Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyen is ennyire...

Más munkahelyen is ennyire érzékenyek az oltás témára?

Figyelt kérdés

Jelenleg még egyetemista vagyok, de nemsokára végzek. Most töltöm a szakmai gyakorlatomat és egy két hete a főnököm megkérdezte, hogy bevagyok-e oltva. Mondtam, hogy nem vagyok beoltva, amire a válasza az volt, hogy akkor mindenképpen oltassam be magam. Kérdeztem, hogy ez most akkor kötelező lenne-e, amire egy határozott igen volt a válasz. Abban maradtunk, hogy még átgondolom a dolgot, de azóta rendszeresen próbálnak meggyőzni, mondjuk mostmár azt vallja, hogy nem kötelező a dolog.

Ma például megtudtam, hogy ha nem oltatom be magam, akkor nem hogy nem vesznek fel, de többet gyakorlatra sem mehetek oda. Ez kicsit erős volt számomra. Állítólag a kollegák nagyon szeretnek, a főnök elégedett velem és végülis nekem is szimpatikus a hely.

Elgondolkodtam a dolgon, de nem könnyítette meg a dolgom ez az erőltetés és hogy elvi hibás érvekkel próbálnak meggyőzni, hogy ha a beoltott idős munkatárs tőlem elkapja a vírust akkor az majd az én felelősségem lesz. Ez kicsit lehangolt és elgondolkodtam azon, hogy vajon tényleg itt akarok-e majd dolgozni.

Nyílván friss diplomával megkéne ragadni a lehetőséget ha munkaajánlatot kapok. Így gondoltam utánajárok és ha máshol is ez van akkor belenyugszom és eleget teszek a kérésnek.

Nem vagyok sem vírustagadó, sem oltásellenes, engem csak szimplán nem izgat ez az egész és inkább hagyjanak békén, így ezzel kapcsolatos válaszokat nem kérnék. Már ez az erőltetés is kellemetlen nekem és kicsit elbizonytalanodtam.

Köszönöm a hasznos válaszokat!


2021. júl. 13. 19:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk egyáltalán nem erőltetik az oltást, de mindenkitől megkérdezték, hogy oltva van-e, mert aki igen, az kapott 4 nap extra fizetett szabadságot. :) Egyébként nálunk ~30 emberből összesen csak 3 nem oltatta be magát. Az összes többi magától elment, nem kellett őket győzködni.
2021. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
51%
Vannak munkahelyek ahol szerződésben beleírják, hogy kötelező az oltás. Eleve így is vesznek fel embereket. De maga az oltás nem kötelező, és senkinek semmi köze ahhoz, hogy be vagy oltva vagy nem. Ha mégis ott akarsz maradni, akkor mond azt, hogy bevagy oltva. Nem vagy köteles megmutatni az oltási papírodat. Bár én nem maradnék ilyen helyen ahol azt hiszik, hogy csak a nem oltott fertőzz-
2021. júl. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
42%
Nem erőltetik, élelmiszeripar gyár, de az sokat elmond, hogy a teljes vezetőség és értelmiségi munkakört betöltő be van oltva, míg a sori munkasok nagy része nem. Mindenki vonja le a konzekvenciát
2021. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok oltás-ellenes, de én fél éve voltam kb covidos, konkrétan tűzre akarnak dobni akik tudják, hogy nem vagyok beoltva. Még ellenanyagom is van...

Tünetem nem volt, véletlen derült ki, kontakt miatt hogy az vagyok.

Szomorú, hogy ennyire vakon megy a megkülönböztetés.

2021. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk rajtam kívül még egy kolléganő nincs beoltva a 15 személyből, egyedül csak a főnök kóstolgatott minket és próbálkozott be, de mikor egyszer hallottam a saját szájából, hogy nem lehet arra kötelezni valakit, hogy beoltassa magát, na akkor itt megnyugodtam. Mostanság már nem próbálkozik, az utolsó is kb 1 hónapja volt talán. A kollégáim ebből nem csinálnak nagy ügyet, elég intelligens mindenki, hogy elfogadja a másik döntését.
2021. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
24%

A beoltott is ugyanugy fertozhet.


Nyugi engem most azert szoltak meg mert maszkba mentem be a boltba, hogy nem kell mar hordani. Mire én. Tudom, de én hordom. Igazabol en fonokkent ezt ugy oldanam meg hogy lehetoseget adnek neked home office-ra illetve megbeszelnem veled hogy jo akkor ha tobben vannak egy legterbe a maszkot hasznald mivel nem vagy beoltva a biztonsagod miatt.

2021. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
42%

"A beoltott is ugyanugy fertozhet"


Ez úgy szól helyesen, hogy egy oltott is fertőzHET, de semmiképp sem ugyanúgy, mint egy oltatlan.

2021. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
65%

#6

"ha tobben vannak egy legterbe a maszkot hasznald mivel nem vagy beoltva a biztonsagod miatt."

És mi van, ha a kérdező makk egészséges, minden nap tesz saját egészségéért és az elmúlt jó pár hónapban egyáltalán nem volt beteg és a környzetében se volt senki?


Komolyan, ti félelemtől teljesen átszellemült emberek leprásként tekintetek az egészséges emberekre, akik nem akarják magukat beoltani és azt hiszitek, hogy majd biztosan meg fog ezzel az igen veszélyes vírussal fertőződni. És mi van, ha már tünetek nélkül átment rajta?

Egyébként pedig csak a kórházban és az egészségügyi intézményekben kell maszkot hordani, máshol nem. Amit te kérsz, az szabályellenes!

2021. júl. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó igen, majd a nagy egészségére hivatkozzon bárki oltatlan aki covid miatt kórházba kerül.


Rokonom is nagy arccal mondta hogy ő egészséges, nem korlátozhatják a szabad jogait. Majd megkérdezem ismét a véleményét, ha végre képes lesz ismét beszélni....

2021. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
21%

"És mi van, ha már tünetek nélkül átment rajta?"


Az, hogy közben átadta negyven másik embernek, akikből kórházba került és meghalt kettő. Ennyi van.

2021. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!