Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy címezzem meg az email-t...

Hogy címezzem meg az email-t amiben elküldöm az önéletrajzom?

Figyelt kérdés
Ma felhívtam egy céget és azt mondták, hogy email-ben küldjem el az önéletrajzom, de nem tudom, hogy mi legyen az emailnek a címe. És a csatolt önéletrajzon kívül kell-e még valamilyen szöveg?

2021. máj. 18. 17:55
1 2
 11/17 Tepfal ***** válasza:
100%
Ne írj munkaügyet, ha nem tudod, hogy konkrétan kinek írsz, írd, hogy Tisztelt Hölgyem/Uram!
2021. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Tisztelt Hölgyem/Uram!


A kollégájukkal folytatott ma reggeli telefonos egyeztetésünknek megfelelőlen, ezen e-mail mellékleteként küldöm az önéletrajzom.


Tisztelettel, L. Ádám. "



Így már jobb? AZ önéletrajzot muszáj pdf-ben vagy jó jpg-ben küldeni?

2021. máj. 18. 18:25
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

Ez így a lehető legszarabb.


Egyrészt megszólítani egy "pozíciót" alapból elég hülyén hangzik.

Másrészt illik név szerint az adott kollégára hivatkozni, akivel egyeztettél.


Szerintem ha már egyeztettél valakivel, akkor nem szégyen visszahívni, és megkérni, hogy mondja meg a kolléga nevét. Én legalábbis alapból megkérdeztem volna, hogy kinek címezzem a levelet.


Illetve ha beszélek is valakivel telefonon én simán elkérem a nevét újra a beszélgetés végén egy "Elnézést, a nevét megkérdezhetem még egyszer, csak hogy elmenthessem" mondattal.


Nyilván benne van a pakliban, hogy a cégnél elsőre csak a titkárnőt éred el.

Akkor simán maradhat a "Hölgyem/uram" kezdés.


Mondjuk nekem ez a "jelentkezem a nem tudom milyen pozícióra" dolog is furcsa. Lehet, hogy erről inkább írnék pár sort, ki vagyok, mi vagyok, tudnak-e tájékoztatást adni a pozícióról, stb.

2021. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az elején sem mondta el a nevét az a gond.

Ennyi volt kb a beszélgetés:


-Jónapot érdeklődnék, hogy van-e önökhöz felvétel? Az osztálycsoportban a tanárunk beküldte, hogy embereket keresnek.


-Küldje el az önéletrajzát a cégünk email címére és, ha tetszik amit látunk majd értesítjük.



Ennyi volt a beszélgetés.

2021. máj. 18. 19:03
 15/17 anonim ***** válasza:
49%

Tárgy: Önéletrajz/Pályázat_Kiss Jolán


Törzsszöveg:


Tisztelt Almáspite Kft!


Csatolmányban küldöm Öneknek önéletrajzom.

Ha pályázatom elnyerte tetszésüket, kérem hogy az alábbi elérhetőségek egyikén lépjenek kapcsolatba velem.


Üdvözlettel,


Kiss Jolán


06(70)9883409

jolan.kiss@freemail.hu

2021. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem kell tulbonyolitani. Aznap 68 másvalakivel beszélt telefonon. Nem fog emlékezni rád.

Tudom, én is csináltam. Egy sofőr/kiszallito pozícióra 100+ jelentkezést kaptunk.

Egy külön mappaban kellett gyűjtenem a beérkezett pályázatokat, amit a vezetőm alkalomadtán átnézett.

Az a lényeg ami a csatolmanyban van.

2021. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát már elküldtem úgy, ahogy a legutóbbi válaszomban leírtam. Lesz, ami lesz.
2021. máj. 18. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!