Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírják az emberek több...

Hogy bírják az emberek több éven át a gyártósori rabszolgamunkát?

Figyelt kérdés
Ma voltam először diákmunkán egy gyárban a soron. Becsületesen végignyomtam a 8 órát, de tiszta izomlaz az egész kezem, a két hüvejkujjamon hamarosan lesz két vízhólyag és nagyon fáj. Nekem heti egyszer ez elég, de hogyan bírják ezt az emberek 40 éven át minden nap? Óránként van egy 10 perces szünetük, abban az egy órában szerintem 40x pedig meg kell csinálniuk ugyan azt a 10 mozdulatot.

2022. jan. 22. 20:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag pár hét alatt meg lehet szokni.

Pár hónap után már félálomban is menni fog az összeszerelés.

Mentálisan kevésbé, próbálj barátságos kollégákhoz kerülni úgy elviselhetőbb.

2022. jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag könnyen meg lehet szokni, tényleg 2-3 hónap főleg, ha előtte is fizikai munkád volt/mindig használtad az izmaidat. Pszichésen nem való mindenkinek, meg adott gyártól, munkakörtől is függ. Én pl. Aspergeres vagyok (magasan funkcionáló autista), imádom a monotonitást, alapból mozgássorozatokat ismételgetek, ha erre nem figyelek oda (hintázok, mozgatom a kezeimet), tehát nekem kimondottan jó érzés, mikor rakom a sorra a következő és következő munkadarabot és ugyanúgy mindig, ha nincs a gépben hiba, stresszmentes az egész. Meg az volt furcsa, hogy rögtön befogadtak, más helyeken mindig visszahallottam, hogy én vagyok a lökött fura nyomi, itt meg barátságosak a kollégák és nem kell sokat beszélni, elég a szünetben kicsit. Minket szünetben kívül is kiengednek pl. WC-re, inni, persze nem minden félórában, de ha kell nagyon. Meg volt, amikor kiborultam, mert rossz volt a gép és kimentem 3 percre és nem csináltak gondot belőle, de azért ilyen ritkán van. Lehet szeretni, én évek óta csinálom, én pl. ügyintéző vagy asszisztens nem tudnék lenni, ha hivatalos ügyet kell intézni, előtte napokig terveztem és ha egyedül kell mennem, már attól rosszul vagyok, fordítva sem menne, ott vakaróznék a kosztümben, nem bírom elviselni azokat a fajta ruhákat.
2022. jan. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő. Dolgoztam gyárakban, de szerencsére sosem ennyire monoton szinten. Cnc-s voltam és irodás is.

Az emberek egy része szereti is ezt a munkát, azt láttam. Egyszerűen nem kell használni az agyukat. Bemennek, eldumálgatnak a többiekkel, felelősség nincs rajtuk, a legapróbb dolgot is sikerélményként élik meg. Elég egyszerű emberek, de nem feltétlenül negatív értelemben értem.

A másik kategória az, aki nem bírja agyilag az egészet. Fizikailag egy idő után hozzálehet szokni, de agyilag nehezebb. A cnc-s melóm szerencsére olyan volt, hogy nem csak az alkatrészeket szedtem le, hanem kellett velük utána ezt-azt csinálni és a programozást is tanítgatták közben. Szóval, nem csak robotként funkcionáltam. Továbbá, kis részleg volt, páran voltunk csak és a főnökség sem foglalkozott velünk. Nagyjából meg volt adva, hogy mennyi legyen kész, de telefonozhattunk és egyebek. De, még így sem bírtam volna évekig csinálni, annyira zsibbasztott fejben.

2022. jan. 23. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam gyárban csak 2 hónapig bírtam, pedig jó munka volt és szerettem csinálni. Előny, hogy ha lejár a műszak nem viszem haza a munkát még fejben sem. Nem kattog az agyam otthon sem, tudok lazulni, pihenni. Hátrány volt, hogy egész nap állni kellett vagy sokat menni. Nagyon fajt a lábam. A műszakozastol felborult a bioritmusom. Híztam. Az emberek nagyon csúnyán beszélnek. Leginkább a nők.

Utána szellemi munkát végeztem. A pénz dupla annyi volt mint a gyárban, de nagyon leszívott. A végén már nem tudtam aludni, minden apróság kihozta belőlem az oroszlánt, gondolataim mindig a munkahelyen jártak.

2022. jan. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja. Valaki évtizedek után is normális, korrekt kolléga. Van aki meg, életunt, stresszes, kötözködős, főnökösködő tahóvá válik, sajnos utóbbiból láttam többet.
2022. jan. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
94%

A szükség nagy úr. Na meg a körülmények sem ugyanazok mindenhol. Ha korrekt a fizetés,jó a társaság, jók a munkakörülmények,akkor egész elviselhető lehet. De ha mindenkit felvesznek és fröcsögő,rosszindulatú társaságban kell lenni,akkor mentálisan rendkívül megterhelő.

Nem dolgoztam még gyárban, én nem is tudnék. Mindenki más beállítottságú.

2022. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!