Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért irritálja az embereket...

Miért irritálja az embereket ha valaki nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Mármint mi olyan veszettül zavaró ezen? Főleg ha tök idegenről van szó? Pl itt ha leírom, hogy én nem dolgozok akkor már le is szól minden második ember, hogy lusta, semmirekellő, mindennek elmondanak, anélkül hogy bármit tudnának rólam és az okokról hogy miért nem dolgozok.

Szóval maga a tudat irritálja az embereket, hogy valaki nem dolgozik. De miért?


2016. márc. 31. 07:37
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!


Én sem értem, hogy sokaknak miért szúrja a szemét az, ha valaki nem dolgozik.

Egyrészt semmi közük hozzá, főleg akkor nem, ha nem családtagok. Másrészt pedig ez szerintem is irigység a részükről, hogy nekik viszont dolgozniuk kell.

Én sem dolgozom, és már nem is fogok sosem, mert nem akarok, és kész.

Én sem szólok be mások életébe, hogy mit csináljanak, vagy mit ne csináljanak, így mások se szóljanak bele az enyémbe.

29 éves koromban elegem lett a társadalomból, az emberekből, és azóta nem dolgozom, most 42 vagyok.

A francnak hiányzik mindennap a korán kelés meg a cseszegetés a munkahelyeken, meg hogy szinte soha semmire ne jusson időm a munka miatt.

Nehogy már mások osszák be az én időmet, majd én beosztom úgy magamnak, ahogy én akarom.

Persze nem mindenki teheti ezt meg, hogy családilag meg tudja oldani a naplopást, mint én, de aki megteheti, az miért ne tehetné meg?!

Hol van az előírva, hogy mindenkinek dolgoznia kell?!

Sehol!

Innentől kezdve senkinek semmi köze ahhoz, hogy miért nem dolgozom.

Jól néznénk már ki, ha mindig mindenben megfelelnénk másoknak, kit érdekel mások véleménye?!

Törődjön mindenki inkább a saját dolgaival, volna ott is mit helyre tenni bőven, nem másokat kéne cseszegetniük az ilyeneknek.


Remélem kimerítő választ adtam a kérdésedre kedves Kérdező. :)

2016. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Nem, nem azokról van szó 30-as, ezt te próbálod az összes ilyen esetre ráhúzni, mert el se tudod kèpzelni, hogy van ahol nyugisan megállapodik erről két ember és mindkettő elégedett, anélkül hogy bárki bármi módon kicsinálódna. Túl drasztikus vagy.
2016. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
33%

Nem nézem le a nem dolgozót, ha önhibáján kívül nem tud dolgozni, vagy ha van elég SAJÁT pénze, hogy ellegyen belőle, esetleg jó indoka van rá (képzi magát, gyerekkel van, stb.).


Viszont az olyanokat, akiknek lehetősége is van a munkára és nincs is saját pénzük amiből megéljenek, hanem másokat húznak le ilyen-olyan indokkal és ÉLŐSKÖDNEK rajtuk, plusz még fel is veszik a különböző segélyeket, na azokat igazi emberi hulladéknak tartom, teljesen felesleges a létezésük. Mindenkinek csak terhére vannak. Az eltartóik szerencsésebb esetben megunják és jól kivágják őket a fenébe, aztán vagy dolgozni kezd, vagy majd ő fog az utcán zaklatni pénzért.


Mit csinál egy ilyen lusta, önző, dolgozni nem akaró ember?

- Használja azt az infrastruktúrát amit adókból tartanak fenn. Tudod az út, vasút, járda, bicikliút nem a jó Isten teremtése.

- Kihasználja azokat a szociális támogatásokat amikhez ő sosem adott hozzá, pedig lehetősége lenne, csak kivesz belőle.

- Kihasználja önző módon a családtagjait, barátait.

- A nyugdíjasok nyugdíját a jelenlegi rendszerben a most dolgozók fizetik... ő nem, de az övét fogja valaki más, mert létezik olyan baromság nálunk, hogy alanyi jogon járó öregségi nyugdíj.


Most tényleg, mondjatok már BÁRMILYEN pozitív dolgot, ami azzal jár a közösségnek, hogy ti nem dolgoztok. Ne olyat, hogy ez neked miért jó (nem kell korán kelni ha-ha), az másokat nem érdekli. Ha nincs olyan pozitív dolog ami a közösséget a munkakerüléssel éri, viszont negatív van (egy csomót felsoroltam), akkor miért várjátok, hogy ne legyen negatív vélemény rólatok?

2016. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
38%

31-es vagyok.


Szerencsére mi családilag nem állunk rosszul, így elbírja a "költségvetésünk" az egy naplopót a személyemben. :)

Tehát én nem hiszem, hogy ez olyan súlyos kihasználás lenne a részemről a családom felé.

Én személy szerint semmilyen segélyt, támogatást nem veszek igénybe az államtól.


Hulladék embernek én olyanokat nevezek, akik bár lehet, hogy dolgoznak, de bunkók, beszólogatnak másoknak, gonoszak, rosszindulatúak, irigyek, megcsalják a párjukat, házastársukat, lopnak, csalnak, hazudnak, de még ők mernek pampogni másoknak. :S


Engem nem érdekel mások véleménye, tartsa meg mindenki magának, és foglalkozzon a saját dolgaival inkább.


Én nem tartom rossz embernek magam attól, hogy nem dolgozom. El tudom ismerni mások erényeit, segítőkész vagyok, igyekszem mindig őszinte és becsületes lenni mindenkivel szemben.


Hát kb. ennyi. :)

2016. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Engem a férjem tart el, ez mindkettőnknek teljesen megfelel. Nagyon sokat keres (milliós nagyságrendben), én közgazdászként 200000 Ft-ot kerestem annó, de erre nem szorulunk rá annyira, ezért inkább szerzek még egy diplomát levelezőn, vezetem a háztartást és segítek a férjem munkájában. A férjem nem is akarja, hogy dolgozzak, egyrészt mert szörnyen féltékeny, másrészt mert tényleg nagy segítség vagyok neki a munkájában. Igazából teljesen hidegen hagy, hogy ki mennyire tart lustának vagy önzőnek, a lényeg az, hogy mi jól élünk és boldogok vagyunk, más nem számít.
2016. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én a diplomám megszerzése ota dolgozom, el sem tudom kepzelni hogy otthon legyek. A párom jol keres mégis ugy erzem hogy nekem is dolgozni kell hisz sosem lehet tudni hogy mit hoz a jövő. Ennek ellenére nem nézem le azokat akik nem dolgoznak és nem is irritálnak. Ugyis nekik lesz rosszabb később ha csak minimum nyugdijuk lesz illetve felretett pénzük se lesz semmi. Aki ezt bevállalja a mai vilagban hát csak rajta. Arról ne is beszéljünk hogy a psziches fejlodesben mennyire káros ha valaki fiatal felnőttkorban nem kezdi meg a munkát.
2016. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!