Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alkalmazottnak lenni tényleg...

Alkalmazottnak lenni tényleg ennyire szívás? Más is jutott már erre?

Figyelt kérdés

5 éve dolgozom főállásban, de még csak most jöttem erre rá. Sőt, eddig szerettem is alkalmazott lenni, mert könnyű olyan szempontból, hogy meg kell csinálni a feladatokat, nem kell könyveléssel foglalkozni, mindig van fix fizetés, stb.


De belegondolva... Mások mondják meg, mikor kelj, ha végeztél a melóval 6 óra alatt, neked akkor is bent kell lenned 8-9 órát, home officeban is, nem kapcsolhatod ki a gépet és nem mehetsz el otthonról, mert még kereshetnek, vagy nézik, meddig vagy online. A fizu, ha csak nincs mérnöki vagy infó vagy hasonló diplomád, szar, ennél feljebb meg nem tudsz lépni, csak ha a munkáltató akarja, de nincs az, hogy többet és jobban dolgozol és akkor előre tudsz ebben lépni. Ott a főnök, aki leb.asz, ha nem vagy tökéletes. Évi pár nap szabi jár, nekem 21, amiből most 6 maradt így őszre, de nem is én akartam kivenni, hanem a munkáltató mondta meg mindenkinek, hogy vegyük ki egy részét tavasszal, egy részét nyáron, nem csodálkoznék, ha pár nap múlva szólnának, hogy ezt a 6-ot is vegyem ki októberben, novemberben, nehogy decemberre maradjon, mert az milyen gáz már, ha karácsony körül pihen az ember, inkább hajtsuk meg. Mert ugye csak 25-26 nem kell dolgozni, a többi nap igen. Miközben lehet, hogy valakinek másik városban lakik a családja és esetleg eltöltene ott több napot is náluk. Nagyon helyhez vagy kötve, az én munkahelyem pl azt sem engedi, hogy városon belül egy másik lakásban dolgozzak, ha home officeban vagyok épp, csak az általam megadott címen (lakhelyemen) dolgozhatok.


Ezzel szemben ha vállalkozó vagy, akkor te osztod be az idődet, kereshetsz többet is, ha jól csinálod, dolgozhatsz akár a Maldív szigetekről is, nem kell 8 órát egybe, lehet, hogy egyik nap csak 2 órát dolgozol, a többiben szabad vagy, aztán másik nap lehet, hogy 10 órát, de egyrészt szereted is, mivel te indítottad el a vállalkozást, másrészt meg te döntötted el, hogy oké most dolgozol és erre szánod a napot, de ha pl programod lenne, akkoe máskor dolgoznál. Igen, fix fizu nincs meg bonyolultak a dolgok az elején, de azért szerintem ez mindenképpen jobb.


Én nemrég találtam ki, mivel szeretnék igazán foglalkozni. Most végzem hozzá a tanfolyamot, közben utána olvasok az üzleti részének, egyre komolyabban foglalkozom ezzel. Főállás mellett fogom elkezdeni, de ahogy lesz annyi bevételem, hogy megéljek, lépek az alkalmazotti létből.


Más is jutott már erre a gondolatmenetre?


2022. szept. 7. 07:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az nálunk is megvan. Első másfél órában és utolsó 1 órában nem mehetünk szünetre.

Fél óra ebédszünet miatt meg sem tudom rágni az ételem, meg zabálnon kell mint a versenyló. Jól meg is híztam 130 kilósra ettől az egészségtelen ülő és zabáló életmódtól. Koleszterin már teszi bennem a hatását szépen, szépen lassan haldoklom a munkám miatt. Délután meg lelki roncs vagyok, nincs erőm edzeni vagy mozogni úgyhogy egész délután fekszem kb. Jó az élet... 👍

Miért nem váltok? Mert csesztem tanulni gyerekkorban és nincs jobb munka amire alkalmas lennék. Ez van sajnos, hamar és fájdalmas halálra vagyok ítélve. De erről csak én tehetek..

2022. szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!