Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szoktatok betegállományba...

Szoktatok betegállományba mennyi, csak azért, hogy pihenjetek, betegség nélkül?

Figyelt kérdés
2021. okt. 6. 13:42
1 2 3
 11/22 Senior Séf ***** válasza:
71%
Egyetlen egyszer, kb 1985-ben, amikor a fäszfej főnököm nem engedett szabira, pedig megvolt a családi beutalóm az üdülőbe.
2021. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
Soha! Még betegen is jártam mindig dolgozni! Legutóbb a fogam fájt iszonyúan -be volt gyulladva- fogtam a bal kezemmel az arcom úgy fájt, a jobb kezemmel gépeltem. Délután kihúzták a fogam 4 érzéstelenítő után.
2021. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Nyomdában dolgozom. A munka jó, a fizetés is, csak a táppénz nem. Mindig van felvétel, főleg most, hogy ember hiány is van"

Tudnál ezzel a munkával kapcsolatban bővebb infót adni légyszi?

2021. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Ahol dolgozom, ott kollektív egészség és balesetbiztosítás is véd mindket alkalmazottként, így ha tényleg beteg vagyok, akkor még több is a bevételem, mint rendes munkával (hiszen betegszabadság + biztosítás).

Csak a pihenés kedvéért még nem használtam ki betegszabit/táppénzt, mivel korlátlan a home office napok száma, így megoldható nélküle is.

De teljesen biztos vagyok benne, hogy home office nélkül én is megjátszanám.

2021. okt. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy beteges ember, ha volt is náthám, azt is lazán kibírtam. Mégis egy valós betegállomány miatt vesztem össze a fönökömmel, és 12 év után ki is léptem. 12 év alatt 1 napot nem voltam betegállományban. Pihenni tudtam hétvégén, és a szabadságom idején. Mondjuk szerettem is dolgozni. Ezért lepett meg, hogy munkahelyi baleset következtében eltört a lábam. 2 hét fekvő gipsz, + 6 hét járó gipsz. Fönököm lábtörés után 2 nappal felhívott, hogy mikor jövök vissza dolgozni. Mondtam, hogy amint leveszik a gipszet. Meglátogatott másnap, ott elmondtam, hogy milyen gipszben vagyok, és leszek majd. Ja, igen, gyógyulj meg, várunk nagyon..szöveg jött. 2 héttel később amikor megkaptam a járógipszet, felhívott, hogy most már tudok jönni dolgozni, hiszen járógipszem van, és ne lazsáljak. Adott 2 hetet, szóval emeljem fel a fenekemet. Mondanom kell, hogy szerkeztőként állandóan lépcsőztem a munkahelyen egyik szobából a másikba. ( leestem a lépcsőn , így tört el a lábam) Kérdeztem, mégis gipszben hogy lépcsőzzek napi 9-10 órán keresztül. A válasza: Nem érdekel, old meg. A lazsálást nem tolerálja. Na itt borult el az agyam. Nem mentem vissza. amikor levették a gipszet 6 hét után, és az orvos szerint mehetek dolgozni, aznap fel is mondtam.
2021. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

13-nak.

Szívesen írok, de mire vagy kíváncsi?

Vidéken van a nyomda, főleg kisebb könyveket, újságokat csinálunk. Legtöbb munka hajtogatás (hajtógatógépeken) 4-8-12-16 oldalas hajtogatás. Ragasztókötőgépeken könyvek készítése stb. Könynen betanulható, kicsit monoton meló. De mint írtam jól fizetnek, én elvagyok.

2021. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15: Te nem Balu vagy? Mert ilyesmi sztorit ő is elsütött itt párszor.
2021. okt. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17-nek

Nő vagyok, fogalmam sincs ki az a Balu. De mindegy.

2021. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18: A munkaügyis kamukérdező, aki már idestova 10 éve szemeteli tele a kategóriát az abszurd kitalált sztorijaival. Ő írkált ilyeneket, hogy az életmentő műtéten frissen átesett kollégát felhívta a főnök a kórházban, hogy menjen befele, de rögtön, különben ki van rúgva, les**rja, mit mond az orvos. Meg hogy a kollégája súlyos balesetet szenvedett, kómában fekszik, a főnöke pedig felhívja a kórházat, hogy mikor élesztik már fel végre, és küldik befele dolgozni. Meg ilyenek. Ha nem ő vagy, akkor pardon. ELég szomorú, ha tényleg vannak ilyen főnökök, nem csak Balázska képzeletében.
2021. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19, Engem 3 hete be akartak hivni betegszabirol, mert egy bizonyos programhoz en érték legjobban a csapaton belül.

Szoval van ilyen főnök sajnos.

Nem mentem be, de privatba segitettem az elakadt kollégát, veluk nem volt szandekom kitolni, hisz felig kamuszabin voltam.

2021. okt. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!