Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyen is ennyire...

Más munkahelyen is ennyire érzékenyek az oltás témára?

Figyelt kérdés

Jelenleg még egyetemista vagyok, de nemsokára végzek. Most töltöm a szakmai gyakorlatomat és egy két hete a főnököm megkérdezte, hogy bevagyok-e oltva. Mondtam, hogy nem vagyok beoltva, amire a válasza az volt, hogy akkor mindenképpen oltassam be magam. Kérdeztem, hogy ez most akkor kötelező lenne-e, amire egy határozott igen volt a válasz. Abban maradtunk, hogy még átgondolom a dolgot, de azóta rendszeresen próbálnak meggyőzni, mondjuk mostmár azt vallja, hogy nem kötelező a dolog.

Ma például megtudtam, hogy ha nem oltatom be magam, akkor nem hogy nem vesznek fel, de többet gyakorlatra sem mehetek oda. Ez kicsit erős volt számomra. Állítólag a kollegák nagyon szeretnek, a főnök elégedett velem és végülis nekem is szimpatikus a hely.

Elgondolkodtam a dolgon, de nem könnyítette meg a dolgom ez az erőltetés és hogy elvi hibás érvekkel próbálnak meggyőzni, hogy ha a beoltott idős munkatárs tőlem elkapja a vírust akkor az majd az én felelősségem lesz. Ez kicsit lehangolt és elgondolkodtam azon, hogy vajon tényleg itt akarok-e majd dolgozni.

Nyílván friss diplomával megkéne ragadni a lehetőséget ha munkaajánlatot kapok. Így gondoltam utánajárok és ha máshol is ez van akkor belenyugszom és eleget teszek a kérésnek.

Nem vagyok sem vírustagadó, sem oltásellenes, engem csak szimplán nem izgat ez az egész és inkább hagyjanak békén, így ezzel kapcsolatos válaszokat nem kérnék. Már ez az erőltetés is kellemetlen nekem és kicsit elbizonytalanodtam.

Köszönöm a hasznos válaszokat!


2021. júl. 13. 19:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
58%

Vannak munkahelyek, ahol nem tiltják el az oltatlanokat a munkavégzéstől, de bevezetnek nekik külön szabályokat, pl rendszeres pcr teszt, maszk viselése, etc.


Azt is tudni kell, hogy az oltással ugyanúgy elkaphatod és az oltott megfertőzheti bent az oltatlant, akin lehet tünet nélkül átmegy az egész, lehet végigszenved 2 hetet, de túléli, lehet ebbe fog belehalni.


Hiába ültetnek ötmillió kilóméterre a többiektől, amíg bezötyögsz a melóba tömegközlekedéssel, addig az aurádban fog mindenki ülni/állni.


Illetve valljuk be, hiába van rajtad a maszk, esetleg a kesztyű, 8 óra monitorbámulásnál néha automatikusan az arcodhoz nyúlsz, a szemeidhez, előtte nem fertőtleníted le a kezedet, mert reflexből jön, pedig hivatalosan nem szabadna nyúlkáni az arcodhoz.

2021. júl. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
66%

A beszélgetés színvonalát helyenként elnézve (akinek nem inge, ne vegye magára), inkább megkímélem magunkat attól hogy egy újabb "személyes véleménnyel" egészítsem ki az elhangzottakat, inkább linkelek egy cikket, a TASZ által (Társaság a Szabadságjogokért), hogy ne lehessen rámondani, hogy kormánypropaganda. Ugyanezt a tartalmat egyébként bármilyen valamirevaló, a kérdésről szóló jogi állásfoglalásban is megtalálhatjátok.


Így ösztönözhet jogszerűen az oltás beadására a munkáltató:

[link]


De kimásolom a lényeget:


Így a védőoltás a jogszabályok szerint ma mindenki, köztük az összes munkavállaló, köztük a közalkalmazottak és köztisztviselők számára is önkéntes.


Azt, hogy az oltást a munkavállalók mégis beadassák, a munkáltató különböző eszközökkel próbálhatja meg elérni. Ezek az eszközök alapvetően két csoportba sorolhatók:


1. A munkáltató előírja az oltást, és annak megtagadásához valamilyen szankciót kapcsol.


2. A munkáltató valamilyen előnyhöz juttatja azokat a munkavállalókat, akik vállalják az oltást.

2021. júl. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
87%

Emberek, olvasom a kommenteket és kettéáll a fülem.


Miért gyilkos az oltatlan? Ha már felcímkézzük nem öngyilkos jelölt?


