerintem tök kényelmetlen egész nap otthon ülni, ingerszegény környezetben, magányosan. Halálra unnám magam.

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 15:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%

2 óra bkv-zást spórolok naponta. Én nagyon élvezem, hogy nem kell csúcsidőben a tömött buszon más nyakába lihegnem.

Másik, hogy apránként azért napközben megvan a házimunka, belefér egy mosás/teregetés/ prszívózás, mikor mi kell. Normál esetben ezeket este hatkor haza esve fáradtan csinálnám, vagy szombat délelőttöm menne rá. Így meg észre se veszem és megvan. Ma is teamses meeting alatt pakoktam el a szárítóról a ruhákat pl :D

Én nagyon élvezem ezt.

2021. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
97%

Az emberek 70%-a élvezné, 20% ellenne vele, 10% nem bírja.

Ehhez kellene igazítani.

A kérdezőnek be kéne menni ügyeletesnek, aki pl. mindent kinyomtat, amit a kollégák küldenek. Fogadja és eligazítja a beérkező napi 1 kollégát, elzavarja a beeső ügyfeleket, elmeséli a főnöknek, hogy néz ki az iroda, stb.

2021. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
91%

El lehet menni otthonról, a szabadidődben.

A "levegőzni" kifejezést őszintén nem értem. Normális esetben a lakásban is friss levegő van, mert az ember rendszeresen KIszellőztet. Vagy a szabadban létet érted csak ez alatt?


Amúgy nekem pont, hogy a kevés inger kell, a sok hamar leszív. Ezért amikor heti 5 nap kell bent rohadni, akkor a barátaimra van kevesebb erőm.


Nem munka közben vágyom emberek hadára magam körül. Sőt, koncentrálni csak csendben tudok.



A napi 2,5 óra időnyereség hihetetlen ajándék, pláne, hogy tanulok is.


Ezen kívül, az a fény van, amit én akarok, kényelmes az ebédelés, az a hőmérséklet van (valamennyire), amit én akarok.

2021. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
90%

IMÁDOM!


Nagyjából azok miatt amit már leirtak. Amúgy meg estére sportolok társasággal, rendszeresen, így nem vagyok magányos.

Illetve kedvem szerint hetente választok egy shopping napot. Teljesen jó ez igy, remelélem marad.

2021. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
96%

Az utazással eltöltött idő felszabadul.

Az esetek jelentős hányadában az ember saját maga tudja beosztani az energiáit, erőforrásait, számára kedvezőbb sorrendben tudja a feladatait végrehajtani.

Nem zavarják olyan jelenségek szükségtelenül, mint locsogás, telefoncsörgés, fax fogadása, soron kívül felmerülő személyre szabott hülyeségek.

Otthoni környezetben másként éli meg az ember a teljesítmény kényszert és a stresszt.

Rugalmasabban tud étkezni, pihenőt tartani, - mert a lényeg az elért végeredmény, ami viszont nyomon követhető a felterjesztett munkákból.

2021. márc. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nincs vele bajom, valóban napi másfél óra utazással meg reggeli sminkeléssel és öltözködéssel kevesebb teendő van így.

Mi a kollégákkal ugyanannyit egyeztetünk írásban és telefonon, mintha bent lennénk. A munka nekem nem a társasági életemmel egyenlő, délután 5kor elindulok itthonról programot csinálni (amennyire mostanában lehet), szóval nem unalmas.

2021. márc. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként részletesebben is ki tudom fejteni...


Nekem ott kezdődik, hogy kora reggel ver fel az ébresztőóra, olyan álmos, fáradt vagyok, hogy az embertelen, a fogkefével a kezemben,a hűtő előtt állva majdnem elalszom, de van, hogy spontán rádőlök a mosógép tetejére és szabályos mikroalvásom van. Péntekenként már négykézláb mászom ki az ágyból. Nem, nem lehet elég korán lefeküdni, ad1 rövid a nap, ad2 ha korán lefeküdtem is álmos vagyok. Egész egyszerűen a testem 7:30 körül akar felébredni, nem 6 körül. Home office-os napokon kicsit álmos vagyok, de elmegy.

