Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Két hét szabi az hány nap...

Két hét szabi az hány nap tényleges szabi? Sztem 10! Hülyének néznek ha 14-et írnak ki?

Figyelt kérdés

Ha egy cég kizárólag H-P munkarendben dolgozik, és az ember elmegy „két hét” szabira (csak így közbeszédi fogalmazásban) akkor az valójában 2x5 = 10 mnap szabit jelent.

Hiszen a Szo-Vas napokat lévén nem munkanapok nem számolhatják bele.


Nekem mégis kiírtak 14 napot 2 hétre, és közölték nem fognak „számháborúzni” ha nem tetszik, keressek más helyet.

Most ilyenkor mi van?


2015. júl. 26. 09:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Az számít, ami a munkaidő-nyilvántartásban van.


Mesélek valamit. Volt kolléga (távozott magától). Szabira akart menni. Mondták neki nem mehet annyira amennyire akar, csak fele annyira mert elfogyott a szabija.

???


Szólt a kollega hogy kapjanak már elő egy naptárat meg egy szabis nyilvántartást mert nem fogyhatott el bőven nem.

Hát kiderült hogy 10 napra kiírták szabira tudta és beleegyezése nélkül, mindezt úgy hogy közben persze dolgozott és nem is tudott róla hogy szabin van papíron. Így fogyott el. A kollega számonkérte, szó szót követett. Nehogy azt hidd hogy a vezető elismerte a "tévedést" (mindenki tudja hogy ez nem tévedés ez kőkemény csalás) -hanem még neki állt feljebb. HOgy jön a dolgozó ahhoz hogy őt számon kérje ha ő azt mondja úgy van akkor úgy van ha nem tetszik...

A kollega meg közölte itt és most felmond. Jó mondjon. Senkit se érdekelt. De előbb még kéri a 10 napra járó pénzt mert szabi alatt dolgozott ugye. Egy fillért se kapott. Nem hagyta magát erre hívták a telepőröket akik szó szerint kirakták az ürgét a telepről.

EGY FILLÉRT SE KAPOTT!

2015. júl. 28. 11:25
 12/15 A kérdező kommentje:
És még azt se lehet mondani hogy ha hagyja magát... ő aztán nem hagyta. És mire ment vele? Se állás se pénz és még majdnem meg is verték.
2015. júl. 28. 11:47
 13/15 anonim ***** válasza:

Keresett a kolléga valami hivatalos utat a sérelme orvoslására, vagy csak a telepőrökkel veszekedett? Az ilyen gyökerekre jól rá kell szabadítani a munkaügyi felügyeletet, aztán azokkal okoskodjon.

Ha nekem is ennyire életképtelen dolgozóim lennének, még szép, hogy én is ott szivatnám őket, ahol csak tudom. Persze, hogy mindent megenged magának, ha tudja, hogy csak a szátok nagy (vagy még az se), és mindent eltűrtök.

2015. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hát kérlek. A nagy számból nem élek meg. Lehet óbégatni aztán kibas***nak mint a fosos macskát és akkor miből élek?

Másik munkából? És ha nem találok?


Addig amíg nincs más addig pofa be van a régi helyen.

Ha meg van más, fogok én foglalkozni a régi hellyel? Örülök hogy van új hely és húzok el.

Fogok én jogi bonyodalmakba keveredni kétséges kimenetettel évekre akár?

Dehogy.

Örülök hogy végre szabad vagyok.

2015. júl. 28. 17:02
 15/15 anonim ***** válasza:

Látod, ezért a hozzáállásért tesznek meg ilyen csalásokat a főnökök. Tudják, hogy úgysem jelented fel őket. Munkát meg senki nem fog neked adni, ahogy az egyik hsz-ben írtad: azt neked kell szerezned.

De gondolják, hogy majd otthon, vagy a GYk-n kipuffogod magad, aztán szépen aláírod a kamu szabikat.

Tudod, ezt meddig fogják csinálni? Ameddig hagyod. Ha neked megéri lenyelni ezt az otromba csalást, akkor meg köpj egyet a gyárkapun kívül, aztán másnap menj vissza dolgozni. Ezt is megértem, mert nem mindenki után kapkodnak a munkaadók, utánam sem. De azt, hogy itt panaszkodsz, és nem a megfelelő helyen, azt nem akarom megérteni.

Meg kell mondani a bérszámfejtőnek, hogy a két hét szabadság, ha hétfőtől második hétfőig tart, akkor abban benne van négy pihenő is. Ha kiír 14-et, akkor te annyi munkanapra maradsz otthon. Ha ezért kirúgnak, akkor munkaügyi bíróság. És ott megnézik a szabis tömböt.

2015. júl. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!