Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyen is ennyire...

Más munkahelyen is ennyire érzékenyek az oltás témára?

Figyelt kérdés

Jelenleg még egyetemista vagyok, de nemsokára végzek. Most töltöm a szakmai gyakorlatomat és egy két hete a főnököm megkérdezte, hogy bevagyok-e oltva. Mondtam, hogy nem vagyok beoltva, amire a válasza az volt, hogy akkor mindenképpen oltassam be magam. Kérdeztem, hogy ez most akkor kötelező lenne-e, amire egy határozott igen volt a válasz. Abban maradtunk, hogy még átgondolom a dolgot, de azóta rendszeresen próbálnak meggyőzni, mondjuk mostmár azt vallja, hogy nem kötelező a dolog.

Ma például megtudtam, hogy ha nem oltatom be magam, akkor nem hogy nem vesznek fel, de többet gyakorlatra sem mehetek oda. Ez kicsit erős volt számomra. Állítólag a kollegák nagyon szeretnek, a főnök elégedett velem és végülis nekem is szimpatikus a hely.

Elgondolkodtam a dolgon, de nem könnyítette meg a dolgom ez az erőltetés és hogy elvi hibás érvekkel próbálnak meggyőzni, hogy ha a beoltott idős munkatárs tőlem elkapja a vírust akkor az majd az én felelősségem lesz. Ez kicsit lehangolt és elgondolkodtam azon, hogy vajon tényleg itt akarok-e majd dolgozni.

Nyílván friss diplomával megkéne ragadni a lehetőséget ha munkaajánlatot kapok. Így gondoltam utánajárok és ha máshol is ez van akkor belenyugszom és eleget teszek a kérésnek.

Nem vagyok sem vírustagadó, sem oltásellenes, engem csak szimplán nem izgat ez az egész és inkább hagyjanak békén, így ezzel kapcsolatos válaszokat nem kérnék. Már ez az erőltetés is kellemetlen nekem és kicsit elbizonytalanodtam.

Köszönöm a hasznos válaszokat!


2021. júl. 13. 19:18
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%
29es, én diákmunkán több gyárban is dolgoztam, de sehol nem találkoztam diplomás emberrel.
2021. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%

Flávika és az miért baj ha egy oltott miatt meghal egy oltatlan? Én nem tudom őket sajnálni, volt lehetőségük tenni ellene, nem éltek vele így jártak.


Én személy szerint kórházba se engednék egy oltatlant se aki elkapja a covidot, nem gátolnám meg abban hogy otthon kikúrálja magát a csuda erős, legyőzhetetlen immunrendszere segítségével.

2021. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

30.


Hiába vagy sejt-és molekuláris biológus te sem tudod annyira mint egy orvos.S az orvosok közt megoszlik a vélemény. Nem Gödényre gondolok. Ott van pl. Fórizs doktornő,s még sok más ismert orvos aki nem ajánlja az oltást.


31.


Tudod nem csak az a gyár létezik ahol te dolgoztál, főleg mondjuk akik média szakon végeztek azok annyian vannak mint az oroszok, magyarán telített a pálya ők is dolgoznak gyárba. De pl. egy ismerősöm anno irodavezetőként dolgozott, még érettségije is van de koránál fogva már nem kell sehova s takarít. Szóval az hogy ki mit dolgozik az nem egyenlő a végzettséggel.


32.


Nem rossz meglátás.Bár én kiegészíteném hogy az alkoholistákat, drogosokat, dohányosokat se lássák el. Ennyi erővel fél Magyarország lakosságát nem kéne ellátni. Továbbá akkor ezeknek az embereknek akkor a tb hozzájárulást se kéne fizetniük.

2021. júl. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Egy orvos nem ért annyira a sejten belüli folyamatokhoz, mint egy biológus, mivel azt mi tanuljuk. mRNS-el dolgozni meg napi szintű nekünk, míg ők sosem teszik. az orvosok okos emberek, de azért mindenhez nem érthetnek, természetfeletti tudással nem kéne felruházni őket.


Lehet diplomával gyárban dolgozni, én is voltam minőségellenőr, meg van is most, aki diplomás és muszakvezető, de a sori dolgozok mindegyikét ismerem...

2021. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

De én nem ezt írtam :D


1.


Azt mondjátok hogy az oltatlanok terjesztik most a vírust, ami hülyeség, mert oltottan is megkaphatod, továbbadhatod


2.


Azt írtam, hogy az oltatlanok nem gyilkosok mert magukat ölik meg inkább azzal hogy oltatlanul bemennek.


3.


Azt írtam, hogy akinek önhibáján kívül nem jutott oltás, annál ugyanúgy fent áll az, hogy megöli egy oltott aki veri a nyálát hogy vírus vn, de amúgy meg húz le a balatonra és ott mászik bele mások aurájában, körülbelül már a nyakamba mászik amíg megyek a közértbe...

2021. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Én is gyakornok vagyok egy multinál.

Nálunk tabu az oltás téma. Nem szabad róla beszéni,nem kérhetik számon,nem kérdezheted meg senkitől kapott e és főleg nem azt,hogy mit.

De pl így magunkban ebéd közben szoktunk beszélni róla,mindenki be van oltva az osztályunkon,én is.

2021. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
93%
Nalunk alig van par ember beoltva. Fonokseg sem keri. Szerencsere maszkot se kelett soha felvennunk. Bar fel is mondtam vna egybol 😅 egy csomo kollegaval egyutt
2021. júl. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!