Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem akarnak az emberek...

Miért nem akarnak az emberek dolgozni?

Figyelt kérdés

Ma olvastam, hogy a le kell állítani vonatokat, mert nincs elég mozdonyvezető. Csak a slusszpoén az, hogy nem Magyarországon, hanem Luxemburgban! Európa leggazdagabb országában! Ott biztosan jól fizetnek, és a szomszédos országokból (Németország, Belgium, Franciaország) is tudnak vendégmunkásokat hozni, mert ezekben az országokban némileg alacsonyabbak a bérek.

Egy magyar vendégmunkásnak meg ez álomfizetés lenne. A magas megélhetés meg "kijátszható", ha a lakás valamelyik szomszéd országbanb van, mert az ország kicsi, a napi ingázás így teljesen normális, mert maximum egy Győr-Sopron táv.

Ha még egy csóróbb országban lenne ez, az érthető lenne. Meg akkor is, ha egy alacsonyabb presztizsű munka lenne, talán akkor is!

De a mozdonyvezető, szinte mindenhol menő munkának számít, és a fizetések sem rosszak!

Akkor miért nincs tolongás? Luxemburgban a táj is változatos.

De ugyanez a helyzet Svájcban is, ott is hiány van, holott Európa, vagy talán a világ legszebb vasútjai ott vannak! Az ottani vonatokon sokan komoly összegeket fizetnek a jegyért (pedig alapáron is nagyon szuper), sőt nem keveset fizetnek azért, hogy kimehessenek a vezetőállásra, nem is keveset.

Akkor miért nem tolonganak az emberek?

Ha nővérnek nem találnak elég embert, az még érhető, beteg emberekkel egész nap foglalkozni, az testben és lélekben is kimerítő. Na de egy automatikával teli mozdonyon, ahol egy balesethez mindig több hiba kell, így az esélye kicsi, a táj változatos és gyönyörű, nem darálja be a munka az embert 50 éves korára (nem a MÁV vagy a CFR a téma), így tolongani kéne az embereknek, de mégsem teszik.



febr. 8. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
44%
Hát igen.. Mozdonyvezetőnek lenni megterhelő. Mindig úton vagy, 0 szabadidő van mellette. Hangos is.. Meg persze a gázolások. És amilyen állapotban van a MÁV, én még azon csodálkozom, hogy van rá egyáltalán jelentkező. Egyébként én azt nem értem, hogy olyan munkákra miért van igény, amit ma már robotok, gépek is el tudnának végezni, vagy semmi hozzáadott értéket nem adnak.. Persze nyilván nem ülhet mindenki hűtött-fűtött irodában, de a betanított, egyszerű munkát miért az ember végezze?
febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 A kérdező kommentje:

"Szóval aki nem dolgozik, az automatikusan alkoholista, vagy drogos, vagy veszekszik a szüleivel? :DD Köszi.. Szerinted egy olyan embernek nem lehet hobbija, elfoglaltsága stb..? Nekem jelenleg sajnos nincs munkám, de nem vagyok se drogos, se alkoholista, de azért köszi a megelőlegezett bizalmat az irányomba! :DD"


Abszolút nem így van! Akinek van családi háza vagy kertje, az le tudja magát foglalni egész nap! Vagy akinek értelmes hobbija van! Vagy nagy a családja, rokonsága!


De sok olyan ember van, mint Puskin regényében, Anyegin, a "felesleges ember", aki nem tud magával mit kezdeni, a jövedelme a családja révén biztosítva van, így nincs munkára kényszerítve, viszont nem találja az élete célját.

Ismertem olyant, aki 60 éves koráig (annyi volt akkor a korhatár) dolgozott. elment nyugdíjba, és utána szinte semmit sem csinált. A korábbi nagyobb méretű háztáji gazdaság fel lett számolva, a kisebb földterület el lett adva, így otthon is csak az alvás és az alkohol tette ki a napjai nagy részét.

febr. 8. 12:32
 33/69 A kérdező kommentje:
Nemcsak mv-ből van hiány, nem véletlenül van annyi vendégmunkás nyugaton! Szóval tényleg nem normális a jelenlegi helyzet!
febr. 8. 12:33
 34/69 anonim ***** válasza:
90%
Én már azért "nem dolgozom", mert egy életem van, és azt én osztom be úgy, ahogy akarom. Engem nem fog be senki rabszolgának, nem határozzák meg az időmet, nem szabják meg, mit vegyek fel, nem torzítják a valóságomat, mert az a cég érdeke, nem kényszerítenek a vigyorgásra, kedvességre, kussolásra. Nem várják el, hogy 8 munkakört betöltsek egyetlen fizetésért, ami ráadásul szar is. Nem vesznek meg ingyen kapott dolgokkal, amikből csekket nem tudok befizetni, eladni nem tudom, mert még azt is figyelik, nem károg a kolléga, hogy szerinte csakis egyféleképpen lehet felmosni, és ha nem úgy csinálom, akkor én vagyok a hülye. És még sorolhatnám milyen torzításokat végeznek a munkaalapú társadalomban, ahol a cél a modern rabszolgatartás és robotosítás.
febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
74%
Majd mennek a filippinók vonatot vezetni
febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
35%
Remélem az egész Föld leáll és jön az Apokalipszis!
febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 A kérdező kommentje:
Nemsokára tényleg lesz apokalipszis, és a Föld is le fog állni, valahogyan!
febr. 9. 00:05
 38/69 anonim ***** válasza:
88%

Én gyerekként mozdonyvezető akartam lenni, de akkor még nők nem lehettek, úgyhogy el is engedtem a dolgot, találtam mást, amit szeretek csinálni.

Felnőttként olvastam egy cikket egy hölgyről, aki először lett Magyarországon "igazi" mozdonyvezető, és mondom talán akkor megpróbálnám én is. Utánanéztem, és úgy vagyok vele, hogy egyelőre nem. Az emberek kétharmada kiesik a teszteken, és felnőttként úgy, hogy magamat kell fenntartanom és nincs más, aki támogatna, egyáltalán nem lenne buli kitanulni egy új szakmát.

Külföldre menni vendégmunkásnak meg egyáltalán nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik, még EU-n belül sem. Nézelődtem ezen a vonalon is, konkrétan Hollandiába, Belgiumba költözéshez egy évet kellene spórolnom, ha nem valami henteshez szeretnék kerülni közvetítőn keresztül. Nálam az a szomorú paradoxon, hogy egyébként bármikor találnék ott munkát, de hogy kicsengessek két-három havi _ottani_ kauciót, ahhoz vagy hitelt kéne felvennem, vagy tényleg egy évig kuporgatni.

febr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:
Villamosvezetésen nem gondolkodtál? Talán némileg egyszerűbb lehet oda bejutni.
febr. 9. 21:34
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

Hát amilyen elb-szott a villamos, busz vezetők munkaideje igy nem. Hajnali 3-tól éjfélig bármikor beoszthatnak

Arrol nem is beszélve hogy a villamosvezetés nagyon stresszes a tömött belvárosba a sok ember, biciklis futár, mentő, autó, busz között

febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!