Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nem szemétség...

Szerintetek nem szemétség minden hónapban a szerződésen feltüntetett utolsó napon utalni a fizetést?

Figyelt kérdés
Ez az első ilyen munkahelyem, ahol minden hónapban 10-én utalják a fizetést. Elég kellemetlen, mert majdnem eltelik a hónap fele mire megjön a fizetés, meg elég sok mindent legkésőbb 12-ig be kell fizetni (és nem azonnal teljesül az átutalás). Az eddigi munkahelyeimen hónap elején (legkésőbb 4-ig) megjött a fizetés, nem értem ezen a helyen mi tart ilyen sokáig.
2021. márc. 10. 06:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb gond akkor van, ha az egyik hónapban 10én kapod, a másikban meg 20 és erről nem szól senki. De ha eddig 5én kaptad a fizut és az másik helyen 10,akkor csak az elsőnél kell jobban odafigyelni, de utána szépen beáll. Azonnali utalás van én 3 perc alatt kaptam meg most a pénzt, a főnököm szólt, hogy most utalt és már ott is volt a számlámon, ráadásul nem is 1 bankban vagyunk.

Amúgy ha 10e hétvégére esik, akkor előtte pénteken a legtöbb helyen utalnak.

Sokkal rosszabb annak, aki hektikusan fizet, van olyan ügyfelünk, aki egyik hónapban 10én utal, a másikban 8,aztán van, hogy 15én. Na ott valahol jogosan akadnak ki. V

2021. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem szemétség, ha minden hónapban ugyanakkor utalják, akkor teljesen jó. Mindegy, hogy a hónap közepén, elején, vagy végén kapsz fizetést.
2021. márc. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok helyen van a 10.-én fizetés, nem értem mi a probléma. Igaz én a jelenlegi helyemen 3.-án már megkapom, benne van a szerződésben hogy minden hó 3.án utalnak.
2021. márc. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem, miért lenne szemétség? Ugyanúgy egy hónap telik el a két fizetés között, arról a munkahelyed nem tehet, hogy neked már elsején nincs pénzed.
2021. márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek semmi se jó.
2021. márc. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 ascelpius ***** válasza:
100%

#11

"Amúgy ha 10e hétvégére esik, akkor előtte pénteken a legtöbb helyen utalnak."

Ezt annyival kiegészíteném, hogy utalniuk is kell, mivel 10.-én a számlán kell lennie a pénznek MTK. szerint, hacsak szerződésben nem egyeztek meg másban.

2021. márc. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az is szemétség szerinted, ha a csekkeket a fizetési határidő utolsó napján adod fel...???

Naugye! :-D


A határidőn belül teljesen jogszerű minden!

2021. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen hogy azt hiszik egyesek, hogy elseje és elseje között kevesebb idő telik el, mint tizedike és tizedike között.
2021. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18: jogos! 👍😂😂😂
2021. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ez ugye akkor szívás - és gondolom a kérdezőnek ez lehet a problémája -, ha olyan jelentős összegű kötelezettségei vannak az embernek, amiket a fizetés napja előtt kell teljesíteni. De ha kicsit távolabbról nézzük, minden kötelezettség valamelyik fizetésnap előtt van, szóval csak az első ilyen "csúszást" kell megoldani.
2021. márc. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!