Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem akarnak az emberek...

Miért nem akarnak az emberek dolgozni?

Figyelt kérdés

Ma olvastam, hogy a le kell állítani vonatokat, mert nincs elég mozdonyvezető. Csak a slusszpoén az, hogy nem Magyarországon, hanem Luxemburgban! Európa leggazdagabb országában! Ott biztosan jól fizetnek, és a szomszédos országokból (Németország, Belgium, Franciaország) is tudnak vendégmunkásokat hozni, mert ezekben az országokban némileg alacsonyabbak a bérek.

Egy magyar vendégmunkásnak meg ez álomfizetés lenne. A magas megélhetés meg "kijátszható", ha a lakás valamelyik szomszéd országbanb van, mert az ország kicsi, a napi ingázás így teljesen normális, mert maximum egy Győr-Sopron táv.

Ha még egy csóróbb országban lenne ez, az érthető lenne. Meg akkor is, ha egy alacsonyabb presztizsű munka lenne, talán akkor is!

De a mozdonyvezető, szinte mindenhol menő munkának számít, és a fizetések sem rosszak!

Akkor miért nincs tolongás? Luxemburgban a táj is változatos.

De ugyanez a helyzet Svájcban is, ott is hiány van, holott Európa, vagy talán a világ legszebb vasútjai ott vannak! Az ottani vonatokon sokan komoly összegeket fizetnek a jegyért (pedig alapáron is nagyon szuper), sőt nem keveset fizetnek azért, hogy kimehessenek a vezetőállásra, nem is keveset.

Akkor miért nem tolonganak az emberek?

Ha nővérnek nem találnak elég embert, az még érhető, beteg emberekkel egész nap foglalkozni, az testben és lélekben is kimerítő. Na de egy automatikával teli mozdonyon, ahol egy balesethez mindig több hiba kell, így az esélye kicsi, a táj változatos és gyönyörű, nem darálja be a munka az embert 50 éves korára (nem a MÁV vagy a CFR a téma), így tolongani kéne az embereknek, de mégsem teszik.



febr. 8. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:

Nehéz fizikai? A mai villanymozdony, meg egy 50 évvel ezelőtti gőzmozdony között ég és föld a különbség!


A nehéz fizikai munka meg ki van szervezve a távol-keletre.

márc. 20. 13:17
 62/69 anonim ***** válasza:

Kérdező, az egész világ arról szól hogyan kerüld el a munkát.

Munka alatt értsd, a nehéz munkát.


A világ leggazdagabbjai befektetésekből élnek, aki nem születik gazdagnak, az meg arra törekszik, hogy kényelmes, melóhelye legyen vagy ne kelljen sokat dolgozni.


Oké Japánban egész nap dolgoznak, a metrón alszanak.

Az ő dolguk, ha akarnak változtatnak.

Egyre több fiatal menekül ott ezért el a szobájába.


Nekem szimpatikusabb a déli népek lustasága.

Eleve utálom a türelmetlen embereket, akiknek azonnal és minden kell.


Spanyolok, görögök sokkal jobban fogják fel az életet.

"Manana"-Majd holnap, és igazuk van.

Minek sietni, kinek és hová?


Sokkal nyugottabbak, mint azok a legújabb qrva drága, de semmivel se jobb, mint az előző modell telót nyomkodják két alvás között a metrón, vagy a munkahelyen alvók.

márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 A kérdező kommentje:

Én is a mediterrán hozzáállást szeretem! Dolgozni kell, de nem kell megszakadni a munkában, hagyni kell, hogy más is hozzáférjen!

Idióta jenkik, megelégednek az évi 10 nap szabadsággal, és a munkát is túl komolyan veszik, közben meg minden bajuk van ezért elcseszik a pénzüket pszichológusra, és nem tudnak boldogok lenni!

márc. 20. 14:09
 64/69 anonim ***** válasza:
Nem a vonatvezetés nehéz, hanem a vele járó stressz meg az embertelen munkaidő beosztás
márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 A kérdező kommentje:
Valakinek fel kell vállalnia! El kell végezni a nehéz vagy stresszes munkákat is!
márc. 20. 14:49
 66/69 anonim ***** válasza:

Menjél, vállald fel te

Te mit dolgozol??

márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 A kérdező kommentje:
Leírtam, de kiszedték! Átírom: Félig fizikai, félig szellemi, sokat kell utaznom!
márc. 20. 23:08
 68/69 anonim ***** válasza:

Ne utazgassál

Vállald be a nehéz, stresszes munkákat!

márc. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 A kérdező kommentje:
Rokkant vagyok!
márc. 21. 11:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!