Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért irritálja az embereket...

Miért irritálja az embereket ha valaki nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Mármint mi olyan veszettül zavaró ezen? Főleg ha tök idegenről van szó? Pl itt ha leírom, hogy én nem dolgozok akkor már le is szól minden második ember, hogy lusta, semmirekellő, mindennek elmondanak, anélkül hogy bármit tudnának rólam és az okokról hogy miért nem dolgozok.

Szóval maga a tudat irritálja az embereket, hogy valaki nem dolgozik. De miért?


2016. márc. 31. 07:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
77%
Tudod Utolsó, az ilyen jól rátermett élősködők pont az ilyen, általában szerelmes "hülyőkéket" találják meg,mármint lehet,hogy nem elsőre,de mindig akad. Én is futottam már bele sajnos, 3 évembe került, nyáron dolgozgatott, télen meg nem, első évben mert még nem dolgozta be magát az új városban, második évben mert télen nincs munka/vagy épp volt pár napot, harmadik évben meg össze-vissza hazudozott,hogy ide adta be épp a jelentkezését,meg oda, na ott döntöttem el,hogy akkor amint lehet megszabadulok tőle. Úgy intéztem a dolgaimat,hogy nyár elejére legyen félretett pénzem,hogy el tudjak költözni,neki meg épp legyen melója,mert ne maradjon éhkoppon, mert azért szerettem is,de nen hagyhattam magam tovább lehúzni. De azért így is sok időt,és még sokkal több pénzt úgymond más etetésére költöttem.
2016. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Engem meg az irritál, hogy olyanok vonnak kérdőre, hogy én miért nem dolgozok, akik szintén nem dolgoznak. Erre is volt példa. Ha ő sem dolgozik, milyen jogon von kérdőre, hogy én miért nem? Aki viszont dolgozik, attól jogos ez a kérdés.

Most sincs munkám, de teszek érte, hogy legyen, csak éppen mentális betegségekkel (depresszió, személyiségzavar, szoc. fóbia) nem egyszerű az elhelyezkedés. Nyilván sokan azt mondják, ez nem lehet kifogás, de ilyen betegségekkel, amik nekem vannak, kétszer olyan nehéz munkát találni, mint egészségesen. Voltam már nem egy olyan helyen is jelentkezni, ahol kifejezetten hozzám hasonló betegek dolgoztak, vagy talán még betegebbek, mint én. Minden ilyen munkahelyen a leszázalékolás is feltétel volt, hogy felvegyenek, de én nem vagyok leszázalékolva, mert az orvosok szerint az én betegségeim nem indokolják azt. Ők biztos jobban tudják...

Már nagyon sokszor volt úgy, hogy feladom, kész, vége, nem keresek munkát többet, elég a kudarcokból, de még mindig nem adtam fel, pedig már nagyon fogytán a türelmem.

Nyugodtan meg lehet kövezni ezekért engem, de ez a helyzet. Sokszor már tényleg kilátástalannak látom a helyzetemet! Ha nem lenne egy olyan családom, mint amilyen van, nem tudom, hol lennék most, és már rég feladtam volna végleg.


Bocsánat, kicsit eltértem a témától, de ezt muszáj volt leírnom!

2016. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Akkor az ide eddig írókat is kérdezném, miért gond az nektek, ha valaki lusta/nem érdekli a munka/válogatós/eltartott, ezért nem dolgozik? Nem az ő dolga? Mi köze bárki másnak ehhez egyáltalán? Miért idegeskednek azon idegenek, hogy xy akit amúgy nem ismernek eltartottként él otthon és így boldog? Mert ezt is látom nap mint nap, ezen háborognak emberek. Miért? Nem mindenki úgy boldog ahogy akar? Másnak kellene megfelelni helyette vagy mit várnak az emberek? Mindenki menjen dolgozni, csak mert ők is dolgoznak?
2016. márc. 31. 16:07
 24/36 anonim ***** válasza:
57%
Azért felháborító és irritáló, mert ezt más kárára teszi önzőségből. Persze az ő dolga, de nem tartom jobb embernek,mint egy tolvajt. Ugyanaz, más köntösben.
2016. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
38%
Nem tolvaj. A tolvaj erőszakkal elveszi a pénzt, aki más pénzén él annak akarva odaadják. És valóban, kinek mi köze hozzá ha egy személy pénzt ad egy másik személynek? És a nő aki gyesen van otthon?? Jaaaaa, az mááás persze mert neveli a pénzszerző ivadékait, persze.
2016. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
56%
Nem, a tolvaj észrevétlenül veszi el a másik pénzét,kihasználva, hogy az nem figyel vagy éppen nincs is jelen. Aki erővel veszi el,az a rabló. A gyesen levő anyuka pedig kap gyest, nyilván mert már dolgozott előtte. Egyébként sem arról van szó,hogy az anya ne lehetne otthon a gyerekével 3 éves koráig,de mondjuk ráfogni,hogy a gyerek miatt van otthon 15. éve, mikor már a gyerek sincs otthon,mert iskolában van, az más tészta.
2016. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Aha..anyám 20 évig volt otthon, amig a második öcsem is nagykoru lett, na ehhez mit szólsz? Süllyedjen el szégyenében?? Kinek mi joga van öt elitelni vagy tolvajnak titulalni?? Apám meg boldog is volt hogy nem ment vissza dolgozni es adta a pénzt automatikusan. Nem kellett kényszeriteni. Jó lenne, ha mindenki a saját portaja körül söprögetne inkább.
2016. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Kíváncsivá tettél,apád mennyit volt veletek ez alatt a 20 év alatt. Titeket vajon boldoggá tett-e, hogy nem volt apátok,leginkább csak papíron meg hébe-hóba?
2016. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
A munkahelye 7 kilométerre volt tőlünk, vállalkozó volt. egyáltalán nem láttuk keveset. Nem tudom ez miért releváns.
2016. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Azért releváns, mert itt már azokról folyik a diskurzus, akik úgy maradnak otthon, hogy a párjuk, vagy aki éppen eltartja többletmunkát vállal, éppenhogy megélnek az egy fizetesből, de csak azért se mennek el dolgozni.
2016. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!