Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megkérdezték az interjún,...

Megkérdezték az interjún, hogy akarok-e gyereket. Ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Szerintem elég etikátlan kérdés, de mivel 26 éves, házas nő vagyok, így megértem, hogy felmerül a kérdés. Ott hirtelen nem tudtam mi a megfelelő válasz, így azt mondtam, hogy erre a kérdésre nem szeretnék válaszolni. Természetesen tudom, hogy emiatt nem is fognak felvenni, de egyébként se szivesen dolgoznék ilyen helyen. Nem sok interjún voltam még, mennyire gyakori, hogy erre rákérdeznek? Mi a jó válasz szerintetek? Szeretnénk gyereket, de majd csak 5-6 év múlva.
2022. ápr. 10. 11:37
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
53%

Tök fölösleges megkérdezni. Úgyse az igazat mondják a jelentkezők, lásd 25-ös válaszoló.

Meg aztán egy fiatal nő odamehet sziklaszilárd meggyőződéssel, hogy ő ugyan nem akar gyereket. Aztán a következő hétvégi buli olyan jól sikerül, hogy lesz neki. Na bumm, ilyenkor mi van?


Én megértem a cégeket, miért nem akarnak szülő korú nőt alkalmazni. Na jó, lehet egy Tescónak vagy egy Intersparnak vagy egy gagyi állami intézménynek meg se kottyan, ha egy alkalmazottjuk szülni megy. De egy közepes vagy kisvállalkozás nagyot bukhat, ha elszalaszt egy férfi szakembert.

2022. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem úgy is megkérdezték, hogy leírtam a motivációs levélben, hogy nem akarok. Am én is látom a problémát cégoldalról is, mivel néha van beleszólásom, kit vegyünk fel, néha nincs, de néha nincs egyszerű dolgunk. Volt, amikor a kolléganő bejelentette, hogy terhes, és lehet, hogy holnaptól már nem is jön egyáltalán, volt, aki a még meg sem született gyerekére hivatkozva lógott a munkából állandóan, a másik kijelentette, hogy minden második héten egy saját maga által kitalált munkarendben kíván dolgozni, de olyan is volt, akinek a gyerekét kamaszkoráig az állam nevelte, utána vette csak magához, de már egyből ordibálva ment a feletteséhez, hogy neki gyereke van, mi az, hogy ő ezt nem tudta.
2022. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!