Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy képzeli egy munkahely...

Hogy képzeli egy munkahely hogy 10 perc késésért lecsesz és kirúgással fenyeget miközben heti szinten 8 kifizetetlen túlóra van? Az nem számít hogy órákat ott vagyok ingyen de 10 perc számít?

Figyelt kérdés

A munkahelyen ha kések 10 percet reggel rajtam kívül álló okok miatt (nagyváros dugó stb) akkor jön az ordibálás lecseszés és fenyegetés: vannak ám mások is a helyemre!

De ugyanezen a helyen heti szinten 8 kifizetetlen túlóra van! Tehát hetente egy teljes napot összességében ingyen dolgozok a cégnek amire egy fillért se kapok, csak az üres kamu ígérgetést hogy majd… majd jön a pénz. Dehogy jön.


De hogy képzeli a cég ezt? Az nem számít hogy ingyen melózok de az számít hogy 10 percet kések?


Kérem ne kérdezze meg senki hogy miért túlórázom ingyen. Azért, hogy másnap is be kelljen még menni. Ha azt mondom nem maradok? Semmi gond, többet be se kell menni.


2015. nov. 6. 08:29
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik munkahelyet... Ennyi.

Az én szerződésemben az áll, hogy az IRÁNYADÓ munkaidő 7-16 óráig. Sosem érek be 7-re, inkább 8-ra szoktam. Cserébe inkább maradok 5-ig, de sokszor kell 6-ig is. Van hogy 7-re megyek és csak 5-6-kor szabadulok, abszolút változó.

25 éves kis ficsúr vagyok és a jó múltkor én is megkaptam, hogy a 7 órás kezdés mindenkire vonatkozik. Megjegyezném, hogy 7 és 8 között kb. mindenki kávézik bent, reggelizik, beér, törölgeti a szemét, stb. Én, ha 8-ra bemegyek, akkor leülök és azonnal elkezdem csinálni a dolgom.

Lélekig hatoló monológot folytattam arról, hogy én úgy érzem, hogy így vagyok hasznos tagja a cégnek, 8-ig mindenki használhatatlan, nekem viszont sokat jelent az a plusz egy óra alvás. Lelkiismeretesen csinálom a dolgomat és sosem csúsztam semmilyen határidős feladattal, sőt... Kifizetetlen túlórában maradok ott tovább heti minimum 1-2 alkalommal és a 9 órás munkaidőmet is kitöltöm mindig, csak csúsztatva. Sokszor otthonról is dolgozom, ha felhívnak, hogy kotorjak elő valamit sos. Ha ezek után azt mondja, hogy mindenképpen ott kell lennem 6:59-re, ám legyen, de ebben az esetben 16:00-kor én eldobok mindent, ami a kezemben van és indulok haza rohamtempóban, ugyanis a szerződésemben az sehol nincs leírva, hogy engem szombat délután is zaklathatnak telefonon, vagy hétköznap este 7-kor... Az sem, hogy köteles vagyok túlórázni, amikor egy fillért nem kapok érte pluszban.

Tökre megható lehetett a monológom, igazából senkit nem érdekelt. Hirtelen a főnököm sem tudott mit mondani rá, azóta sem járok 7-re és még mindig a székemben ülök.

2015. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te most szórakozol velem? Ha ennyire hitvány alak vagy, akkor csak nyeld, amit a torkodon letömnek.

Keress másik helyet, ne itt siránkozz! Nem tudok együttérezni veled.

2015. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
50%

Fel vagy háborodva, hogy sorozatos 10 perces késésekért lecsesz, és kirúgással fenyeget, közben nagy hangon követeled a ki nem fizetett tulórát.

Amikor azt írtam, hogy kalkuláld be a közlekedési dugót, és kezdd azzal, hogy nem késel, azt lepontoztátok a sárga földig...

Egy olyan dolgozónál, aki sorozatban késik a munkából, én sem fizetném a tulórát, hiszen amikor késik 10-15-20 perceket, azokat az időket viszont a havi fizetéséből nem vonja le....!!!

Szóval húzd meg magad, és örülj, hogy még egyáltalán van munkahelyed...

2015. nov. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Anyád.


Kérdésem:

1. Annak a dolgozónak aki nem késik egy percet se annak vajon miért nincs túlórapénz? Mert nekem a "sokat " későnek" azért nincs mert kések és a többinek?

2. Hoygan vethető össze havi 1-2 x 10 perces késés (össz: mondjuk 20 perc/hó) a HETI szintű 8 órás túlóráztatással?

Havi 4x8 = 32 óra/hó és azért nincs fizetve mert van 10-20 perc késés/hó?


Anyád.

2015. nov. 7. 17:47
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

Idefigyelj Kérdező!

Engem szidhatsz, de az "Anyámat", akit már 30 évvel ezelőtt elkisértem utolsó útjára, őt ne bántsd!


Mocskos disznó! És még azt várod, hogy segítsünk, hogy neked tetsző, általad használható tanácsot, ötletet adjunk!!!

Ilyen szemétládát mint te vagy, nem sokat hordoz a föld!

2015. nov. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
Tanulni kellett volna és célokat kitűzni..akkor talán nem verne most a sors kérdező.
2015. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

Tanulni kellett volna és célokat kitűzni


Mondjuk az ELTE-t és PPKE-t elvégezni kettő szakon? Az elegendő tanulás és célkitűzés?

Mert akkor ez megvolt, pipálva.

További tanács?

2015. nov. 8. 14:34
 28/49 anonim ***** válasza:
Önmenedzselés. Ha két diplomával ott tartasz, hogy ennyire hagyod ugráltatni magad, és ingyen dolgozol, akkor nem tudod eladni a tudásodat a munkaerőpiacon. Ezen kellene változtatni.
2015. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Lám-lám, jól mondják: intelligenciát, kulturált viselkedést a diplomával nem adnak. Ha valaki tahó, legyen bármennyi karton-papírja is tekercsbe hajtogatva, attól még tahó marad egész életében!

És akkor ne akarjon kulturált diplomásoknak kijáró munkahelyet és bánásmódot magának!!! A disznó akkor is disznó marad, és akár ki is törölheti a valagát a diplomájával!!!

2015. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

"További tanács?"


Kezd elölről ezt az egész "belépek a munkapiacba" dolgot, mert látod nem megy. Más érettségi nélkül is jobban boldogul, mint te...megint más pedig rosszabbul, mégis kevesebbet panaszkodik. Mondom van még mit tanulnod.

2015. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!