Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy alacsony, introvertált,...

Egy alacsony, introvertált, 50 kilós huszonéves fiúnak milyen életpályát javasolnátok, amiből meg lehet élni és beleillik a közegbe?

Figyelt kérdés

Szeretnék pályát váltani, mert hiába tanultam informatikát (ezt választva mert a kocka kultúra miatt bíztam, hogy a gyenge személyiségem/alkatom ellenére jó közegben leszek és nem leszek bullying áldozat), de besültem vele (nincs hozzá képességem, nem szeretem). Jelenleg munkanélküli vagyok már féléve. Egy éve végeztem a sulival, fél évig apámmal dolgoztam alkalmi munkában (építőipar).


Anno opció volt az építőipai szakközép is, de mivel gyenge alkatú vagyok így féltem, hogy az a közeg kipécézett volna (bullying) így inkább lemondtam róla.

Opció volt még valami autós szakma (szerelő, karosszériás), de az is férfias szakma és attól is tartottam, hogy egy esetleg gyenge ember meghal abban a közegben.


Szóval most valami szociális területen gondolkozom amibe talán beleillek (több a nő, érzékenyebbek a dolgozók), de ebből meg nem lehet megélni. Mindenhol szakmunkásokat, melósokat és okos mérnököket keresnek.


Személyiségre amúgy introvertált, antiszoc vagyok (nem tudok normálisan emberekkel interakciót folytatni), befeléforduló, önbizalomhiányos személyiség, krónikus betegséggel (emiatt se tudok hízni), 50 kilós testsúllyal és 165 mély magassággal.


Száz szónak is egy a vége: keresek olyan életpályát/szakmát, amit kitanulva kényelmesen eltudok helyezkedni és megélni belőle és tökéletesen beleillenék abba a munkahelyi közegbe a fentiek tudatában.


Köszi a tippeket, minél többet, ami szerintetek számomra tökéletes lehetne.



2021. aug. 8. 11:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hasonló paraméretekkel egyik ismerősöm kaszkadőr lett és baromi jól keres
2021. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogász, vagy valami humán szak ami nem kamuszak, de amúgy nem azzal kéne foglalkoznod, hogy mennyire illesz oda külsőleg, ez, hogy bullying meg hány kiló vagy kb úgy hangzik mint valami gagyi szakközép első évében lévő aggodalom. Jó persze az világos, hogy nem kell neked 70 kg-kat emelgetni de attól még nem kell minden fizikai munkát kizárni. Informatikának melyik része az amihez úgy érzed kevés vagy? Rengeteg dolgot tudnál csinálni. Ha pl. nem tudsz programozni, lehetsz még hálózatos, rendszergazda, üzemeltető stb
2021. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#12: "Informatikának melyik része az amihez úgy érzed kevés vagy? "


Rendszergazdának tanultam, de a programozáshoz se konyítok. Igazából algoritmikus, logikus gondolkodásmódom sincs. A 3-as matekot a szakközépben csak magolással, se**eléssel meg mákkal szereztem meg, nem is szerettem sose sem a matekot, se az infót, se a fizikát. Viszont törit, politikát imádom, de abból meg nem lehet megélni, főleg, hogy dumám, jó kommunikációm sincs, így sztem a humán terület is necces, mert olvasni se szeretek csak a téma érdekel (háborús dok. filmek).

2021. aug. 9. 15:34
 14/16 anonymousreview60 ***** válasza:

#13: Ha a matematika 3-as csak így jött össze, ráadásul az algoritmikus gondolkozás sem megy, ráadásul az önképzéshez szükséges olvasás sem a kedvenced, akkor valóban nem sok keresnivalód van az informatikában. Viszont erre a képzésre alapozva egy informatikai kivitelező cégnél (értsd: internetbekötés stb.) még lenne helyed, mert az nem kis részben fizikai munka, de nem nehéz fizikai munka.

Ettől függetlenül vannak olyan pszichológusok, akik kimondottan pályaválasztással foglalkoznak. Szerintem azonban nem kell ilyenhez menned. Az általad említett introvertáltságod stb. nagyrészt abból fakad, hogy nincs önbizalmad és nem ismered magadat. Amint ezt megoldod, jönni fognak az ötletek is.

Kezdetnek írhatnál egy bakancslistát, hogy mit akarsz megtenni az életben. Ha pl. autóversenyző szeretnél lenni, akkor ahhoz nem árt, ha tudsz autót szerelni és fizikai állkóképességed is van stb. Főzni szeretsz? Szakács. Hiányszakma.

A villanyszerelés sem rettenetesen nehéz fizikailag, és nem igényel annyi matekot, mint a rendszergazda.

Szobafestőt is úgy kell ideimádkozni.

2021. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#14: Igen, az ilyen falfúrogatós, kábelezgetős dolog jó lenne. Kérdés, hogy mennyire van erre kereslet illetve milyen területen, mert azt tapasztalom, hogy aki ezt csinálja, az is manapság baromi sokrétű. Értsd: nemcsak a piszkos, de a szellemi munkát is elvégzi és mindenhez ért, vagyis a szakik nagyon sokoldalú ezermesterek szóval sztem nem alkalmaznak külön embert ilyen fúrós-faragós munkára.


De érdekel még az asztalos (fa, lakkozás) dolgokkal kapcsolatos világ. Illetve a kertészkedés (teszem-veszem növények pakolása és eladása vevőknek nyilván közben megtanulva őket). Sofőrködés is érdekelne (van egy utópisztikus elképzelésem a lemenő napban nyugisan lötyögő magányos sofőrről), de a valóságban sztem nem ilyen nyugis ahogy elgondolom és gyakran kocsival is eltévedek (volt hogy GPS-el is).


Szóval vannak utópisztikus elképzeléseim kérdés ezek közül melyikre lennék alkalmas és az elképzeléseim vajon megfelelnek-e a valóságnak.

2021. aug. 9. 18:55
 16/16 anonymousreview60 ***** válasza:

Villanyszerelőre van kereslet. De az írásodból továbbra is jobban sugárzik a kishitűség és kevésbé a kiútkeresés.

Menj pszichoterápiára! 12.000 Ft/45 perc, de ha komolyan veszed, megéri.

2021. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!