Az oltással ugyanúgy elkaphatod a vírust, csak nem halsz bele, enyhébb tünetekkel túléled, az oltással nem válsz immunissá a vírusra. Ahogy az előző kommentemben is írtam, itt az oltatlanok azok akiknek veszélyesebb a munkába járás, mert rájuk veszélyesebb a vírus, ha elkapják. Lehet tünetmentesen túlélik, lehet nem.


És mi oltottak is akárkit megfertőzhetünk, elmegyünk a balatonra, elkapjuk a vírust, de nem tudunk róla, mert tünetmentesek vagyunk, majd a következő hétnek a végén felszállunk a metróra és megfertőzünk valakimást, aki meg mondjuk pont nem oltatta be magát és 3 hét múlva temetik őt. Akkor ki ölt meg kit?


Ja és ez a másik kedvencem. Véreres szemmel szídjátok az oltatlanokat, hogy jobbra-balra fertőzik a népet és megölnek másokat, de annak tudatában, hogy a vakcina nem egy csodaszer, ugyanúgy fertőzhettek ti is, elmentek nyaralni, pedig pont így kapjátok el és hordozzátok a vírust.


Múltkor is kifogtam egy nénit akivel sikerült mindig egy vonaton utaznom és állandóan ott mondogatta a magáét, hogy üljön el a közeléből mindenki, mert járvány van én meg nem értettem, hogy mi a töcsért a helyjegyes kocsiba veszi a jegyet, kb az emberek már keresik azt, hogy hisztizhessenek, amúgy meg ők maguk is valószínűleg telibeszarják az egészet, hiszen miért is tartunk már ott, hogy kb egymás ölében ülünk most a vonatokon meg miért is érzed a balatonnál ahogy belelihegnek a nyakdba az emberek meg miért is látom fcen azt, hogy az egyik ismerősöm barcelonában nyaral, a másik horvátországban, a harmadik olaszban, a negyedik a marson...


Szóval, summa summarom, mi oltottak sem vagyunk ám angyalok. :)

2021. júl. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

És mi oltottak is akárkit megfertőzhetünk, elmegyünk a balatonra, elkapjuk a vírust, de nem tudunk róla, mert tünetmentesek vagyunk, majd a következő hétnek a végén felszállunk a metróra és megfertőzünk valakimást, aki meg mondjuk pont nem oltatta be magát és 3 hét múlva temetik őt. Akkor ki ölt meg kit?


Az oltatlan saját magát, logikus.

2021. júl. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
47%

11es, én írtam a rokonomat.


Alapjáraton egészségesen élt, rendszeresen sportolt, félmaratonra készült, persze még bőven volt hova fejlődnie.

Vitaminokat szedett, rendszeresen járt szűrővizsgálatokra, krónikus betegsége minimális magas vérnyomáson kívül nem volt. nem volt túlsúlyos, nem szedett gyógyszereket, nem dohányzott, inni mértékkel ivott(havi pár sör vagy 1-2 tömény) viszont rengeteg kávét ivott. Más káros szenvedélye nem volt.

2021. júl. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
93%

#25

Köszönöm a válaszodat.

Mennyire él stresszes életet? Mennyit foglalkozik a lelki egészségével? Meditálni szokott?


Hiába foglalkozik valaki a testi egészségével, ha lelkiekkel semmit, a lelki gyengeség pedig testi tüneteket okozhat.

2021. júl. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk hirdetik az oltási lehetőségeket, de nem szidják az oltatlanokat. Viszont az oltottak plusz 2 nap szabit kapnak.
2021. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
18%

"Nem vagyok sem vírustagadó, sem oltásellenes, engem csak szimplán nem izgat ez az egész"


Akkor menj és oltasd be magad, nem kerül semmibe.

2021. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
94%

3.


Azt ugye tudod hogy attól függetlenül mert soron dolgozik nem feltétlenül aluliskolázott. Én pl. ismertem több diplomás embert aki mondjuk wc pucoló volt. Volt közte tanár is stb. Szóval ez semmit nem jelent.Lehet egy soron dolgozónak is magasabb végzettsége mint az irodai dolgozónak.


Kérdező. Én egy olyan munkahelyen se maradnék ahol ezt kérik. Találni mindig lehet jobbat.


Ha te szeretnéd az oltást akkor magad miatt adasd be ha pedig nem szeretnéd akkor pedig ne.

2021. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"Lehet egy soron dolgozónak is magasabb végzettsége mint az irodai dolgozónak."


Minden előfordulhat, a kivétel erősíti a szabályt, szerintem ezt te is belátod. És nem mondtam, hogy h.lyék lennének az ott dolgozók, de mindenképp kevesebb rálátásuk van a témára, mint mondjuk nekem sejt- és molekuláris biológusként

2021. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!