Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Két hét szabi az hány nap...

Két hét szabi az hány nap tényleges szabi? Sztem 10! Hülyének néznek ha 14-et írnak ki?

Figyelt kérdés

Ha egy cég kizárólag H-P munkarendben dolgozik, és az ember elmegy „két hét” szabira (csak így közbeszédi fogalmazásban) akkor az valójában 2x5 = 10 mnap szabit jelent.

Hiszen a Szo-Vas napokat lévén nem munkanapok nem számolhatják bele.


Nekem mégis kiírtak 14 napot 2 hétre, és közölték nem fognak „számháborúzni” ha nem tetszik, keressek más helyet.

Most ilyenkor mi van?


2015. júl. 26. 09:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Adott helyen van-e szombat-vasárnap munka? Ha nem az, akkor jogtalanok.


Amúgy simán fordulj ilyen esetekkel a foglalkoztatás felügyelethez.

[link]


És persze keress másik állást, ha tudsz, mert ez embertelen!

2015. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Bárhova fordulhatok-majd akkor ha találok másik állást. Addig meg kuss és munka. Ha kirúgnak akkor mi lesz?

Még így is jobb, mint munka nélkül.

2015. júl. 26. 09:21
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne menyj be még plusz 4 napot,hisz szabin vagy
2015. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
+ 4 nap? ha ezt megteszem többet be se kell menni soha.
2015. júl. 26. 09:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha birka módra mindent eltűrsz, akkor mi a kérdés?
2015. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Na jó és mi tegyek hogy ne tűrjem el birka módra? Mégis mit? de csak olyna megoldást kérek ami nem jár azonnali kirúgásommal.

Mert fordulhatok él akármilyen felügyelethez az kijön vizsgál büntet oké nagyon szép, de ha engem másnap meg kirúgnak (és ettől semmiféle felügyelet nem védhet meg) akkor ki ad nekem új állást? A felügyelet?

2015. júl. 26. 09:39
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha jogtalan a kirúgásod, indíthatsz egy kártérítési pert a munkaügyi bíróságon.

De hogy az eredeti kérdésedre is válaszoljak, nyugodtan érezd magad átbszva.

2015. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első körben kérj korrekciót.

Az az egyszerűbb módszer.

2015. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Első körben kérj korrekciót.


Az mit jelent? Mondjam meg a főnöknke hogy nézze főnök úr. Mivel a cégnél Szo-Vas nem munkanap,így ha én hónap 1-14-ig elmegyek szabira az valójában csak 2x5 nap és nem 2x7, mert a hétvége nem számolható bele.

Ő meg erre közli hogy ez van, ha nem jó menj máshova dolgozni. ÉS a 14 nap marad.

Olyan itt nincs hogy ne a főnöknek leygen igaza!

Ha ő azt mondja 1+1 nem 2 hanem 3, akkor az 3 és ha valaki csak megemlíti hogy esetleg nem kéne átszámolni azt... akkor az ki van rúgva!!!


Hát hogy jön a semmi kis dolgozó ahhoz hogy az atyaúristen (=főnök) szavát kétségbe vonja!

Hát kirúgni de azonnal!

Nem vicc.

2015. júl. 27. 08:14
 10/15 anonim ***** válasza:

szerintem nem lesz ebből semmi gáz. kiírtak 14 napot, de te csak 10 napig voltál távol, tehát a többi napon írod, aláírod a jelenléti ívet (vagy blokkoltál, vagy bármi). Majd a bérszámfejtésnél kibogozzák, hogy mi van. Nyilván, ha aláírni tudtál munkaidő kezdetén és végén (még ha utólag is teszed), akkor aznap dolgoztál.


Én nem görcsölnék ezen annyira. Az számít, ami a munkaidő-nyilvántartásban van.

2015. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!