Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másoknak is kilátástalan a...

Másoknak is kilátástalan a munkakeresés mostanában?

Figyelt kérdés

Hetek óta 1 darab állás se hívott az utóbbi időszakban pedig jelentkeztem rengeteg állásra.

Nem vagyok válogatós, bármi jó lenne amire alkalmas vagyok és elég akár 8.általános és nem kérnek ezer meg egy dolgot ami előny vagy feltétel (targonca, erős office érzék, 5 év tapasztalat...) de még egy egyszerű takarító munka se keres meg ahol nem kérnek még tapasztalatot sem.

Úgy vettem észre, hogy mostanában tapasztalatot is kérnek takarító és raktári állásokra, korábban ez nem volt jellemző.

Emlékszem régen simán jelentkeztem raktári állásokra, ma már nem tudok mivel kérnek legtöbb helyen legalább 3 év tapasztalatot ami nincs ugye nekem.

Korábban azért volt, hogy hívott akár 3-4 állás is egy nap aztán 1-2 napig simán csörgött a telóm nonstop munkák miatt, de most mintha síri csend lenne.

Barátnőmnél is ez a helyzet, pedig neki jobb a munkatapasztalata és mégsem keresik őt sem egy ideje, vagy ha keresik is bemegy interjúra majd kapja a "majd értesítünk" szöveget vagy vissza se hívják.

Mostanában másokat se hívnak állások? Most már úgy vagyok, hogy ha 1 nyamvadt állás hívna már az lenne a legjobb és egyből ugranék de még egy sem hív. Még eskü takarító munkát is vállalnék de nem az sem.

Mintha leállás lenne munkáltatóknál, hogy munkavállalókat keressenek vagy nem tudom mi van de durva most a helyzet.

Nem értem miért tesznek fel hirdetéseket ha egyáltalán nem hívnak vissza embereket. Frissítettem az önéletrajzom, pontos telefonszámot adtam meg, van tapasztalatom ha olyan munkát nézek pl.bolti munka még azok sem keresnek.

Elkeseredtem, gondolkoztam, hogy személyesen bemennék boltokba és beadnék önéletrajzot az valamennyivel növelné az esélyemet?

Régen az első munkahelyemre személyesen mentem és érdeklődtem tapasztalat nélkül frissen az iskolából és ott szerencsém volt, pont volt hirdetés is.

Bár nem vonz a bolti munka újra de a semminél jobb lenne az is...

Gyárba is mennék de most nincs olyan gyári munka amire megfelelnék, mivel a legtöbbnél a pozícióhoz megfelelő szakmát és tapasztalatot kérnek. :/ Pedig azt hittem gyárakba olyan egyszerű bejutni ahogy itt szokták írni, de mégsem...



febr. 27. 02:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg az, hogyha vidéken élsz, akkor is hátrányban vagy... lehet hogy lenne éppen Győrben, Pesten vagy Debrecenben neked való munka, ahova felvennének. A fizetésed nagy része meg rámegy az albérletre.
febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt vidéken óriási a visszaesés. Van állásom, de közben nézegetem a hirdetéseket (látni, hogy fent az irodában párán menekülnek a "hajóról"...) és egyből a 2007-2008-as évek jutnak eszembe. Akkor volt ehhez hasonló állapot.

Nálunk létszámstop van elrendelve. A velünk szomszédos cégeknél létszámleépítés van. Egyik héten 80 ember, másik cégnél 70 embert küldtek el.

Most nem szabad válogatni, amit felkínálnak be kell vállalni. Valamikor jobb lesz a helyzet, akkor lehet váltani.


