Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másoknak is kilátástalan a...

Másoknak is kilátástalan a munkakeresés mostanában?

Figyelt kérdés

Hetek óta 1 darab állás se hívott az utóbbi időszakban pedig jelentkeztem rengeteg állásra.

Nem vagyok válogatós, bármi jó lenne amire alkalmas vagyok és elég akár 8.általános és nem kérnek ezer meg egy dolgot ami előny vagy feltétel (targonca, erős office érzék, 5 év tapasztalat...) de még egy egyszerű takarító munka se keres meg ahol nem kérnek még tapasztalatot sem.

Úgy vettem észre, hogy mostanában tapasztalatot is kérnek takarító és raktári állásokra, korábban ez nem volt jellemző.

Emlékszem régen simán jelentkeztem raktári állásokra, ma már nem tudok mivel kérnek legtöbb helyen legalább 3 év tapasztalatot ami nincs ugye nekem.

Korábban azért volt, hogy hívott akár 3-4 állás is egy nap aztán 1-2 napig simán csörgött a telóm nonstop munkák miatt, de most mintha síri csend lenne.

Barátnőmnél is ez a helyzet, pedig neki jobb a munkatapasztalata és mégsem keresik őt sem egy ideje, vagy ha keresik is bemegy interjúra majd kapja a "majd értesítünk" szöveget vagy vissza se hívják.

Mostanában másokat se hívnak állások? Most már úgy vagyok, hogy ha 1 nyamvadt állás hívna már az lenne a legjobb és egyből ugranék de még egy sem hív. Még eskü takarító munkát is vállalnék de nem az sem.

Mintha leállás lenne munkáltatóknál, hogy munkavállalókat keressenek vagy nem tudom mi van de durva most a helyzet.

Nem értem miért tesznek fel hirdetéseket ha egyáltalán nem hívnak vissza embereket. Frissítettem az önéletrajzom, pontos telefonszámot adtam meg, van tapasztalatom ha olyan munkát nézek pl.bolti munka még azok sem keresnek.

Elkeseredtem, gondolkoztam, hogy személyesen bemennék boltokba és beadnék önéletrajzot az valamennyivel növelné az esélyemet?

Régen az első munkahelyemre személyesen mentem és érdeklődtem tapasztalat nélkül frissen az iskolából és ott szerencsém volt, pont volt hirdetés is.

Bár nem vonz a bolti munka újra de a semminél jobb lenne az is...

Gyárba is mennék de most nincs olyan gyári munka amire megfelelnék, mivel a legtöbbnél a pozícióhoz megfelelő szakmát és tapasztalatot kérnek. :/ Pedig azt hittem gyárakba olyan egyszerű bejutni ahogy itt szokták írni, de mégsem...



febr. 27. 02:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyre kilátástalanabbnak látom a helyzetemet. Nyáron mondtam fel sok mérlegelés után egy multinál, ahol nagyon ótvar volt a kollektíva, a mérgező légkört már nem bírtam tovább. Azóta semmi. Minimális visszajelzéseket kapok, és ha be is hívtak valahová, eddig csak elutasító válaszokat kaptam utána. A tartalékaimat mondhatni feléltem, az önbecsülésem meg rohamos lejtmenetben van a visszautasítások miatt. Pedig legkevésbé sincsenek irreális elvárásaim. 32/F
febr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező,

Tegnap több kérdésnél is ecseteltük pont, hogy milyen nehezen megy az álláskeresés. Én egyik oknak a HR töketlenkedését határoztam meg. Ez a tapasztalatom, sokszor az önéletrajz egy hr-esnél landol, aki nem tudja mihez kezdjen vele. így szortíroz, vagy ha meghirdeti, már megvan az aktuális jelölt.

Nem kell aggódni, nálam is elgurult a gyógyszer, és minden létező meghirdetett állásra elküldtem az önéletrajzot.

Amiatt se aggódj, hogy ha valahol tapasztalattal rendelkező munkaerőt keresnek, vagy diplomást, jelentkezz. Egy nagyon jó barátomat most vették fel januárba logisztikusnak, amihez kellett volna diploma, de csak tapasztalata van.

Próbálkozni kell és bombázz meg mindenkit az önéletrajzoddal.

Saját megjegyzésem: külföldi munkaerő ide vagy oda, a cégek nagy hányada munkaerőhiánnyal küzködik, elgondolkodtató...

febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Képzeljétek csoda történt és kaptam hívást munka miatt :D. Hetek óta ez az első és biztosan ugrok rá, jó lenne végre valami.
febr. 27. 11:54
 14/35 anonim ***** válasza:
90%
Mesélj majd, kérdező, hogy mi volt! Szorítunk neked!
febr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Mindenképp. :)
febr. 27. 12:03
 16/35 anonim ***** válasza:
85%
Gratula és sok sikert! :)
febr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Tényleg sokat reménykedtem, heteken keresztül, jelentkeztem mindenféle állásra. És hívtak amikor épp rendeztem a szekrényeket. :D Nem az álom munka de legalább munka és az kell most mindennél jobban.
febr. 27. 12:19
 18/35 anonim ***** válasza:
85%
helyes hozzáállás
febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
94%
Már több éve. Itthon csak mosogatónak kellenék. Sajnos vagy nem sajnos, én is külföldben gondolkozom.
febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
100%
A legnagyobb baj az, hogy ismerős nélkül szinte lehetetlen bejutni 1 jó munkahelyre, sajnos a protekció fontosabb mint pl. a végzettség vagy a tapasztalat. Én is benne vagyok az álláskeresésben és sajnos volt 1 jó munkahelyre, ahova olyat vettek fel akinek nem volt megfelelő vegzettsege a munkához csak jó ismerettsége.
febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!