Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazudnom kellene az állásinter...

Hazudnom kellene az állásinterjún?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, és az utóbbi 5 hétben 3 állásinterjún is voltam. Mindhárom alkalommal megkérdezték, hogy férjnél vagyok-e, és hogy szeretnék-e a közeljövőben gyereket. Mindhárom alkalommal azt válaszoltam, hogy férjnél vagyok, de a következő 1 évben nem tervezünk gyereket. Az a gyanúm, hogy emiatt nem kaptam meg egyik állást sem (legalábbis még egyik cég sem jelzett vissza)

Mit kell ilyenkor mondani? Hazudjam azt, hogy soha nem szeretnék gyereket, vagy hogy terméketlen vagyok?



febr. 11. 06:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Mond azt,hogy igen szeretnénk;de csak miután felvettek...
febr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valami olyasmit kell mondani, hogy nem szeretnél gyereket. A valósághoz morálisan semmi közük, az a te magánügyed, nekik egyéb érdekből fontos, viszont neked meg saját érdekből az a fontos, hogy felvegyenek. Ill. ne az elkövetkezendő egy évet mondd, mert az semmi, hanem sokkal többet, mondjuk 5-10 évet, és ezt meg is toldhatod valami indokkal, hogy lakás, vagy hasonló.
febr. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Engem ennél sokkal több helyre nem vettek fel, de fel sem merült, hogy akkor hazudnom kellene egy dologról...
febr. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Nincs joguk a magánéletedben kutakodni, ilyen helyre nem is akarnék menni, ahol már ezzel indítanak, pedig gyerekmentes vagyok.
febr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor érdemes visszakérdezni az interjúztató betegségeiről, szexuális szokásairól stb. Pillanatok alatt rávilágít, hogy a társadalmi normáknak nem felel meg, ha egy idegennek indiszkrét kérdéseket teszünk fel.
febr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
mondd nekik nyugodtan, hogy TÖRVÉNYELLENES rákérdezni a családi állapora, pláne arra, hogy mikor akarsz gyereket.
febr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak ezért nem vesznek fel. Gyermekmentes nő vagyok pasi nélkül. Mégse vettek fel sehova. Ismerős útján sikerült munkát találnom.

Amúgy igen, törvényellenes ilyeneket kérdezni állásinterjún. Meg fölösleges is, mert úgyse az igazat mondja senki.

febr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha meg benyögöd hogy nem akarsz gyereket, akkor meg jönnek azzal hogy az az élet értelme, hát miért nem akarsz :)

Semmi nem jó a drága munkáltatóknak.

febr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz gyereket, nem vesznek fel.

Ha mar van, akkor beteg lesz, azert nem.

Ha nem akarsz, szegyeld magad, mifele no vagy, az elet ertelme a gyerek, haszontalan vagy a tarsadalom szamara, stb.

Ha egeszsegugyi gond van, na akkor Pityipalko unokatestvere szomszedjanak a volt padtarsa orvos es tud segiteni.

De ahol ilyet megkerdeznek, ott lesz meg mas meglepetes is.

febr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem hazudni kell, hanem kitérni, nem válaszolni, mivel ez nem törvényes.

Kitérésre példám:

- Visszakérdezek, hogy ismételje meg

- Azt mondod hagyjuk a smalltalk-ot, vágjunk bele az interjúba.

- "Szeretném a munkámat és a magánéletemet külön kezelni"

- "Nem szeretném a magánéletemről beszélni, úgy érzem nem releváns"

stb

febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!