Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért irritálja az embereket...

Miért irritálja az embereket ha valaki nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Mármint mi olyan veszettül zavaró ezen? Főleg ha tök idegenről van szó? Pl itt ha leírom, hogy én nem dolgozok akkor már le is szól minden második ember, hogy lusta, semmirekellő, mindennek elmondanak, anélkül hogy bármit tudnának rólam és az okokról hogy miért nem dolgozok.

Szóval maga a tudat irritálja az embereket, hogy valaki nem dolgozik. De miért?


2016. márc. 31. 07:37
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
2016. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
42%

#7:

Én ismerek olyat aki 25+-os és még szülőkkel él, azért nem megy dolgozni, mert a pénzét le kéne otthon adnia...

Amikor mondták nekem, hogy ezért nem megy dolgozni, csodálkoztam...

A szülőkről sokat nem tudok, de alig van pénzük, de azt rendesen szórják...nincs pénz, de vesznek 3D TV-t, meg a gyereknek S3-at...

Itt nem értem mi a kényszer...nekem csak egy hülye kifogásnak tűnik...


A gazdagok egy része megdolgozott a pénzért, vagy jól összelopta, vagy más úton szerezte, de akkor is tett érte...az ilyenek meg is tehetik, hogy nem dolgoznak csak henyélnek, mert megtehetik :)


Szerintem a kedvenc történetem illik ehhez a témához...egy egyszerű halászról szól aki nem dolgozza túl magát...kinek mi a vágya :)

[link]


23F

2016. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
69%
10: 😂😂😂 És szerinted kilincselt érte? A megbízás találta meg őt, mert a Hilton hotel dúsgazdag tulajdonosának lánya, neki csak azt kellett tennie hogy a részeg, félmeztelen, őrült bulizásaival még csináljon magának egy kis reklámot, hát ezt én is megtudnám csinálni!:D Hú de nagy munkát én ebben nem látok, hogy elvégzett volna. A modell fotózásairól meg annyit, hogy tuttifruttira kisminkelnek meg profi fodrász elkészíti a frizurád, aztán felveszed a göncöt amit a kezedbe adnak és 1,5 órát pózolgatsz meg csücsörítesz a kamerába, és ezt kb havonta 1-szer, amiért annyi pénzt kap ami neked talán az 5 évi fizetésed SE..hmm..igazad van, valóban keményen dolgozik Paris Hilton😂😂😂
2016. márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Hát ez az a botrányhős aki milliókat keres még így is az lusta dög, aki meg otthon ül az meg egy hős, mert minek dolgozni majd más fizeti az adót, nyugdíjat, segélyt.. Ezért tart Magyarország itt, lehet politikusokat hibáztatni, de kérdés, hogy egy otthon ülő mégis mit tesz a társadalomért?
2016. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, én mozgok más körökben, de általában akiket ismerek, azok mindig megkérdezik, hogy miért nem dolgozik vki, ha azt mondja, nem dolgozik.

Az meg megmondom, engem is irritál, ha vmi huszonéves libuska kijelenti, hogy ő nem hajland dolgozni, mert az a férfi dolga, és az ilyennek én dolgozom meg a nyugdíjáért stb. És mellette semmit nem csinál, hanem csak plázázik meg körmöt csináltat.

