Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazudnom kellene az állásinter...

Hazudnom kellene az állásinterjún?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, és az utóbbi 5 hétben 3 állásinterjún is voltam. Mindhárom alkalommal megkérdezték, hogy férjnél vagyok-e, és hogy szeretnék-e a közeljövőben gyereket. Mindhárom alkalommal azt válaszoltam, hogy férjnél vagyok, de a következő 1 évben nem tervezünk gyereket. Az a gyanúm, hogy emiatt nem kaptam meg egyik állást sem (legalábbis még egyik cég sem jelzett vissza)

Mit kell ilyenkor mondani? Hazudjam azt, hogy soha nem szeretnék gyereket, vagy hogy terméketlen vagyok?



febr. 11. 06:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdemi jelentősége nincs annak, hogy hazudsz-e vagy sem, mert az első 30 másodpercben eldől a háeres agyában, hogy szimpi vagyol-e nekije vagy sem. A többi csak színjáték!
febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig kegyes cselekedet hazudni állásinterjún egy alapból hazug szélhámosnak.
febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Senior Séf ***** válasza:
62%
Falazd a köntört. D Mondd pl azt, hogy a férjeddel nemrég kezdtétek a közös életeteket, ezért a gyerek egyelőre még tervben sincs.
febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
#13-ra ...már ha férjezett vagy. Ill. azért ezzel óvatosan, mert ha lecsekkol a facebookon, és látja, hogy már húsz éve férjnél vagy, akkor ez nem opció.
febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Rögtön az életkorommal kezdtem a leírást. Már hogy lehetnék 20éve férjnél? :D
febr. 12. 16:16
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

Tudod, a "húsz éve" az egy kifejezés is. Azt is jelenti, hogy régóta, nem csak azt, hogy két 20 éve házasodtatok össze.

Tehát a kedvedért: ha a facebookon az van, hogy sok év óta férjnél vagy...

febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Egyébként nem értem, ez akkora bunkóság, hogy főleg a nőket faggatják a magánéletükről az állásinterjún.


Meg az is milyen dolog, hogy ha azt mondod, hogy igen, szeretnék gyereket, akkor fel sem vesznek. Komolyan, mintha ezeknek a munkáltatóknak az édesanyjuk nem maradt volna otthon velük, amíg kicsik voltak..

febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez most elég sületlenség volt.

Nyilván emberileg megérti, hogy gyereket akar, csak hát az interjún a cég érdekét kell néznie az interjúztatónak, és a cégnek nem az az érdeke, hogy felvegyen valakit, aki öt hónap múlva már részmunkaidőbe megy, vagy be se jön dolgozni, mert veszélyeztetett terhes aztán x ideig vissza se jön, és ki se lehet rúgni...


Szóval mint ember biztos megértik, de elég ritka az az eset, amikor a semmiből betoppan valaki (tehát protekció nélkül) rákérdeznek erre, ő azt mondja, hogy ja, hát már terhes vagyok, és erre az a válasz, hogy tényleg? Gratulálunk! Fel is van véve!


Lehet, hogy férfitól is kérdeznek, tőlem még nem kérdezték soha, pedig 50 éves férfi vagyok.

De nem is a férfi lesz terhes, a férfi akkor is emelhet, ha a baba már a 8. hónapban van...

febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Én meg visszakérdeztem volna, hogy "és Önnel ki maradt otthon annak idején, amikor beteg volt? Az édesanyja otthonhagyta, és elment dolgozni?".


Akkora bunkóság ez, ebből a szempontból a nőknek hátrány a gyerek.

febr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
48%

Azért azt lehet egyértelműsíteni, füllenteni. "mivel a férjem részmunkaidős, stb. ezért egyértelmű, hogy a gyerek betegsége esetén ő fog rá vigyázni.


Aztán meg persze lehet minden másként, de akkor már a kutya se fog emlékezni arra, hogy mit mondtál az állásinterjún.

febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!