Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy képzeli egy munkahely...

Hogy képzeli egy munkahely hogy 10 perc késésért lecsesz és kirúgással fenyeget miközben heti szinten 8 kifizetetlen túlóra van? Az nem számít hogy órákat ott vagyok ingyen de 10 perc számít?

Figyelt kérdés

A munkahelyen ha kések 10 percet reggel rajtam kívül álló okok miatt (nagyváros dugó stb) akkor jön az ordibálás lecseszés és fenyegetés: vannak ám mások is a helyemre!

De ugyanezen a helyen heti szinten 8 kifizetetlen túlóra van! Tehát hetente egy teljes napot összességében ingyen dolgozok a cégnek amire egy fillért se kapok, csak az üres kamu ígérgetést hogy majd… majd jön a pénz. Dehogy jön.


De hogy képzeli a cég ezt? Az nem számít hogy ingyen melózok de az számít hogy 10 percet kések?


Kérem ne kérdezze meg senki hogy miért túlórázom ingyen. Azért, hogy másnap is be kelljen még menni. Ha azt mondom nem maradok? Semmi gond, többet be se kell menni.


2015. nov. 6. 08:29
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
48%

Te is tudod a megoldást kérdező!

Tessék azzal 10-20 perccel korábban elindulni, bekalkulálni a dugókat, és akkor nincs letolás, nincs kirugással való fenyegetőzés... lehet háborogni, meg egész biztosan sok esetben igazad is van, de a munkaidő kezdés-vége időpont az mindig is kötelező volt egy munkáltatónál, nem csak a tied ordít, ha nem tartod be!

2015. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
58%
Én anyukámat is ezzel fenyegették anno hogy "a te helyedre bármikor felveszek 20 másikat" aztán a mi unszolásunkra sikerült elérni nála hogy nézzen más után és amikor megvolt már az új helye máshol megvárta amíg megint ezzen jött az a paraszt és ennyit mondott "Na akkor már holnapra kereshetsz is egy másik hülyét mert én nem folytatom" erre anyit mondott hogy ki van rugva és a végkielégítést személyesen a főnöknek a főnökétől kapta meg aki még vissza is akarta csábítani de anyám nemet mondott ....
2015. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

Elso korben, el kellene felejtei ezt a "ugyis jon a helyedre masik 10 azonnal" mentalitast.

Nem tudnanak feltolteni egybol annyi emberrel, es most kapaszkodj meg: Az a helyzet, ha 2nap termeles kieses van (ami osszejon azzzal, hogy egy teljes muszak lelep + kellenek az emberek) akkor mar tobbet bukott a ceg anyagilag, mintha kifizetnek a bert rendesen, es ezt ok is tudjak.

Es amugy... Magyarorszagon mar alig van munkaero. A szakkepzetlenek kozmunkaznak, vagy mar "Londonban mosogatnak". A szakkepesitettek meg.. azok foleg Londonban mosogatnak.

Summa summarum: Ugy kepzeli a ceg, ezt, hogy ugy hiszi, nem emberekkel hanem birkakkal dolgozik. A ti dontesetek, hogy megmutassatok neki, rosszul gondolja-e.

2015. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

rosszul gondolja-e.


A tények makacs dolgok. Lám, jól gondolja. Mert lám, úgy bánik a dolgozóival mintha egy kényszermunkatábor lenne ahol bármit lehet és lám tűrik.

Igen, jól gondolja.


De nem kell ehhez egy ilyen szar hely ahol betanított dolgozók vannak: ott vannak az eü dolgozók, köztük nővérek, akik már utcára is mentek a kifizetetlen túlórák miatt.

És mi lett? Semmi. Továbbra is dolgoznak és dolgoznak és túlróáznak és túlóráznak, fizetni meg szarnak a kórházban.

És azok nem betanított emberek, hanem tanult elvileg nagyon is piacképes dolgozók.


Vagy ott vannak a tanárok. Diplomás emberek akik a jövő nemzedékét nevelik.

