Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy a kollégáim...

Mit tegyek, hogy a kollégáim ne lopják a kávémat/kajámat?

Figyelt kérdés
24-en vagyunk egy cégnél irodán. Vannak közös dolgok a konyhában: cukor, édesítő, tej, de a kávé nem az. Múlt hétfőn hoztam be egy 200 grammos Instant kávét, minden nap 1 csészével iszok, úgyhogy egy hónapig elég szokott lenni. Rá írtam alkoholos filccel amúgy a nevem. Tegnap észrevettem, hogy már alig van az üveg alján, 3-4 adag kb, kizárt hogy én ennyit megittam. És ez már nem az első eset. Tűnt már el a hűtőből joghurt, kefir, vaj, felvágott, a kenyeremre is folyton rájár valaki. Már kezd nagyon idegesíteni a dolog, de nem tudom mit tegyek. Kolléganőmet megkérdeztem, hogy szerinte mi legyen, ő azt mondta menjek körbe minden irodán, és mondjam az embereknek, hogy "nem tudom ki lopkodja a cuccaimat, de kérem őt hogy álljon le vele. Akinek nem inge, ne vegye magára." Na most én ehhez gyávának érzem magam, kínosan érintene ez a szituáció. Van esetleg más ötlet, hogy mit csináljak?

2021. nov. 17. 09:28
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
97%
9: Sajnos nem, lásd a fagyállós meggyboros gazda esetét!
2021. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
97%
11, én azt a mai napig nem hiszem el. Amerikában lelőheted a másikat, ha betör, itt meg még a tolvaj perelhet.
2021. nov. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

A tolvajt sem lehet szivatni! Emlékezz csak a fagyállós bor esetére!

Lehet, hogy nem érdekelne , ha beperelnek, de ha emiatt kapsz esetleg egy (felfüggesztett vagy sem) börtönbüntetést, akkor lehet, hogy mégis fog!

2021. nov. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
54%
Jó hát fagyálló az más. A hasa meg a kávétól is mehet, de akkor hagyjuk ezt az ötletet.. sótól lehet baja valakinek? 🤔
2021. nov. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit ott, de a barátnöm majdnem belehalt egy ilyen idióta hashajtós "viccbe"! Ott szó sem volt lopásról, csak páran azt hitték, vicces lesz, ha egy megbeszélés elött hashajtós akármit adnak neki. A megbeszélést váratlanul 15 km-rel arrébb lévö üzembe tették át, mindenki autóval ment, a baratnömre meg félúton olyan hasgörcs jött rá, hogy elájult vezetés közben. Csak annyi szerencséje volt, hogy egyrészt lejött a gázról a lába, másrészt az út sokáig egyenes volt és nem jött senki szembe vele, így egy kis kanyarnál az út széle megfogta.

Érthetö módon feljelentést tett, a "vicces haverok" meg azóta gondolkodhatnak rajta, megérte-e, mert azonnali hatállyal kirúgták öket és több év felfüggesztettet kaptak, így még elhelyezkedni sem igazán tudnak azóta sem.

2021. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
0%

"A tolvajt sem lehet szivatni!"


Nem hiszem el, hogy ez komoly.

2021. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
67%

De teljesen más az, hogy valakinek konkrétan a kezébe adom a hashajtót, hogy ezt idd meg, vagy a saját felcímkézett kajámba azt teszek, amit akarok, és beperel.


Ha egy mogyoróallergiás beleeszik a kajámba, amiben mogyoró van, akkor beperelhet, mert nem gondoltam arra, hogy mások beleehetnek az ebédembe?

2021. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
55%

Azta, #15, az komoly!!! Micsoda szerencse, hogy nem lett baj!

Különben én minden átverős, viccelős idiótát utálok, az összes ilyen műsort is gyűlölöm. Sosem értettem, mi értelme van átverni valakit, vagy megviccelni, bepalizni. És nem értek egyet a kávéba sót tegyünk-kel sem, mert a másik agybajom az élelemmel nem játszunk!!!!


Nálunk is 30-an dolgozunk egy irodaházban, ha ilyen előfordulna, biztos nem tartanék semmit a konyhában. Ebédre is inkább hűtés nélküli kaját hoznék, a franc etetné a tolvajt, meg bosszankodna.

2021. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
63%
Belegondolva, az szerintem hihető, hogy a hashajtót magamnak tettem bele. Mondjuk már napok vagy hetek óta kemény szorulással küszködök. De nem szeretem magában bevenni az íze miatt, így inkább belekeverem ételbe-italba. Más gyógyszernél láttam már ilyet. Volt aki az aszprint meg a kalmopyrynt úgy fogyasztotta, hogy belemorzsolta egy flakon gyümölcslébe.
2021. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
19%
14: sós kàvè lazat okoz. Ha jól tudom.
2021. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!