2016. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
38%
"...egy otthon ülő mégis mit tesz a társadalomért?"- Mert mégis mit kellene tennie? Már ne haragudj, de a világ nem úgy működik, hogy én dolgozom 'a társadalomért' aztán meg majd visszakapom ugyanezt. Mit kapok vissza? Mikor? Ki garantálja? Mennyit? Eleget? Az egész világ másró sem szól csak hogy fenntartsunk egy gazdasági mókuskereket, mi, a szüleink, a nagyszüleink, meg majd az utánunk következő generáció. Úgy bírom, mikor valaki úgy határoz meg dolgokat, mintha a vilàgon minden kiszámítható lenne egy fekete-fehér síkon, ahol mindenki azt kapja amit megérdemel és igazságosság és szeretet honol. Hát nem ilyen a világ. Azért elmondom az én helyzetemet, nehogy még olyan feltételezések találjanak meg, amiknek semmi alapjuk sincs. 2 és fél éve vagyok munkanélküli, az élettársam fizetéséből élünk. Összesen 6 éve vagyunk együtt. Németországban élünk. Az ő új munkahelye miatt költöztünk erre a településre, ahol most élünk, ahol mint később sajnos kiderült, nekem nincs perspektíva. Vezetem a háztartást, főzök, mosok, bevásárolok, takarítok. Nem, nem fogok elmenni szobalánynak órabérért. Ehelyett időközben letettem a felsőfokú nyelvvizsgát. 2 hónap múlva költözünk egy nagyvárosba és végre én is tudok munka után nézni és dolgozni, amit már alig várok. És magát a nyüzsgést is, mindig nagy város párti voltam, ott érzem jól magam. A 2,5 év eltartottságért viszont senkitől nem tűrök el egy rossz szót sem. Egyrészt mert senkinek semmi köze hozzá, hogy a párom hova rakja a pénzét, ha ő nekem adja akkor szíve joga, másrészt ő több mint hálás nekem, hogy mikor kellett, mellette álltam és követtem őt, elnyomva a magam egóját meg lenyelve azt hogy itt nincs számomra semmi. A párkapcsolat adok-kapok, és hosszú távú kapcsolatnál bizony ez anyagilag is értendő, ezért senkinek se kell rosszul éreznie magát.
2016. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 MZ.per.X ***** válasza:
29%

Azt tapasztalom hogy nem az a gond, hogy valaki nem dolgozik, hanem a miértre adott válasz.


Én sok nem dolgozónál tényleg azt látom hogy lusták egyáltalán ahhoz hogy munkát keressenek. Havonta 1-1 állásra beadja a jelentkezést, teng leng egész nap, és sopánkodik hogy nincs munka. Na meg szerintem szimplán csak átérzik az emberek a helyzetet, és látják hogy a nem dolgozók többsége az a szülein, gyerekein, feleségén/férjén élősködik.

2016. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
43%
feleségen/férjen nem lehet "ÉLŐSKÖDNI". Az ember kidobja a párját, ha nem teszik neki, aztán kész.
2016. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
39%

De,lehet élősködni,amíg a párja abban reménykedik,hogy ez idővel változik. Nem azok irritálnak,akik nem tudbak elhelyezkedni valami miatt, de tesznek érte időközben,hogy ez változzon,hanem azok,akik csak otthon ülnek, és elvárják a másiktól,hogy kitartsa,mert ez így kenyelmesebb. Nekem van egy "baratnőm", aki szintén otthon van, egész nap, a férje két hetekre elutazik,hogy meg tudjon adni mindebt a családnak,mikor otthon van, akkor is a gép előtt ül,és melózik, egy 130 nm-es házat bérelnek, a feleségnek meg most már bejárónő is kell heti 2x 4 órára. Van 2 gyerekük. A férje azért dolgozik ennyit 6 éve,hogy majd kb 10 év múlva már ne kelljen egyikőjüknek se dolgozni. Ez szép és jó, de addigra a gyerekei már felnőnek kb apa nélkül.


Azok meg,akik csak így beírják a kérdéshez,hogy egyébként nem dolgozik meg nem is fogok, indoklás nélkül,azt le merném fogadni,hogy azért csak ennyit ír,mert valahol mélyen azért tudja,hogy a tarsadalom elítéli a csak úgy lustálkodó élősködőket.

2016. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
"a párja abban reménykedik.."- :S pfff. Létezik ilyen idióta?? Most vagy meg tud valaki egy normális kapcsolatban mindent beszélni és tiszta lappal játszanak vagy az nem tiszta párkapcsolat csak egy csökevény. Ott nem tudom sajnálni egyiket sem. Aki h.lye...
2016. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!