Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyen is ennyire...

Más munkahelyen is ennyire érzékenyek az oltás témára?

Figyelt kérdés

Jelenleg még egyetemista vagyok, de nemsokára végzek. Most töltöm a szakmai gyakorlatomat és egy két hete a főnököm megkérdezte, hogy bevagyok-e oltva. Mondtam, hogy nem vagyok beoltva, amire a válasza az volt, hogy akkor mindenképpen oltassam be magam. Kérdeztem, hogy ez most akkor kötelező lenne-e, amire egy határozott igen volt a válasz. Abban maradtunk, hogy még átgondolom a dolgot, de azóta rendszeresen próbálnak meggyőzni, mondjuk mostmár azt vallja, hogy nem kötelező a dolog.

Ma például megtudtam, hogy ha nem oltatom be magam, akkor nem hogy nem vesznek fel, de többet gyakorlatra sem mehetek oda. Ez kicsit erős volt számomra. Állítólag a kollegák nagyon szeretnek, a főnök elégedett velem és végülis nekem is szimpatikus a hely.

Elgondolkodtam a dolgon, de nem könnyítette meg a dolgom ez az erőltetés és hogy elvi hibás érvekkel próbálnak meggyőzni, hogy ha a beoltott idős munkatárs tőlem elkapja a vírust akkor az majd az én felelősségem lesz. Ez kicsit lehangolt és elgondolkodtam azon, hogy vajon tényleg itt akarok-e majd dolgozni.

Nyílván friss diplomával megkéne ragadni a lehetőséget ha munkaajánlatot kapok. Így gondoltam utánajárok és ha máshol is ez van akkor belenyugszom és eleget teszek a kérésnek.

Nem vagyok sem vírustagadó, sem oltásellenes, engem csak szimplán nem izgat ez az egész és inkább hagyjanak békén, így ezzel kapcsolatos válaszokat nem kérnék. Már ez az erőltetés is kellemetlen nekem és kicsit elbizonytalanodtam.

Köszönöm a hasznos válaszokat!


2021. júl. 13. 19:18
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
67%

#9

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a rokonod mit tesz saját testi és lelki egészségéért napi szinten, él-e káros szenvedéllyel, stresszes-e az élete..stb.


Attól, hogy te ezt tapasztaltad, még ne hogy azt hidd, hogy mindenki, aki egészségesnek mondja magát, az valóban beteg is lesz. Csak az lesz beteg, aki arra fogékony.


Tudod, aki napi szinten tesz magáért, az nem lesz beteg, hisz hogyan lenne? :O


"Az egészség nem egyetlen tett, hanem szokásaink összessége. Azzá válunk, amit rendszeresen teszünk."

Arisztotelész

2021. júl. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk nem érdekel különösebben senkit. A vezetőség tavasszal folyamatosan nyomatta, hogy aki teheti, oltassa be magát, lehetőség is volt oltatni céges szervezésben kb egy hónappal előbb, mint az átlagembereknek (kritikus infrastruktúrát működtető vállalat). Ettől függetlenül nincs listázás, hogy ki oltatott vagy ki sem, illetve sem pozitív ösztönző, sem fenyegetőzés nem volt ilyen céllal, csak az adott lehetőség. Én oltattam, a mérnök kollégák nagy része is. A szakmunkásaink között is többen igen, mint nem. Őszintén szólva engem nem zavar, nem parázok ezen, nem állok le vitatkozni az oltásellenesekkel, ha ő úgy látja jónak, lelke rajta. Aránylag könnyen megúsztam a vírust ősszel, meg egyébként sem vagyok idegeskedős típus. Amit lehetett tenni, én megtettem, aki nem, meg vessen magára, nem az én dolgom. 24/F
2021. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
74%
Én nem dolgoznék ilyen helyen, és nyomás hatására csakazértsem oltatnám be magam, főleg ha amúgy sem állt szándékomban. A főnöknek is megmondanám, hogy ezért nem tervezek a gyakorlat után ott maradni.
2021. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
4%
Nem vagy beoltva, tehát egy potenciális gyilkos vagy. Igen, erre az emberek elég érzékenyek minden munkahelyen.
2021. júl. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
53%
Én az egészségügyben dolgozom, nálunk mindenki be van oltva:)
2021. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
87%

Én mondjuk egyedül vagyok alkalmazott. Nyilván látták a főnökeim, hogy egyik nap sem megyek el oltásra, de soha szóba se hozták.


Baràtnőm viszont nagyobb cégnél dolgozik. A részlegén egyedül már csak ő nem kérte az oltást. Szó szerint már alázták a többiek, és a főnök is felszólította, hogy ott előttük regisztráljon. Szegény egy ideig húzta, de a héten beadatta mert nem bírta lelkileg.

N

2021. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
80%
"Nem vagy beoltva, tehát egy potenciális gyilkos vagy." Ember, te mentálisan nagyon beteg vagy...
2021. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
74%
Egy olyan céget gondolkodás nélkül otthagynék, ahol annyira agymosottak az emberek hogy b@sztatnak az oltás miatt. Az már nagyon alja szint.
2021. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
33%
Az alja szint az, amikor valaki a konteokat elhiszi és még büszke is rá, hogy tudatlan (minden virustagadó ilyen ostoba)
2021. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
81%
Serti a jogaid a fonok. A cegbirosagon jelentsd be. Nem kotelezhetnek az oltasra.
2021. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!