Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy képzeli egy munkahely...

Hogy képzeli egy munkahely hogy 10 perc késésért lecsesz és kirúgással fenyeget miközben heti szinten 8 kifizetetlen túlóra van? Az nem számít hogy órákat ott vagyok ingyen de 10 perc számít?

Figyelt kérdés

A munkahelyen ha kések 10 percet reggel rajtam kívül álló okok miatt (nagyváros dugó stb) akkor jön az ordibálás lecseszés és fenyegetés: vannak ám mások is a helyemre!

De ugyanezen a helyen heti szinten 8 kifizetetlen túlóra van! Tehát hetente egy teljes napot összességében ingyen dolgozok a cégnek amire egy fillért se kapok, csak az üres kamu ígérgetést hogy majd… majd jön a pénz. Dehogy jön.


De hogy képzeli a cég ezt? Az nem számít hogy ingyen melózok de az számít hogy 10 percet kések?


Kérem ne kérdezze meg senki hogy miért túlórázom ingyen. Azért, hogy másnap is be kelljen még menni. Ha azt mondom nem maradok? Semmi gond, többet be se kell menni.


2015. nov. 6. 08:29
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

válogathatok az állásajánlatok között, jól keresek és megbecsülnek, pedig én is bölcsészkaros


Mese habbal. Messziről jött ember azt mond amit akar, de olyan hülyének azért ne nézz hogy ezt a szart beveszem.

2015. nov. 9. 08:39
 42/49 anonim ***** válasza:

otthon mennyire van időd?

ha ennyire nem jön be a munka akkor talán nem elég munkahelyet váltanod, válts szakmát!


én pl informatikus vagyok, 3 végzettséggel, elég sok lehetőséggel, ha akarom akkor akár nem dolgozok senkinek, hanem a saját főnököm leszek...


ha van kitartásod és energiád + időd rá akkor simán eltudod te is érni...

informatikusokból tengert lehet rekeszteni, de mégis hiány szakma, mert jó szakemberből hiány van...

de van még rengeteg olyan szakma ami keresett és lehet sokkal jobban élveznéd mint a mostani robotolást...


22F

2015. nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
hát pedig így van, bölcsészkarosként jól keresek, és hetente minimum 1x felhív egy fejvadász cég valami ajánlattal. ráadásul nő vagyok. váááá
2015. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
várjál, eszembe jutott egy még jobb: a volt főnököm egy diploma nélküli ember, aki jelenlegi pozíciójában egy nagy cégnél nettó 700 e +-os fizetést kap...
2015. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

a volt főnököm egy diploma nélküli ember


Simán elhiszem. Voltam olyan helyen ahol egy embernek nem volt semmiféle végzettsége de még középisk érettségi se: a főnöknek. Annál nagyobb parasztot nem fosott még a világra senki úgy osztotta a nem létező eszét hogy csak néztünk úgy beszélt mindenkivel mint egy darab szarral.

Keresete? Hát papíron nem sok volt, de amit zsebre tett(lopott), hát abból telt X lakásra meg külföldi nyaralóra meg X kocsira meg sofőrre stb.

2015. nov. 10. 08:18
 46/49 anonim ***** válasza:
sajnálom, hogy ilyen negatív a világképed! nyilván megvan ennek is az oka. további jó puffogást és károgást a jövőben, remélem, legalább ez okoz valamennyi örömet!
2015. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
elég volt már a kérdést elolvasnom, a magyarázatot nem, rögtön tudtam, hogy az a kamus vagy, aki beidézgeti a válaszolók válaszának egy részét, amikor reagál :D szánalmas vagy még mindig
2015. nov. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
49%
Igy elolvasva a kerdezot, megfordult a fejemben, hogy alkalmaznam... Kerdezo, szoval, "mihez ertesz?"
2015. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%

Reggel néha a busz az orrom előtt húzott el, és ott álltam a megállóban 15 percig, mire jött a másik, ezért a munkahelyemről általában heti kétszer úgy 10 percet késtem én is.


A főnököm nagyon pontos ember volt, neki pontos volt a pontosság és reggel bent volt a munkahelyen mindig, persze korán le is lépett, de ha késtem azt ő látta.


Csak az a helyzet, hogy volt amikor este 11-ig bent maradtam mert annyi munka volt, és azt nem látta.


Nem kértem pénzt a túlórákért, csak az volt, hogy sok melót vállaltam be egy napra és nem mindig sikerült megcsinálnom ezeket délután 5-ig, ezért bent maradtam amíg kész nem lettem mindennel. Mivel bent elfoglaltam magam, így nem unatkoztam, nem akartam haza rohanni, jól elvoltam bent.


Mégis 3 nő közül engem rúgtak ki arra hivatkozva, hogy nem vagyok képes pontosan bejárni. A többiek be tudtak menni pontosan, de ők a munkaidő lejártakor spuriztak haza.


Miután ki lettem rúgva, a csajoknak biztos megkeseredett az életük, hiszen utána nekik kellett elvégezniük az én munkámat is. Én meg tulajdonképpen bár először nagyon magam alatt voltam, utána elkezdtem örülni, mert nyáron rúgtak ki és jó volt napközben mászkálni az utcán, kirakatokat nézni, kiülni egy padra a napsütésben. Kellemes volt, hogy szabad vagyok, oda megyek ahova akarok, azt csinálok amit akarok, nincsenek kötöttségeim, és még 1 hónapig kaptam fizetést.

2015. nov. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!