Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most akkor kirúgtak az első...

Most akkor kirúgtak az első munkanapon?

Figyelt kérdés

Múlthéten volt az interjú, ahol minden jól ment, és ma volt az első munkanapon. Az interjún kérdezték, hogy mióta van jogsim, és mondtam, hogy 9 éve, azt viszont már nem tettem hozzá, hogy a vizsga óta nem vezettem egyáltalán. Tudom, mondanom kellett volna, de nagyon izgultam, hogy megkapjam az állást, mert már december óta nem dolgozom.

Ma volt az első nap, és mikor a főnök átadta a céges autó kulcsát, csak akkor mondtam, hogy igazából csak papíron tudok vezetni. Ekkor még nagyon megértő volt, és azt mondta, hogy akkor menjünk pár kört a telephelyen, amíg megismerem az autót. Ekkor kezdődött a nagyon gáz rész. Kb 5x lefulladtam mire először elindultam, majd parkoláskor majdnem nekimentem valaminek, ha nem rántja fel a kéziféket. Ekkor azt mondta, hogy "jólvan kislány, inkább menj haza."



2023. márc. 21. 14:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
87%
És hogy gondoltad, hogy fogsz heti 50 km-t vezetni, ha lényegében nem tudsz vezetni? Miért nem vettél gyakorló órákat, ha ennyire nem megy?
2023. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha ott volt a követelmények között, hogy jogosítvány, aktív vezetési tapasztalat stb, akkor lehet most megrezdült a léc. De menj be holnap is, aztán max majd közlik ők, hogy ennyi volt. Ebből,amit a főnök mondott, szerintem még nem feltétlenül következik egyből az, hogy kirúgtak.
2023. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%
#8 nem azért, mert nő, hanem mert leereszkedően kislánynak szólította.
2023. márc. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
87%

Lehet velem van a baj, de ha van egy végzettségem, de nem értek hozzá azt

A) be sem írom az önéletrajzba, mert ugye minek

B) beírom, de tájékoztatom a munkaadót arról, hogy nincs benne gyakorlatom (azaz korrekten jelzem h. nem értek hozzá).


Sajnos így jártál, olyan munkát kell keresni, amit el tudsz végezni. Vezetni nem tudsz, tehát ezt a munkát nem tudod elvégezni. Nincs ezzel baj, nem kell mindenhez érteni. Még akkor sem, ha ezzel megkapod az állást.

2023. márc. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ki.


Nem feleltél meg és ezt meg is mutattad hogy alkalmatlan vagy. eleve nem is mondtad hogy semmi vezetési tapasztalatod csak akkor amikor már menni kellett volna és a főnököd szerintem fejben már akkor eldöntötte hogy megválik tőled mert eltitkoltál valamit és gondolom csak jóindulatból adott neked egy esélyt hogy azért próbáld meg, megpróbáltad, nem sikerült nem feletél meg és inkább elküldött még akkor hogy feleslegesen ne raboljátok egymás idejét.

2023. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
41%

Te hogy érzed? Nem rúgtak ki?

Vagy most mi a cél ezzel a kérdéssel? Miért nem velük beszélsz? Vagy ha azt írjuk többen, hogy nem rúgtak ki, odamész holnap is?

2023. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
96%

Próbaidő alatt egyoldalúan megszüntette a munkaviszonyt.

Nem kell ilyen hangulatkeltő, pejoratív módon címkézni, hogy "kirúgott". A próbaidő pont azért létezik, hogy ha valami mégsem olyan, mint amilyennek a felek elképzelték, akkor vissza lehessen lépni. Ez egy ilyen eset volt.

2023. márc. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos ki.

Érthető, nem voltál alkalmas erre a munkára.


Átérzem, ugyanez volt.

Telefonos interjú alatt tudtam angolul amikor a hr-essel a hobbikról beszélgettünk, munkahelyen a külföldi munkatársakkal már nem amikor a munkáról.

2023. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, hogy minek jelentkeztél, ha nem vagy gyakorlott vezető? Ha a hirdetésben nem is volt benne, az állásinterjún nyilván elmondták, hogy vezetned kell.
2023. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
94%

#19 Az interjún kérdezték tőle, hogy mióta van jogsija,amire azt válaszolta a kérdező, hogy 9 éve,de azt már nem mondta el, hogy 0 rutinja van. :(

Kérdező,az őszinteség a legfontosabb. Most ki lehet színezni korábbi munkasztorikat, hogy jó színben tüntesd fel magad, de egy ilyet azért ne sunnyogj el. Lehet így is felvettek volna, hogy ha ezt előre tudják,de ezzel valószínűleg nem szereztél jó pontot náluk. Lehet emiatt utasítottak el más jó jelölteket,akik még a jogsi terén is tapasztaltabbak. Nem kellemes egy szituáció,de legalább tanultál belőle. Értesítettek hivatalosan, hogy vége?

Nekem 10+ éve van jogsim, de kevés a rutinom. Sosem jelentkeznék olyan munkára,ahol ez elvárás.

2023. márc. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!