Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért szeretik olyan sokan a...

Miért szeretik olyan sokan a home office-t? Szerintem tök kényelmetlen egész nap otthon ülni, ingerszegény környezetben, magányosan. Halálra unnám magam.

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 15:28
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
De nekem nincsenek barátaim, eddigi életem során nem sikerült szerezni. Szóval hozzám senki nem jöhet grillezni. Hol szerezzek barátokat, ha nem a munkahelyen?
2021. márc. 4. 18:57
 22/33 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a munkahelyen nehéz. Illetve felnőttkorban eleve nehezebb, ezért nem is tudom, mit írjak.



Sportok?

Teljesítménytúrára most is mehetsz. Fb csoportok, ahol valamire társakat lehet találni? Kreatív hobbik? Társasjáték? Igaz, ezek egy része a vírus után lehet aktuális.

2021. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
38%
Én gyűlölöm a távoktatást (2 félévet tanultam online, most passziváltam) és a home office-t (jelenleg is így dolgozom) is. Őszintén szólva én nagyon nehezen élem meg ezt az időszakot, szenvedek tőle és néha már azt érzem, hogy megbuggyanok itthon. El tudom képzelni és elhiszem, megértem, ha valaki éppen ellenkezőleg van vele és kifejezetten élvezi, örül neki. Viszont ami engem illet: minimális pozitív hozadéka van a hátrányaihoz képest. Én nagyon szerettem bejárni személyesen az egyetemre/munkahelyemre, mert legalább aktívabban indult a nap (felkeltem, összekészülődtem, sétáltam/buszoztam stb.) és engem a környezet is motivált, hogy körülvesznek a hallgató társaim/munkatársaim, hogy minden adott helyben és kéznél van, hogy az a hely kifejezetten a tanulásra/munkára van berendezve, sokkal jobban tudtam koncentrálni, sokkal jobban haladtam mindennel, motiváltabb és lelkesebb voltam stb. Itthon felkelek, ide-oda rakosgatom a laptopot (eleve a laptopot kell bámulnom egész nap, ami engem már önmagában zavar), pár méterrel arrébb ülök le stb., nem túl változatos, nagyon ingerszegény, monoton, túl csendes, üres és unalmas. Ráadásul én egyedül lakom, tehát a nap nagy részében nincs is kihez szólnom és nem találkozom/beszélgetek személyesen senkivel sem. A családommal és a barátaimmal csak online tudom tartani a kapcsolatot és velük is elég nehézkes (különféle okai vannak pl. mindenki tanul és/vagy dolgozik, valakinek már családja van, valaki külföldön él és országon belül is nagyok a távolságok). Nekem nagyon hiányzik az, hogy társaságban legyek és emberek vegyenek körül (pl. én korábban ugye egyetemre jártam, dolgoztam, kollégista voltam, rendszeresen találkoztam a barátaimmal és a családommal is), eljárjak ide-oda (pl. szerettem kávézóba, moziba, étterembe, színházba, edzőterembe járni). Nem mondom, hogy mindent elvett tőlem ez az időszak, mert vannak pl. otthon vagy egyedül végezhető hobbijaim is és elvagyok, de nekem iszonyatosan hiányzik az emberek - akár idegenek - társasága, a nyüzsi, a mozgás. Mostanában igazából az a nap fénypontja, ha elmegyek boltba vagy felülök egy buszra...
2021. márc. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
70%
Sokan mossák össze a társasági életet a munkával, a munkát az intim párkapcsolattal, - nem tudnak, nem akarnak határokat látni és betartani, pedig sok olyan apróság van, amit ha összemosunk, akkor idővel megbosszulhatja magát. Pl. a munkahelyi problémákat haza vinni, vagy a párkapcsolati problémákat a munkahelyre bevinni kifejezetten ártalmas. Igazából az utazással felemésztett időt érzik sokan kidobott időnek az életükből és/vagy a rengeteg képmutató, alakoskodó, semmit mondóan locsogó férgekből, ösztönlényekből van elege eléggé sok embernek, akik szeretnek otthonról dolgozni.
2021. márc. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
76%

"heti 0-1 nap home office lesz"

Jó lesz az nullának is.

Már most sincs sok helyen. A tv-ben sem emlegetik már.

Nincs ott a "rendkívül szigorú" intézkedések között sem.

Nincs az a kegyetlen vírus, ami miatt elrendelnék.

2021. márc. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
96%

"De akkor hogy élitek ki a szociális igényeiteket? Egész nap nem beszéltek egy szót sem senkivel, hogy lehet ezt kibírni?"

Munka közben ugyanúgy kommunikálunk a kollégáimmal, napi 1 videohívás, kb. folyamatosan chatelünk - szerencsére mi jóban is vagyunk, így nem csak feltétlenül a "befejezted már xy feladatot?" beszélgetés van.

A párommal élek, így reggel, ebéd közben és délután/este vele vagyok.

Hétvégén meg tudunk találkozni a barátokkal, rokonokkal ugyanúgy mint eddig - annyi, hogy inkább kültéri programot szervezünk.

Ezen túl egész nap chat a haverokkal, ha van 1-2 percem.

(#8 voltam)


Azt nem értem, ha eddig se voltak barátaid, akkor a home office miben rosszabb, hogy ugyanúgy nem találkozol a nemlétező barátokkal, mint eddig?

2021. márc. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
96%
25 Elvileg tegnap volt egy cikkben hogy ahol tehetik home office legyen az intézkedések szerint. De mivel ezt nem büntetik, úgyis kevesen fogják megcsinálni. Képtelenek haladni a korral ebben az országban, muszáj a napi pofavizit, és a főnök kontroll érzete kell hogy ott látja a kis hangyáit "szorgalmasan" jelen lenni. Pedig ez épp változhatna rugalmasabbra.
2021. márc. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
47%

Hol van ez a cikk?

Amúgy egy gyenge sóhaj ehhez kevés.

TÁMOGATNI kellene. Mondjuk akár adókedvezménnyel.

2021. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
77%

#28

A kormányinfón hangzott el, kb. minden híroldal lehozta.

Pl.: [link]

"ahol lehet, otthoni munkavégzésre kell átállni"

2021. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
98%

Köszönöm.

Na, úgy néz ki, ez kevés lesz.

Nálunk szó nincs ilyesmiről. Még aki ott volt, azt is visszarendelték.

2021. márc. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!