Akkor folytatódik a tömegközlekedéssel. Oké, most üres, de normál esetben minden annyira tele van, hogy szinte egymás testében állnak az emberek. Én ezt nehezen viselem és szerintem pszichológusok is egyetértenek, hogy nem feltétlen ez az ember természetes és egészséges állapota.


Az irodában nyüzsgés, zaj, pörgés van. Folyamatosan emberek vesznek körül, emberi kontakt van. Az első perctől ilyen vagyok, de csak a COVID óta fogalmaztam meg magamban, hogy menekülök az embermentes helyekre, akár udvar, folyosó eldugottabb része. Hazafelé akár elsétálok kicsit másfelé, csak hadd utazzak egyedül.


Én az a típusú ember vagyok, akinek folyamatosan jár az agya, ezer érdeklődési köröm van és 100 hobbim, ráadásul a környezetemet is sokszor figyelem - az embereket nem, de házakat, fákat, fényviszonyokat stb. gyakran. Tehát lényegében az agyam saját magának kelti az ingereket, sőt, rettentő hamar túltelítődöm.



Egy rövid ideig dolgoztam olyan helyen, ahova 25 perc volt az út és csak 20 perc volt a ledolgozandó ebédszünet. Viszont a legtöbb eddigi helyemen a szünet is több (40 perc, 1 óra) és az utazás is jóval több. 11 óra megy el egy nap utazásra, irodában létre, (véleményem szerint) rosszabbnál rosszabb kajáldákban való sorbanállásra. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki nem hagyja el magát otthon (én őszntén hajlamos vagyok :D), akkor is jóval több idő a reggeli készülődés.


Mialatt amikor otthon vagyok, kezdjük ott, hogy amikor kell, magamtól is ébredek akár, ha nem húzódott el az esti lefekvés, a rövid szünetekben (ami az irodában is van) elmosok pár edényt, leveszek pár ruhát a szárítóról, meglocsolom a növényeket. Van időm annyit edzeni, amennyi az életkorom szerint ajánlott. Van én-időm.


Ráadásul pont, hogy marad energiám a barátaimmal való programokra, mert nem szív le a napi 11+ óra emberek között lét. Arról nem is beszélve, hogy heti 43 óra még a legtöbb barátomból is sok lenne (bocsánat), nemhogy kollégákból.



Ettől függetlenül most az új munkahelyemre heti 1-2 nap bejárok, akkor jól esik beszélgetni a többiekkel. Ennyi belefér.

Viszont a heti 4-5 nap totál felesleges és sokaknak pont ez a nem egészséges és sokan pont ettől leszünk még betegebbek (rohanás, tömegnyomor, még kevesebb én-idő, alváshiány).


Ettől függetlenül van már annyi emberismeretem, hogy látom, mi lesz nyártól/ősztől.

A cégek 95%-a vissza fogja zavarni a dolgozókat az irodába (ha nem az összes), heti 0-1 nap home office lesz. A dolgozók vissza is mennek, 2 napig morognak, aztán soha többé. Napi 3-5 kávéval bírják majd ki a napot (sokaknál van ez így!), álmosak lesznek, de a 3. napon már egy szavuk se lesz, ezt tartják majd normálisnak.

2021. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
De akkor hogy élitek ki a szociális igényeiteket? Egész nap nem beszéltek egy szót sem senkivel, hogy lehet ezt kibírni? Én becsavarodok, pszichésen összeomlok már
2021. márc. 4. 18:42
 19/33 A kérdező kommentje:
Nekem pl nincsenek barátaim és nem járok sehova sem emiatt, akkor hogy találjak így barátokat? A home office miatt legyek egész életemben szűz és magányos?
2021. márc. 4. 18:43
 20/33 anonim ***** válasza:
92%

# 18



Én így érzem jól magam. Én attól csavarodtam be, hogy csak a munka miatt napi 11 óra emberek között, emellett suli.


Mondjuk nekem az áloméletem az, hogy a lehető legelvonultabban éljek, napi 6 óra munka home office-ban, a többi idő gazdálkodás. Barátok jöhetnek grillezni, néha akár 2 napra is.

2021. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!