Keresd ki a cégek e-mail címeit, és küld el nekik az önéletrajzodat.

febr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó lenne, ha létre tudna jönni spontán emberekből egy kisebb közösség, ahol kölcsönösen egymásnak lehetne személyesen adni tippeket, javaslatokat álláskeresés, önéletrajzírás, stb. tekintetében. Egyre jobban azt látom, hogy az eredetileg erre hivatott cégek nem igazán alkalmasak normális szaktanácsadásra, így még egy spontán csoporttal is jobban járnánk.
febr. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Engem múlt héten raktak ki a munkahalyről. Minisztérium kihelyezett irodájából, próbaidő lejárta előtt 1 héttel (fél éves volt a próbaidő). A kisfőnök szerintem rosszakat mondott rólam. Igaz , hétfőn már találtam is másik helyet, de messze van úgy, hogy egy 6 éves gyerekem is van, reggel 7-kor megy a vonat. Ebbe most kicsit bele vagyok betegedve. Helyi állást szeretnék vállalni, főleg a gyerekem miatt. De legalább van.
febr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kirúgtak két helyről is. Az a baj hogy lehet hogy így azt hiszik, hogy velem volt a baj, és a munkáltatóval még véletlenül se, aki nem akart bejelenteni, a másik meg betanítani
febr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Valaki tud valami home officos munkát német C1gyel, angol B2-vel?
febr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert kívánok mindenkinek, és sok kitartást!

Sajnos velem is ez a helyzet, amit tovább ront az is, hogy pályakezdő vagyok, így meg pláne nem kapkodnak értem a felkeresett munkahelyek...

márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült végül elhelyezkedni Kérdező? Mert ha nem, kereshetnénk tovább együtt!


Igen, nekem sem jeleznek vissza állásinterjú után. (Igaz egy helyen már majdnem fölvettek, de aztán mégsem...)

márc. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Én jogászként (szakvizsgával, joggygakoprlattal, nyelvtudással) 10 hónap alatt találtam állást, úgy, hogy hetente küldtem szét vagy 30 db önéletrajzot.


Az állások 90% - ra eleve túlképzett voltam (amit egy sima jogász el tud végezni, arra nem vesz fel egy szakvizsgás jogászt, mert bármikor elmehet normálisabb munkakörbe) + látták, hogy ilyen kormányablak sz@rságok nekem csak kényszerpálya.... amint lesz jobb, el fogok menni..... így inkább fel se vettek.


Ahova meg alkalmas lettem volna (végzettség és gyakorlat szerint), ott meg valamelyik vezetőnek nem voltam szimpatikus. Így nem jött össze, az sem.


Hetekkel ezelőtt, véletlenül, találtam olyat, ahova meg is feleltem végzettségileg - pont ilyet kerestek - és szimpatikus is voltam. Fel is vettek....


Szóval lehet találni, csak hát ráment 10 hónap......és baromira kell a szerencse. Anélkül nem megy.

márc. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
100%

Nekem ugyan van munkahelyem, de váltani szeretnék olyanra, ami közelebb van.

Nagyon sok helyre jelentkeztem, szinte 0 visszajelzés. 1 állásinterjúm volt összesen!

Aztán egyszer szembejött velem a facen saját kis községem hirdetése, miszerint pénzügyi ügyintézőt keresnek a polgármesteri hivatalba. Na ez az állás kell nekem, kb 500 méterre lakom, gyerekkel vígan tudok logisztikázni, nem kell annyit utazni, stb. Már másnap küldtem az önéletrajzot, meg mindent is, kivéve az erkölcsit, de azt írtam, hogy mihánt megküldik, pótolni fogom. Még a polgival is beszéltem, nagyon örült a jelentkezésemnek, mégiscsak falubeli vagyok releváns tapasztalattal.... Megérkezett az erkölcsi, gondoltam beviszem személyesen. Nem kellett volna! Már több, mint fél éve be volt töltve a pozíció, méghozzá egy olyan személlyel, aki egy 30 km-re lévő településen lakik ... Még egy visszautasító emailt se kaptam azóta sem (tavaly november óta).

Szóval, tényleg semmi sem számít, csak a kapcsolatok.


Remélem neked sikerült azóta elhelyezkedni.

ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!