Állami intézményben (!!!! nem ám valami kis szar káeftében) HÓNAPOK óta nem kaptak fizut!


Tarthatatlan állapot: hónapok óta nem fizet a Klik


[link]


Március óta nem kaptak fizetést a tanárok

[link]



Akkor ők miért tűrik? Ők is birkák? Meg a nővérek is?

De mi lenne ha nem tűrnék? HA a tanácsot követnék és nem tűrnék? Akkor üres lenne a suli és a kórház? ÉS akkor mi lenne?

2015. nov. 6. 13:09
 15/49 A kérdező kommentje:

de a munkaidő kezdés-vége időpont az mindig is kötelező volt egy munkáltatónál, nem csak a tied ordít, ha nem tartod be!



Hadd kerdezzem meg!

A munkaidő, a szerződéses és fizetett munkaidő csak a dolgozónak kötelező- a munkáltatónak nem?

Ha nem ott a fix munkaidős szerződésem, melyben ott van munkaidő 7-15.30, akkor hogy fordulhat elő hogy még 18kor is benn vagyok? És egy fillért se kapok rá?

HOGYAN ÉRTELMEZHETŐ ez a kijelentés ilyen esetben? " kezdés-vége időpont az mindig is kötelező volt egy munkáltatónál" Most akkor kötelező vagy nem?

2015. nov. 6. 13:15
 16/49 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tenne meg bármit a munkáltatótok, ha megteheti? Képzeld magad az ő helyébe. Örömmel bemegy dolgozni a sok birka ingyen is. Te nem rendelnéd be őket?
2015. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Te nem rendelnéd be őket?



Nem, mert én szeretnék este a tükörbe belenézni. És szeretnék tudni aludni.

Neki mondjuk ilyen gondja nincs.

De olyan gondja viszont már akadt hogy egyik reggelre a kocsija érdekes állapotba került. Konkrétan egy üvege se maradt épp.

Nem biztos hogy dolgozó volt lévén a cég az anyagszámlákat is hasonló korrektséggel fizeti más cégeknek.

2015. nov. 6. 13:36
 18/49 anonim ***** válasza:

Sztrájkoljatok, az alatt az idő alatt nem veheti fel más a ti munkátokat. Közösen lépjetek be egy szakszervezetbe.

Indítsatok egy csoportos pereskedést, ami azért többszörös súllyal bír, mintha csak egymagadban ordibálnál (nem tudom, hogy másokat sem fizet-e ki)


"ott vannak az eü dolgozók"

"Vagy ott vannak a tanárok."


Ha találsz olyan esetet, ahol az áldozatok nem állami fenntartásból éltek, talán még igazat is adok neked. Értsd meg, hogy van különbség az állam és egy kft között...az utóbbi sokkalta többet bukik, és jogilag sokkal sérülékenyebb.


Egyébiránt, ha tényleg ennyire félted a helyedet, akkor keress egy másik állást, és ezzel bebiztosítva magadat, már szembefordulhatsz a főnököddel.

2015. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
Miért nem állsz ki magadért? Vagy ha ennyire tutyimutyi vagy, miért nem keresel normális munkahelyet?
2015. nov. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Miért nem állsz ki magadért?


Te most szórakozol? Hogyan „álljak”ki magamért? Ha egy szót szólok és repülök?


Kérdésem hozzád: ha tanácsodat követve kiállok magamért és a főnök egy perc alatt kirúg, akkor fizeted helyettem a villanyszámlát? Mert ha én kiállok magamért akkor kirúgnak és akkor aztán bölcselkedhetek otthon hogy hű de kiálltam magamért. De jó, csak állásom nincs a zsebem meg üres.

Milyen utam van nekem? Kussolni és tűrni hogy legalább kenyérre legyen.


Marhára bírom az ilyen kívülről marha bölcseket. Partvonalról könnyű pofázni gyere és állj a főnököm elé, aztán meglátjuk 5 perc múlva is van-e még állásod.

2015. nov. 7. 15:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!