Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ment már el a kedvetek egy...

Ment már el a kedvetek egy jónak tűnő munkától az állásinterjú miatt?

Figyelt kérdés

Eleve az interjú napján délelőtt szóltak, hogy délutánra jó lenne, ha mennék. Rendesen kiöltöztem, készültem válaszokkal/kérdésekkel, erre annyi volt az egész, hogy besétáltak velem egy kb raktárhelyiségbe, leülni nem lehetett, kabátomat sem tudtam levenni, 2 kérdést tettek fel, mindkettő olyan, hogy ha átfutottad a jelentkezésemben leírt 2 sort, benne volt a válasz, még az önéletrajzot sem kellett hozzá megnyitni.


Ott közölték, hogy 12 órás munka, fizetést nem tudtak mondani, majd valamikor felhív a nagyfőnök, kb ennyi volt az egész, már tessékeltek is ki. Összességében elég rossz benyomást keltett, de még nem tudom, milyen más lehetőségeim lennének, ide jelentkeztem először és azonnal behívtak.


Eléggé biztos vagyok benne, hogy fel fogják ajánlani az állást, mert nagyon úgy tűnt, hogy nincs más jelentkező és szükségük van emberre, de elbizonytalanodtam, hogy elfogadjam e.



febr. 20. 10:22
1 2
 11/17 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, egy ismert gyógyszergyárba hívtak be laboros munkára, az interjúztató hölgy köszönés helyett azzal kezdett, hogy mikor fogok szülni, majd mikor hirtelenjében közöltem, hogy nem fogok, elkezdett kioktatni, hogy 30 éves koromra minimum a 2 gyerek különben mi értelme van az életemnek, tovább nem hallgattam, mert kb. itt elköszöntem és távoztam.
febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Számtalan ilyen volt, felsőfokú szakirányú képesítést igénylő helyeken.
febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik volt munkahelyemen, mikor megérkeztem az interjúra, a csoportvezető épp torka szakadtából ordított valakivel 😃 Mivel eléggé rá voltam szorulva a munkára és tudtam, hogy fel fognak venni a tapasztalataim miatt, ezért ezt félretettem magamban. Az ott eltöltött 10 év alatt néha velem is próbálkozott, de hamar leállítottam.


A jelenlegi helyemen az volt furcsa, hogy már amikor behívtak, a telefonban is úgy beszéltek velem, mintha már biztos lenne, hogy ott fogok dolgozni. Az interjún szinte kész tények elé lettem állítva, hogy ez és ez lesz a feladatom és mikor tudok kezdeni? Semmi kérdés, hogy érdekelne-e és vállalom-e ezekkel a feltételekkel. Megbeszéltük, hogy két héten belül felhívnak a pontos részletekkel, mondtam jó és megállapítottam magamban, hogy ebből úgysem lesz semmi. Még aznap este felhívtak, hogy akkor mikor tudok kezdeni? 😃

febr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmész oda dolgozni, ha jelenleg nem dolgozol máshol. Aztán van 3 hónapod, hogy találj mást. Addig is legalább kapsz fizetést és be vagy jelentve valahova.
febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A kifejtésben leírt munkát én is csak akkor fogadnám el, ha nincsen jelenleg másik munkahelyem, vagy ehelyett másik opció.


A főkérdésre:

igen, olyan is volt. Megbeszélt időre mentem interjúra, picit, pár perccel előtte ott is voltam, aztán a végén még én vártam 10-15 percet az interjúztatókra. Ott volt az emailben elküldött CV-m, kinyomtatva, a kezükben, és mégis olyan kérdéseket kaptam, amikről nem tudtam eldönteni, hogy teszt, hogy valóban igazakat állítottam-e, vagy csak el sem olvasták azt.

A cinkes rész azonban az volt, amikor teljes névvel kezdték el az egyik volt munkaerőt szidni, aki magasabb fizetésért, de alacsonyabb pozícióért ment át, az utca másik végében székelő konkurenciához. Ott azt hittem teszt volt, de már nem vagyok benne biztos.

Megígérték, hogy 1 héten belül visszajeleznek, aminek lejárta után először emailben, majd telefonon érdeklődtem. Az előbbire nem válaszoltak, az utóbbinál meg érződött, hogy nagyon nem számítottak rám, és a hívásomra, de kértek 1 nap haladékot, és egy "mindenképp fel fogom holnap hívni" keretében ért véget a hívás az ő részükről. Az a holnap még mindig nem jött el :D De már nem is bánom.

febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha már az állásinterjún rossz benyomást tesz rád az adott cég, munkahely, amennyiben nem vagy rászorulva, nem menj oda dolgozni. Én is álláskeresésben vagyok, bár van egy munkahelyem, de nagyon toxikus a légkör, ezért szeretnék váltani. Voltam már egy cégnél 2. körös állásinterjún, még nem szóltak vissza, de már nem is akarnék odamenni, mert - utólag tudtam meg -, hogy az ottani családias légkör azt jelenti, hogy majd mindenki valakinek a valakije, és néhány hülyét felvesznek, akik a "családtagok" helyett dolgoznak. Csöbörből vödörbe effektus, a fenének van kedve hozzá. Annyit még megpróbálnék a te esetedben, hogy - amennyiben lehetséges - utána érdeklődnék a cégnek. Lehet a HR-es nem volt a helyzet magaslatán, de amúgy korrekt cég. Azért még a nagyfőnök ajánlatát meghallgatnám a helyedben.
márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

De jó egyeseknek, hogy ennyire válogathatnak....


Amikor már 4 éve vagy munkanélküli, és még csak be se hívnak sehova, vagy megkapod, hogy túlképzett vagy.. így azt se tudod, mi a f@sz bajuk lehet veled, akkor örülnék BÁRMINEK, HA KERESNÉNEK.


de az se történik meg.

Pedig vagy 40 önéletrajzot szétküldök hetente.

máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!