Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírják az emberek több...

Hogy bírják az emberek több éven át a gyártósori rabszolgamunkát?

Figyelt kérdés
Ma voltam először diákmunkán egy gyárban a soron. Becsületesen végignyomtam a 8 órát, de tiszta izomlaz az egész kezem, a két hüvejkujjamon hamarosan lesz két vízhólyag és nagyon fáj. Nekem heti egyszer ez elég, de hogyan bírják ezt az emberek 40 éven át minden nap? Óránként van egy 10 perces szünetük, abban az egy órában szerintem 40x pedig meg kell csinálniuk ugyan azt a 10 mozdulatot.

2022. jan. 22. 20:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Én dolgoztam ugyan ebben a gyárban a termelésben (ez egy fémipari gyár) és mennyország a gyártósorhoz képest. Ott csak a CNC gépeket kellett ellenőrizni meg nyomogatni pár gombot meg néhány munkadarabot leellenőrizni, azt is 2 óránként.
2022. jan. 22. 20:43
 12/26 anonim ***** válasza:
27%
Ezek az emberek rabszolgaságra születtek.
2022. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
97%
Az ember sok mindent kibír ha kell.
2022. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

A betanított munkások legalább 90%-a nem azért csinálja mert annyira szeretné hanem azért mert nincs más.Nincs végzettsége,lusta,buta,rossz környék,fél váltani mert lehet rosszul jön ki stb

De nem mindegyik gyár ugyanolyan,van ahol részlegenként rosszabb vagy jobb és nem mindenhol fizetnek éhbért,van ahol a munkához képest korrekt a fizetés.Jó társasággal sokkal könnyebben bírható,van ahol normálisabbak az emberek.

2022. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
63%
#12 tetszik vagy sem nektek.. állni a szalag mellett és pakolgatni a matricákat vagy tudomisén mit.. az nem embernek való feladat! Ez rabszolgamunka!
2022. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg is gyárban dolgozok, ráadásul 12 órában, de nem olyan vészes. Hivatalosan 50 perc szünetünk lenne 3 fele osztva, de 5-10 perccel tovább kint szoktunk lenni, meg a hivatalos szünetekre is ki szoktunk menni felváltva ilyen 10-15-20 percekre naponta 1x-2x és nem szólnak érte, mert így is megvan a darabszám, vagy legalábbis max. pár db hiányunk van a műszak végére. Szóval így nem olyan vészes. És legalább csak 4 napig kell kibírnom, utána 4 napot itthon vagyok.

A munkatársak is normálisak, mondjuk ide nem is vesznek fel akárkit, amikor 2 hónapja engem felvettek, vinnem kellett erkölcsit is.


Az előző munkahelyem viszont egy ritka szar hely volt, ott 8 órában jobban kifáradtam, mint itt 12-ben.

Összesen volt 35 perc szünetünk (10, 20 és 5 perces részletekre felosztva), de pl. az étkező az épület másik végében volt és át kellett öltözni, valahányszor kimentünk, így csak az volt vagy 5-6 perc, mire leültem egy asztalhoz. Még ha csak mosdóba is szaladtam ki, az is volt vagy 10 perc, pedig tényleg semmi mást nem csináltam, csak átöltöztem, pisiltem, aztán visszaöltöztem és mentem vissza, de még ezért is le lettem veszekedve.

Ebéd szünetben szó szerint zabálni kellett, hogy visszaérjünk időben, mert már 1 perces késésekért is fegyelmivel fenyegettek.

Kezdéskor 55-re kellett beérni, mert akkor volt a műszakátadás, de kitalálták, hogy hazamenni csak egészkor lehet (addig 5 percig meg csak álljunk ott, mint f4sz a lakodalomban) és a másik műszakban voltak, akik fegyelmit is kaptak, mert látták őket 56-kor elmenni...

A darabszámok, amiket elvileg le kellett volna hoznunk, teljesíthetetlenek voltak, még a felét se tudtuk megcsinálni, hiába dolgozott mindenki rendesen, aztán erre hivatkozva persze nem kaptunk bónuszt se.

És mindemellett még naponta el kellett tűrnünk egy csomó megalázást, a technikusok szinte egész nap telefonozgattak, meg beszélgettek, röhögcséltek, és ha oda mertünk menni szólni, hogy probléma van a gépünkkel, még kb. jó, hogy a qrva anyánkba el nem küldtek, amiért megzavartuk őket a beszélgetésben/filmezésben. És persze ha mi akár csak egymáshoz mertünk szólni, a sorvezető már jött mondani a magáét, hogy menjen a gép...


Ott tényleg nem értem, hogy bírják ki még a 8 órát is azok, akik azóta is ott vannak.

2022. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
*meg a hivatalos szüneteken kívül is, bocsi
2022. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
97%

#15 Mert kényszeríti valaki az embereket hogy rabszolgának menjenek?

Csak jelzem ha nem lenne ilyen lehetőség az ország harmada éhenhalna mert összeszerelő ország vagyunk.Aki nem ért semmihez annak ez marad,lenne itt battle royale ha elmennének ezek a gyárak,a több tíz/százezer ember mehetne az utcára és semmi nem lenne helyette

2022. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%
18.as ha ne menne senki rabszolgának nemlenne autód.Akik tudnának a szakmájukon belül fejlődni azok nemkapnak lehetőséget ,mert az összes vállalkozó pénzéhes és nem ad lehetőséget a pályakezdőknek.Akik meg gyárba vannak es pl hitellel vagy albérlettbe élve nemnagyon tehetik meg hogy könnyen változtatnak hogy ha nincs tartalék. Már pedig nemwlegyszerű ilyen feltételek mellett tartalékolni.
2022. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos minden pénzbe kerül, és aki nem bankrablásból akar megélni, egyéb híján ezt is vállalja.
2022. jan. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!