Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit "csináljak" az agyammal,...

Mit "csináljak" az agyammal, hogy gyorsabban teljen a munkaidő egy gyártósoron?

Figyelt kérdés
Szalagmunka, csomagolás. Egész nap annyi a feladatom, hogy zabkásás poharakat dobozba be, dobozt a celluxozógépbe be x ∞. Úgy kezdtem ezt a munkát, hogy amíg a nyelvtudásom nem fejlődik és amíg nem lesz jobb - most úgy vagyok vele, hogy semmiképpen sem szeretném itt hagyni, a világ legstresszmentesebb munkája - (nálam ez a fő szempont), mindenki kedves mindenki bájos, a 3 hónapos karrierem alatt még soha senkit nem láttam, hogy rosszat szólt volna, vagy, hogy a főnök bárkit is megfeddet volna. De az unalom - 8 órán keresztül csak az időt bámulod és visszafele telik szinte soha nincs vége. Eleinte verseket szavaltam, aztán imádságokat mondtam, aztán énekeltem, 2-3-4 jegyű számokat adtam össze fejben, képzeletbeli focimérkőzést közvetítettem magamnak, kommentáltam mi történik körülöttem, a munkatársaimnak mesefigura karaktereket adtam, átneveztem őket, állatfiguráknak képzeltem őket, kigondoltam ki milyen zöldség lenne, tervezgettem, álmodoztam - vagyis most is ezeket csinálom de már nem szórakoztat egyik sem. Tuti hogy van még rajtam kívül sok ember ebben a cipőben, de a neten böngészgetve azt kellett tapasztaljam, hogy szalagmunkát végezni cikis - senki nem beszél róla. Szóval tippeket, ötleteket és bevált módszereket szeretnék sokat!

2014. dec. 11. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember más típus, másféle munkában hatékony, ezért senkit nem kell bántani, leszólni. Van, aki hatékonyabb, ha intézkedhet, van, aki monoton dolgokban hatékonyabb, van, akinek mindkettő kell valamilyen arányban (én pl. ilyen vagyok, akkor vagyok a leghatékonyabb, ha intézkedhetek is, de monotonabb feladataim is vannak), eltérő típusok vagyunk.
2014. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszel még azokra az időkre, amikor dolgozatot, vizsgát írtál? Próbáld felidézni, az milyen volt, akkor sem úgy telt az idő, ahogyan szerettük volna. :-)
2014. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Le vagyok nyűgözve, hogy ennyien válaszoltak a kérdésemre :$

Nagyon hálás vagyok minden válaszért, még azért is amelyik nem ide tartozik :)

A 8as válaszolónak külön köszönöm, hogy kitalálta a gondolataimat pontosan ilyen dolgokra voltam kíváncsi -

mert ha valaki azt írta volna hogy foci helyett kézit közvetítsek és zöldség helyet legyenek gyümölcsök - na szóval értitek :)

örülnék ha még érkeznének válaszok, mert hiszem hogy nem én vagyok az egyetlen aki epekedve vár ilyen problémára megoldást

2014. dec. 11. 22:20
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 8-as írt, az jó, azt én is próbáltam, de más miatt, működik. :-) Jobb nem jut most eszembe.
2014. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

En is dolgoztam ilyen helyen,,ertem mirol beszelsz 😃

A fo elfoglaltsagom az volt, h a gepek kattogasanak ritmusara irtam verseket, dalokat. Fulelni kell, hogy a tavolabbi gepeket is be tudd azonositani, kiszurni, h melyik milyen ritmust ad.

En is szamoltam, visszafele enekeltem, pl a csillagok az kogallics, egesz jo kis agymunka par sort igy megjegyezni 😃

Es felejtsd el, hogy nezed az orat, nekem sajnos volt monitorom, igy akar akartam, akar nem, lattam. Mindig kiszamoltam, hogy hany perc van meg a szunetig, a napbol, a hetbol 😃 Sokszor mantraztam, hogy kibirom, nem mondok fel, mindjart itt a szunet, sajna harom hetig birtam csak 😞 Pedig fosuli elott voltam egy evet ilyen melohelyen, de akkor ult szemben velem egy csajszi, elszorakoztattuk egymast.

2014. dec. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam legjobban az vált be, hogy nem gondolok semmire, csak csinálom, mint egy robot. Viszont műszak végén elég fura, el vagyok fáradva, eltelt az idő, mégis kb. 5 percet tudnék felidézni. Szerencsére én még csak tanuló vagyok /gépi forgácsoló/, szóval 2 hetente kell csak 1 hetet dolgoznom, de így is rosszul vagyok tőle. Alig várom már, hogy továbbtanuljak egyetemen.
2014. dec. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged mp3-at hallgatni, akkor javaslom a hangoskönyveket. Vannak klasszikus regények, de Csernus Imre könyve is érdekes, vagy Lukács Béla előadásai is lebilincselők. Vagy tanulhatsz nyelvet, számtalan jobbnál jobb hanganyag van, úgyhogy egy év munka után perfekt német vagy angol nyelvtudásod lehet. Tehát művelődj, tanulj, mert azt sok év múlva is hasznát veheted.
2014. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Agykontroll vagy vmi ilyen meditációs technika?

Ha pl. van valamilyen betegséged, itt ráérsz hajtogatni magadban,h napról napra egyre jobban és jobban vagyok stb...

Munkatársakkal tudtok közben beszélgetni? Sokféle játék van, amit szóban lehet játszani pl. barkchoba, fekete-fehér-igen-nem stb... Vegyél ki a könyvtárból egy játékötletes könyvet és minden nap próbáljatok ki vmi egyet.

Szünetekben olvass újságot, és akkor tudsz tépelődni a hallottakon, de reggel is mindenképp hallgass híreket, vagy hangoskönyvet munkába menet, hogy legyen min gondolkodni.

Este pedig mindenképp űzz valamilyen intellektuális hobbyt vagy tanulj, ami egyensúlyozza az üres napi 8 órát.

2014. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
A legtöbb embernek a kratom tökéletes ilyen helyzetekben. Én is fogyasztom és a munkakedvem sokkal nagyobb.
2014. dec. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom :)
2014. dec. 24. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!