Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megkérdezték az interjún,...

Megkérdezték az interjún, hogy akarok-e gyereket. Ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Szerintem elég etikátlan kérdés, de mivel 26 éves, házas nő vagyok, így megértem, hogy felmerül a kérdés. Ott hirtelen nem tudtam mi a megfelelő válasz, így azt mondtam, hogy erre a kérdésre nem szeretnék válaszolni. Természetesen tudom, hogy emiatt nem is fognak felvenni, de egyébként se szivesen dolgoznék ilyen helyen. Nem sok interjún voltam még, mennyire gyakori, hogy erre rákérdeznek? Mi a jó válasz szerintetek? Szeretnénk gyereket, de majd csak 5-6 év múlva.
2022. ápr. 10. 11:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Meglehetősen.
2022. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Eleg illetlen a kerdes ...de ezt megmondhattad volna hogy kb 5-6 mulva

maskulonben semmi kozuk nincs hozza !

2022. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
33%
Hát azért azt illene tudniuk, hogy számítsanak-e terhesség miatti kiesésre, és ha igen, akkor mikor.
2022. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%
Hihetetlen, hogy ez a csóró szar ország még mindig ott tart, hogy nőt csak akkor lehet felvenni, ha steril/sose akar gyereket vagy már 40 éves és lecsúszott róla. Konkrétan törvénytelen ilyen dolgot kérdezni, szóval legközelebb lehet az orra alá nyomnám ezt: [link]
2022. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Szerintem nem illene tudniuk, ilyet nem is illik kérdezni. Ha pl.azt mondom, hogy 5-6 év, de időközben meggondoljuk magunkat és pl.2 év múlva jön a gyerek akkor mivel vannak előrébb?
2022. ápr. 10. 11:45
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem illem kérdése, hanem jog. Konkrétan nincs joguk megkérdezni.
2022. ápr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%
Nincs joguk valóban ilyet megkérdezni, de a 3#-nak is igaza va: nem minden cég, intézmény akar 3 havonta új embert, hirdetést, betanítást, csapatösszeszokást levezetni.
2022. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Azért kérdezik mert nem akarják támogatni a gyerekes nőket, férfiaknál meg pont fordítva van...amúgy tényleg etikátlan kérdés, szerintem semmi közük hozzá, tőlem is kérdezték már meg ezt...aztán volt hogy megmondtam hogy szerintem az én dolgom. 29f
2022. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%
Nem, kedves 7-es, konkrétan EGYIK SEM akar. Ami persze, érthető, csak baromira nem segíti a nők munkavállalását. Ebben a k-va országban csak az az érték, ha valaki halomra szüli a kölköket. De ahhoz, hogy az ember kapjon jutattást (CSED stb), ahhoz kellene munkaviszony. Mégis hogy szedje össze az ember ezt, ha közben sehova nem hajlandóak felvenni, mert "fiatal és biztos elmegy szülni"? Totálisan inkorrekt viselkedés az egész.
2022. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
44%

A cégeknek nem kell olyan munkaerő, aki az állandóan beteg gyereke miatt két hónapból egyet otthon tölt. Azt is szeretik kihasználni a nők, hogy a terhesség bejelentésétől számítva már védett dolgozónak számítanak, ezért a férfi munkaerő kevesebb kockázatot jelent.

Úgyis megnézik a jelölteket instán vagy fácsén, ezek a kérdések csak formalitások.

2022. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!