Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerény és nem túl szép...

Szerény és nem túl szép emberként van értelme jobb állásokat akarni és elmenni állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Úgy látom a legjobb állásokat szép és nagyképű emberek kapják meg kevés kivétellel.


Elégedjen meg az ember egy raktárosi szereppel ha nem ilyen?


2023. febr. 7. 09:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem feltétlen nagyképűek, de a konkurenciát képesek felresöpörni a személyiségükkel (tekintsünk el a külső adottságoktól, attól, hogy mindenhová a fiatalokat veszik fel és, ha valakinek ismerőse, rokona stb). Ha két ugyanolyan végzettségel vagy tapasztalattal rendelkező emberből kell válasszanak, akkor tudjuk ki lesz a befutó.

Így van értelme elmenni, nem tudhatod, kik jelentkeztek még az adott állásra. Teljesen még én sem adtam fel.

2023. febr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
25%
Elégedjen. A raktárban is kell valakinek dolgoznia.
2023. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme és kitartásod jutalma, hogy eléred a célod. (ez elég közhelyes) Igenis ne add fel:)
2023. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Shora ***** válasza:
56%
Szerintem nem lehetsz valami szerény ha így fogalmazod meg a dolgokat. Tudásod alapján vesznek fel, bónusz pont az ha vannak emberek az ilyen körökben akiket ismersz és beajánlanak egy jobb pozícióra. Nem kell irigykedni. Ha le is leszek pontozva emiatt sajnálom de ez a valóság. Ahelyett hogy ezzel foglalkoznál fejleszd magad hogy jobb pozíciókat is betudj tölteni ha szeretnél. Ha megvagy elégedve azzal ahol vagy akkor meg nincsen probléma.
2023. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
21%
Hát, ne hosztesznek akarj menni és akkor nem lesz gond.
2023. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
48%
Én nem pontozlak le, elsősorban az ismeretség számít, rengeteg hozzá nem értő, de ismerősön, rokonon keresztül bekerült kollega után tudom ezt így kijelenteni. Még a legegyszerűbb munkákra sem vesznek fel ott, ahol nem ismerek senkit, így nem is tudom van e jövőm ebben a városban. Ismerőseim száma 0, a tapasztalatom, végzettségem nem számít, nagy városban ugyanezzel jelentkeznek még 500-an minimum. Ha senki sem ismer senkit, jön a külső és a kor alapú szelektálás. Ezek után a szimpátia.
2023. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
A leírt 3 mondatod alapján neked jobb, ha maradsz ott ahol vagy, és örülsz, hogy van egy stabil állásod.
2023. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
24%

Mi a legjobb állás?

Mi a végzettséged?

Nekem pl. most már csak a fizetés számít, mert hiába a diploma, ha nem fizetnek meg.

2023. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy létezik korrupció és nepotizmus, de azért szakértelmet tényleges szakértelmet igénylő pozícióknál igenis sokat számít a szakértelmed, így ha értesz valamihez, érdemes jelentkezni az adott pozícióra.

Ugyanakkor írásod alapján nem szerény vagy, hanem szorongó. Az minden szociális interaktusnál hátrányt jelent, így az állásinterjúnál is, ami ugye nettó önérvényesítésről szól.

2023. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%

Még sosem láttam olyan álláshirdetést, ahol a nagyképűség kritérium lett volna. A szépség is csak akkor, ha modelleket, légiutaskísérőket, hostess-eket, stb. kerestek...


Ne haragudj, Kérdező, de ilyen butaságot az emberek kifogásként szoktak csak használni arra, hogy megmagyarázzák, ők maguk miért nem csinálnak semmi értelmeset.

2023. febr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!