Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megkérdezték az interjún,...

Megkérdezték az interjún, hogy akarok-e gyereket. Ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Szerintem elég etikátlan kérdés, de mivel 26 éves, házas nő vagyok, így megértem, hogy felmerül a kérdés. Ott hirtelen nem tudtam mi a megfelelő válasz, így azt mondtam, hogy erre a kérdésre nem szeretnék válaszolni. Természetesen tudom, hogy emiatt nem is fognak felvenni, de egyébként se szivesen dolgoznék ilyen helyen. Nem sok interjún voltam még, mennyire gyakori, hogy erre rákérdeznek? Mi a jó válasz szerintetek? Szeretnénk gyereket, de majd csak 5-6 év múlva.
2022. ápr. 10. 11:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%

"Szeretik kihasználni a nők".

Úgy látom az is a nők hibája, hogy ők tudnak csak gyereket kihordani. Tiszta röhej, hogy egyesek szerint a cégek kihasználása, ha az ember elmegy szülni.

2022. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%

interjúztató: és szeretne gyereket?

jelölt: Magától? Biztos, hogy nem!

2022. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
22%
Pedig ez az igazság. Elmennek munkaviszonyba a családtámogatási ellátásért, lelépnek azonnal a kamu veszélyeztetett terhességi papírral táppénzre, a munkáltató futhat helyettesítő után plusz pénzért, végül kötelező visszavenni őket annak ellenére, hogy alkalmasak -e még az adott munkakörre vagy sem. Aztán megy a csodálkozás, hogy miért nem akarnak nőket alkalmazni a cégek.
2022. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
74%

Kedves utolsó: szerinted mégis mi a szent szar lenne a helyes megoldás a nők részéről? Ne szüljön soha? Vagy mégis mi a f.sz?

Nyilván elmennek dolgozni, mivel egyrészt valamiből meg kell élni a gyerek előtt is, másrészt meg a legtöbb embernek nem mindegy, hogy kap-e a szülés után juttatást, vagy 1-2-3 évig nulla bevétellel ül otthon. Viszont -mivel a nők biológiai órája véges-, így nyilván el fog menni szülni. Ne is értem, hogy az ilyenek mint te, mégis mi a francot várnak. A nő dolgozzon, mert "nehogy mááá háztartásbeli legyen és a férjének kelljen eltartani", de "nehogy mááá elmenjen szülni, mert akkor a személt szuka kihasználja a céget", de azért lehetőleg karrierista p.csa se legyen, mert a nő dolga a szülés, és miazhogyvalakinemakargyereket?


Mondjál már legyél kedves egyetlen normális megoldást, hogy a szerencsétlen nő is tudjon dolgozni, aztán el tudjon menni szülni is...

2022. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
17%
Nem mondok megoldást, nem érdekel a dolog. Csak a cégek szemszögéből nézem a témát, ami teljes mértékben érthető. Ez egy kockázati tényező és ezt a kockázatot nem fogja vállalni minden cég. Oda kell menni dolgozni, ahol ezt a kockázatot a cégek vállalják.
2022. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
86%
Csak lassan nincs olyan cég, aki vállalja....
2022. ápr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%
95%-a cégeknek megkérdezi a nőktől. Érdekes a férfiakat nem kérdezik, pedig nekik is ugyan annyi lehetőségük van otthon maradni a babával, vagy ha már nagyobb akkor a betegre vigyázni. De azt sem kérdezik meg nagyon a férfiaknak, hogy milyen gyakran kerül életveszélyes szituációkba. Pedig azt is megkellene kérdezniük...
2022. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
#15 Persze a megoldást te sem tudod, egyszerűbb lepötyögni inkább, hogy nem érdekel a dolog. Engem meg a cég szempontja nem érdekel.
2022. ápr. 10. 12:42
 19/32 anonim ***** válasza:
16%
De a cég dönti el, hogy felvesz -e vagy sem. A férfiak pedig sokkal kisebb eséllyel maradnak otthon a gyerekkel, mint a nők, így teljesen logikus az, hogy a nőket kérdezik meg erről. Ezen kívül a nők teherbírása is alacsonyabb, valamint a férfiak nem igazán szoktak szexuális zaklatási ügyekkel előállni. Ez van.
2022. ápr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
13%

De kis idegeske vagy 14-eske, te konkrétan fizetnél saját pénzből egy anyuka semmittevését, ha lenne egy céged?

Ha nem tetszik, húzzál el egy jobb országba, ahol a semmitérő nőt ki lehet fizetni állami támogatásból, amíg az otthon babucikázik.

Nem igazáén értem mi a f.sz nem világos ezen, bár vérlibsi feminista aggyal még nem sikerült gondolkodnom...

2022. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!