Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megkérdezték az interjún,...

Megkérdezték az interjún, hogy akarok-e gyereket. Ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Szerintem elég etikátlan kérdés, de mivel 26 éves, házas nő vagyok, így megértem, hogy felmerül a kérdés. Ott hirtelen nem tudtam mi a megfelelő válasz, így azt mondtam, hogy erre a kérdésre nem szeretnék válaszolni. Természetesen tudom, hogy emiatt nem is fognak felvenni, de egyébként se szivesen dolgoznék ilyen helyen. Nem sok interjún voltam még, mennyire gyakori, hogy erre rákérdeznek? Mi a jó válasz szerintetek? Szeretnénk gyereket, de majd csak 5-6 év múlva.
2022. ápr. 10. 11:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
95%
11# Nem is hordják már ki a nők a gyerekeket! Nem hülyék, hogy a tanulmányaikra ez legyen a válasz a munkaerőpiacon. 70.000Ft-al keresnek kevesebbet a nők az átlagfizetést nézve. Nem hülyék, hogy a gyerekkihordási képességükért ez legyen a társadalom részéről a hála. A nők megkaphatják a szirszar állásokat, nevetséges fizetésekkel, miközben az a gyerek egy férfinak is a gyereke. Ugyanaz a megszületett gyerek az apa tekintetében előny, büszkeség, megbízhatóságként értékeli a munkaerőpiac, az anyánál meg amit itt is láthatunk, problémaforrás, kolonc, amit a munkáltató szájhúzogatva bevállal. Nem ezért koptatta egy nő sem az egyetem padjait és van túl ugyanazon a vizsgákon, mint a férfi, hogy a szakmai kiteljesedését megtűrt személyként élje meg. S mint itt a kérdésben, a felvételi beszélgetésen egy férfitól nem kérdezik ezt meg, csak az egyébként ugyanolyan kvalitásokkal rendelkező nőtől.
2022. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
Hol keresnek kevesebbet a nők ugyanazért a pozícióért?
2022. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
70%

Nem én vagyok feminista, hanem te vagy hímsoviniszta.

"Babucikázik". Mert ugye az csak a nő gyereke, a férfinek semmi köze hozzá, mi, te agyatlan? Otthon maradhat ám apucika is egész nyugodtan, csak ha ezt bármelyiknek felveted, mintha a heréjét akarnád levágni.

Egyébként meg az állam feladata lenne, hogy egyenlő esélyeket teremtsen a munkaerőpiacon a férfiaknak és a nőknek. Mondjuk pl. azzal, hogy a nők után fizetendő járulékokat csökkentenék, így esetleg érdemes lenne nőket is alkalmazni még akkor is, ha majd 2 év után elhúz "babucikázni". Vagy mondjuk lehetne több lehetőséget teremteni részmunkaidős foglalkoztatásra.

2022. ápr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
12%
Hazudd azt legkozelebb,h meddo vagy,nem lehet gyereked. Az orvosi papirt mar nem kerhetik el!!!
2022. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
87%
Ők azt kérdeznek amit akarnak, viszont te is azt felelsz amit akarsz. Nem kell megmondani,hiszen nyilvánvaló, hogy miért kérdezik. “Nem szeretnénk” és ennyi. Volt ismerősöm aki ezt csinálta. Felvették, jó fizuval bejelentették, majd elment gyesre. Pontosan tudta, hogy így lesz, csak azért ment oda, mert jó volt a fizu, így több lett a gyes. Persze az állásinterjún ezt még véletlenül sem mondta. Igaza van…😀
2022. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
15%
fura mód elég gyakran kérdeznek meg ilyet, szerintem kamu vagy és többször felrakod ezt a kérdést, hogy ezzel provokáld a népet és a sok hülye ugrik is rá
2022. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Sose tettem még fel ilyen kérdést.
2022. ápr. 10. 15:24
 28/32 anonim ***** válasza:
95%

Jól tetted, hogy úgy válaszoltál. Amúgy is elég proli az a hely, ahol ezt így megkérdezik, nem kár érte, ha emiatt nem vesznek fel. Most, ha belegondolok, együk fel, hogy fel akarom vetetni magam, hogy aztán jól elhúzzak szülni. Majd pont megmondom előre interjún, hogy amúgy ez a szándékom. De ha meg nem így van, akkor meg mit vakarják magukat, egy ilyen esetben hónapok állnak a dolgozó pótlására, míg ha csak simán felmond, egy hónap összvissz.

Mindenki, akitől ilyen bunkóságot kérdeznek, nyugodtan mondja, hogy "Nem hiszem, hogy erre a kérdésre válaszolnom kellene. (=mi közöd, hozzá te baromarcú)

2022. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy ha azt mondod, nem akarsz, akkor vagy nem hisznek neked, vagy lenéznek, hogy milyen nő az, aki nem akar gyereket, szóval teljesen mindegy.


Visszakérdezhetsz, hogy miért érdekli, mikor élveznek beléd.

2022. ápr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapja váltottam munkahelyet úgy,hogy van egy 3 éves fiam. Egyik interjún sem kérdezték meg,hogy akarok-e még gyereket. Én hogy őszinte legyek azt hittem,hogy nehezebb lesz munkát találnom úgy,hogy van pici gyerekem. Gyakorlattal, diplomával Pénzügyi területen nézelődtem.
2022. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!